021-88799987

021-88781629

021-88782491

شنبه تا چهارشنبه 10 تا 19:30 پنج شنبه 9:30 تا 13:30

هزینه سونوگرافی آنومالی

هزینه سونوگرافی آنومالی؛ سونوگرافی زنان و زایمان

اولتراسوند یک تکنیک تصویربرداری است که به شما امکان می دهد تصاویری از فرزند متولد نشده خود را بدست آورید، به لطف سونوگرافی که توسط یک پروب ساطع می شود و توسط جنین ارسال می شود. این تکنیک در شرایط استفاده پزشکی عاری از خطر شناخته شده است، که توزیع و استفاده گسترده آن را در عمل پزشکی، از جمله در دوره قبل از زایمان توضیح می دهد. سونوگرافی داپلر نیز بر اساس همین اصل است و امکان ارزیابی گردش خون جنین و جفت و رحم مادر را به منظور ارزیابی کیفیت تبادلات مادر و جنین و سلامت جنین فراهم می کند.

در دوران بارداری، ۳ سونوگرافی از فرزندتان ارائه می شود: در سه ماهه اول، در سه ماهه دوم و در سه ماهه سوم.

هدف از امتحان

سونوگرافی اطلاعات ضروری خاصی را برای مراقبت خوب بارداری فراهم می کند: سن دقیق بارداری (۱)، تعداد جنین، تکامل رشد با ارزیابی کیفیت تبادلات بین مادر و جنین، با استفاده از داپلر، و مطالعه مورفولوژی جنین. این امر می‌تواند به شما پیشنهاد شود که تحقیقات بیشتری از جمله انجام کاریوتایپ، یعنی مطالعه کروموزوم‌های نوزاد، به شما پیشنهاد شود. اگر نمی خواهید فرزندتان از نظر ناهنجاری غربالگری شود، باید به پزشک یا ماما اطلاع دهید.

سونوگرافی سه ماهه اول:

حدود ۱۲ هفته از آمنوره انجام می شود تا:

– تعیین سن دقیق بارداری (در صورت مغایرت با سن احتمالی بارداری: به طور کلی تاریخ به دست آمده توسط سونوگرافی است که استفاده می شود)

– تعداد جنین ها را تعیین کنید

– به دنبال یک ناهنجاری مورفولوژیکی باشید

سونوگرافی سه ماهه دوم:

در حدود هفته ۲۲ آمنوره انجام می شود تا:

– نظارت بر رشد جنین (اندازه گیری قطر سر، دور شکم، طول استخوان ران…

– تشخیص ناهنجاری ها

در صورت بروز مشکلات، ممکن است یک معاینه کنترلی جدید برای تکمیل مطالعه تشریحی، نظارت بر رشد یا درخواست مشاوره اضافی از یک مرکز متخصص در تشخیص قبل از زایمان به شما پیشنهاد شود.

بیشتربدانید:آندومتریوز چیست؟آیا آندومتریوز سرطان استاندومتریوزعلائم اندومتریوزتشخیص اندومتریوز با ازمایش خون

سونوگرافی سه ماهه سوم بارداری:

در حدود هفته ۳۲ آمنوره انجام می شود تا:

– برای ارزیابی رشد و سلامت جنین

– بررسی مورفولوژی جنین، زیرا برخی ناهنجاری ها فقط در اواخر بارداری ظاهر می شوند

(۱): سن حاملگی بر حسب هفته آمنوره (SA)، یعنی از روز اول آخرین قاعدگی بیان می شود. دانستن سن بارداری برای تشخیص رشد غیر طبیعی ضروری است.

مزایا و محدودیت های آزمون

هدف از این معاینه نظارت بر پیشرفت روان بارداری و تشخیص هرگونه ناهنجاری جنین است. اگر ناهنجاری ذکر یا تشخیص داده شود، ممکن است نظر یک مرکز متخصص در تشخیص قبل از زایمان را جویا شوید. سایر معاینات تکمیلی (کاریوتایپ، ارزیابی بیولوژیکی، MRI، و غیره) می توانند به شما پیشنهاد شوند. برای برخی ناهنجاری‌های ناسازگار با زندگی یا با پیش‌آگهی ضعیف، مجوز ختم پزشکی حاملگی ممکن است موجه باشد. برای سایر ناهنجاری ها، سونوگرافی این امکان را فراهم می کند که پذیرش و مراقبت از کودک معلول از بدو تولد بهتر انجام شود.

علیرغم پیشرفت های فنی، این معاینه، مانند هر کاوش تصویربرداری، ۱۰۰٪ مطمئن نیست. ممکن است اتفاق بیفتد که یک ناهنجاری، با وجود اینکه وجود داشته باشد، تشخیص داده نشود (ناهنجاری غیرقابل دسترس یا دسترسی به آن دشوار است، شرایط معاینه نامناسب مربوط به وضعیت جنین، مقدار مایع آمنیوتیک، وزن مادر)، یا برعکس، برخی از تصاویر نادرست هستند. غیر طبیعی. در نهایت، ماهیت و منشأ دقیق یک ناهنجاری را نمی توان همیشه با سونوگرافی مشخص کرد و همیشه نمی توان پیش آگهی را با دقت انجام داد. بنابراین این معاینه می تواند منبعی برای نگرانی والدین باشد. اما معایب آن کمتر از مزایای مورد انتظار است.برای اطلاع از هزینه سونوگرافی آنومالی با مرکز تصویر یرداری ما تماس بگیرید.

دوره امتحان

معاینه توسط پزشک یا ماما انجام می شود. شما در یک اتاق تاریک دراز خواهید کشید تا خواندن تصاویر آسان تر شود. یک کاوشگر اولتراسوند پس از استفاده از ژل بر روی شکم شما قرار داده می شود که انتشار و دریافت سونوگرافی را برای مطالعه آناتومی جنین، ابعاد و ضمائم آن (بند ناف، جفت، غشاها، مایع آمنیوتیک) تسهیل می کند. در شرایط خاص، سونوگرافی اندوواژینال (یک پروب مناسب وارد واژن می شود) ممکن است به شما پیشنهاد شود تا بصری قسمت های خاصی از جنین یا زائده های آن را بهبود بخشد.

عکس ها را می توان در طول امتحان گرفت، اما بهترین تجزیه و تحلیل در زمان امتحان “در زمان واقعی” انجام می شود. این تصاویر همراه با گزارش در اختیار شما قرار خواهد گرفت. مدت زمان آزمون متغیر است (به طور متوسط ​​۱۵ تا ۳۰ دقیقه) که عمدتاً به شرایط تحقق آن مربوط می شود.

نتایج

پس از اطلاع از هزینه سونوگرافی آنومالی اولین نظر ممکن است در زمان معاینه به شما داده شود، این فقط یک رویکرد اولیه خواهد بود، زیرا تصاویر باید موضوع یک گزارش کتبی باشند که در اسرع وقت در دسترس خواهد بود.

سونوگرافی خط دوم یا “تشخیصی”.

این یک معاینه عمیق تر از سونوگرافی غربالگری است که به دلیل افزایش خطر ناهنجاری جنینی یا زمانی که معاینه غربالگری مشکوک به یک ناهنجاری باشد، انجام می شود. توسط یک سونوگرافیست مجرب انجام می شود که ناهنجاری مشکوک را تایید (یا باطل می کند) و نظارت را با توجه به خطر جنین تطبیق می دهد. این امتحانات

در صورت نیاز به افزایش نظارت بر جنین، از جمله در صورت تاخیر رشد داخل رحمی، در صورت عفونت (سیتومگالوویروس، توکسوپلاسموز و غیره) می توان آن را تکرار کرد.

اکوکاردیوگرافی

در برخی شرایط، ممکن است معاینه دقیق تری با تمرکز بر قلب جنین ضروری باشد. سونوگرافی امکان دیدن آناتومی قلب جنین، تجزیه و تحلیل عملکرد، ریتم آن و تشخیص نقایص قلبی را فراهم می کند. این معاینه در شرایط زیر انجام می شود: وجود ضخامت غیر طبیعی گردن در سونوگرافی سه ماهه اول، مشکوک بودن به ناهنجاری قلبی در سونوگرافی

غربالگری، ریتم غیرطبیعی قلب، ناهنجاری های کروموزومی جنین، سابقه خانوادگی آسیب شناسی قلبی و/یا ژنتیکی و در پاتولوژی های خاص مادر (دیابت نوع ۱، لوپوس، وجود آنتی بادی). در صورت بروز نقص قلبی، سونوگرافی توسط متخصص سونوگرافی و با حضور متخصص قلب و اطفال انجام می شود که توضیحات لازم را به شما خواهد داد.برای اطلاع از هزینه سونوگرافی آنومالی با مرکز تصویر یرداری ما تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری مشخص شده اند *

ارسال نظر

×

نوبت گیری در مرکز : سونوگرافی جردن

× ارسال نسخه در واتساپ و نوبت گیری