021-88799987

021-88781629

021-88782491

شنبه تا چهارشنبه 10 تا 19:30 پنج شنبه 9:30 تا 13:30

مرکز تخصصی ماموگرافی

مرکز تخصصی ماموگرافی

در مرکز تخصصی ماموگرافی افراد متخصص بسیاری وجود دارند که آزمایشات لازم را با بروز ترین تکنولوژی موجود در دنیا و کاملا تخصصی انجام می دهند:
ماموگرافی منظم بهترین آزمایشی است که پزشکان برای تشخیص زودهنگام بیماری سرطان سینه باید انجام می دهند.
ماموگرافی یک تصویربا کمک اشعه ایکس از پستان است. پزشکان برای بررسی علائم اولیه ی سرطان سینه از ماموگرافی در مراکز تحصصی استفاده می کنند. ماموگرافی منظم بهترین آزمایشاتی است که پزشکان برای تشخیص زودهنگام بیماری سرطان سینه است و گاهی تا سه سال قبل تر از اینکه بتوان آن را احساس کرد میتوان متوجه آن شد.

چگونه ماموگرافی در مراکز انجام می شود؟

شما در مقابل دستگاه اشعه ایکس مخصوص در مراکز تخصصی می ایستید. یک تکنسین مخصوص سینه شما را روی یک صفحه پلاستیکی قرار می دهد. بشقاب دیگر سینه شما را محکم از قسمت بالا فشار می دهد. این صفحات سینه را تا حدودی صاف می‌کنند و در حین عکس‌ برداری ازآن را ثابت نگه می‌دارند. کمی فشار را احساس خواهید کرد. ممکن است این مراحل برای ایجاد نمای جانبی هم از سینه تکرار می شود. سینه دیگر نیز به همین صورت عکسبرداری با اشعه ایکس خواهد شد. سپس منتظر بمانید تا تکنسین تصویر اشعه ایکس را بررسی کند تا مطمئن شود که نیازی به انجام مجدد مامو ندارند. به خاطر داشته باشید که تکنسین انجام ازمایش نمی تواند نتایج ماموگرافی را به شما بگوید. ماموگرافی هر زن ممکن است کمی متفاوت از افراد دیگر به نظر برسد زیرا همه سینه ها کمی متفاوت هستند.

 مرکز تخصصی مامو گرافی

مقالات دیگر:ماموگرافی دیجیتال، درد ماموگرافی

انجام ماموگرافی چه حسی برای فرد دارد؟

انجام ماموگرافی برای اکثر زنان بسیار ناراحت کننده است. برخی از زنان آن را بسیار دردناک می دانند. با این حال، ماموگرافی فقط چند لحظه فقط طول می کشد و ناراحتی آن به زودی تمام می شود. احساس درد شما به مهارت تکنسین، اندازه سینه ها ی شما و میزان فشار دادن آن ها بستگی دارد. اگر در شرف پریود شدن و یا پریود هستید، ممکن است سینه های شما حساس تر و دردناک تر باشد. یک پزشک با آموزش خاص، به نام رادیولوژیست، ماموگرافی شما را می خواند. او بخاطر علائم اولیه سرطان سینه و یا سایر مشکلات به تصویر با اشعه ایکس نگاه می کند.

چه زمانی نتایج ماموگرافی را میتوان دریافت کرد؟
معمولاً درچند هفته نتایج ماموگرافی را دریافت خواهید کرد، اگرچه بستگی به امکانات مراکز دارد. رادیولوژیست مخصوص ماموگرافی شما را می خواند و سپس نتیجه را به شما و پزشک شما گزارش می دهد. اگر نگرانی وجود داشته باشد، ممکن است زودتر از مرکز ماموگرافی مطلع خواهید شد.

اگر انجام ماموگرافی من به ترتیب باشد چه اتفاقی می افتد؟
ماموگرافی را طبق فواصل زمانی توصیه شده ی پزشک خود ادامه دهید. ماموگرافی زمانی بهترین نتیجه را برای شما دارد که بتوان آنها را با نمونه های قبلی شما مقایسه کرد. این به رادیولوژیست متخصص اجازه می دهد تا آن ها را برای بررسی تغییرات در سینه ها مقایسه کند.

اگر ماموگرافی غیر طبیعی باشد چه اتفاقی خواهد افتاد؟
ماموگرافی غیرطبیعی همیشه به معنای وجود بیماری سرطان نیست. اما قبل از اینکه پزشک بتواند به طور قطعی به شما بگوید، باید ماموگرافی وآزمایش و یا معاینات اضافی انجام دهید. همچنین ممکن است شما به یک متخصص سینه یا جراح ارجاع داده شوید. این کار لزوماً به این معنا نیست که شما سرطان دارید یا نیاز به انجام جراحی دارید. این پزشکان متخصص در تشخیص مشکلات در پستان هستند. پزشکان آزمایشات بعدی را برای تشخیص سرطان سینه در افراد یا عدم وجود سرطان انجام خواهند داد.شاید علاقه مند باشید بیوپسی پستان را مطالعه فرمایید

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری مشخص شده اند *

ارسال نظر

×

نوبت گیری در مرکز : سونوگرافی جردن

× ارسال نسخه در واتساپ و نوبت گیری