021-88799987

021-88781629

021-88782491

شنبه تا چهارشنبه 10 تا 19:30 پنج شنبه 9:30 تا 13:30

بهترین مرکز بیوپسی سینه در تهران

بیوپسی پستان فرآیند نمونه برداری از بافت های مشکوک پستان و بررسی بافت ها در محیط آزمایشگاهی است. بنابراین، بررسی می شود که آیا بافت های مشکوک در پستان حاوی سلول های سرطانی هستند یا خیر. بیوپسی پستان در بهترین مرکز بیوپسی سینه در تهران مناسب ترین روشی است که امروزه برای تعیین قطعی اینکه آیا توده های کشف شده در پستان سرطانی هستند یا خیر استفاده می شود. انواع مختلفی از بیوپسی سینه وجود دارد. بیوپسی پستان در صورت مشاهده توده روی سینه یا مشاهده برخی تغییرات غیرعادی در پستان انجام می شود تا ناهنجاری های سلولی که باعث این شرایط می شوند را تشخیص دهند. به لطف بیوپسی پستان، مشخص می شود که آیا بیمار به جراحی یا سایر گزینه های درمانی نیاز دارد، بنابراین بیمار در معرض اقدامات غیر ضروری قرار نمی گیرد.

چرا بیوپسی در بهترین مرکز بیوپسی سینه در تهران انجام می شود؟

می‌توانیم موقعیت‌هایی را که باعث می‌شود پزشکان انجام بیوپسی پستان را در بهترین مرکز بیوپسی سینه در تهران بر روی بیمار مناسب بدانند، به شرح زیر فهرست کنیم.

  • اگر بیمار یا پزشک در معاینه دستی پستان، توده یا ضخیم شدن پستان را تشخیص دهد،
  • پزشک مشکوک به سرطان سینه است،
  • تشخیص ناحیه مشکوک در پستان در ماموگرافی
  • یافتن یافته مشکوک در تصویربرداری اولتراسوند،
  • تغییرات در پوست سینه مانند پوسته پوسته شدن، پوسته پوسته شدن، فرورفتگی و ترشحات خونی یا شفاف.

خطرات بیوپسی

خونریزی در محل بیوپسی: اگر چه نادر است، یک هماتوم به شکل یک کبودی کوچک یا سختی در ناحیه بیوپسی دیده می شود. در خونریزی هایی که به دلیل بیوپسی رخ می دهد نیازی به مداخله نیست، هماتوم خود به خود ناپدید می شود. خونریزی که نیاز به مداخله دارد بسیار نادر است.

عفونت در محل بیوپسی: خطر عفونت به دلیل بیوپسی وجود ندارد. از آنجایی که سوزن های مورد استفاده برای انجام بیوپسی استریل هستند، بیماران با هیچ عفونتی مواجه نمی شوند.

تشخیص اشتباه: اگر در طول بیوپسی تعداد کافی نمونه بافت از نقطه مناسب گرفته شود، امکان تشخیص اشتباه وجود ندارد. بیوپسی باید توسط یک پزشک مجرب انجام شود. علاوه بر این، بسیار مهم است که نمونه های بافت گرفته شده توسط آسیب شناسان متخصص مورد بررسی قرار گیرد تا تشخیص صحیح انجام شود. در صورتی که در نتیجه بیوپسی مشخص شد که توده کشف شده در بیمار خوش خیم است، بیمار باید پس از ۶ ماه مجددا چک شود و بررسی شود که آیا توده ها رشد کرده اند یا خیر.

آسیب به غشای ریه: اگرچه نادر است، اما ممکن است در بیوپسی هایی که بر روی توده های عمیق زیر نظر ایالات متحده انجام می شود، آسیب به غشای ریه رخ دهد. این عارضه معمولا خود به خود و بدون نیاز به درمان بهبود می یابد.

تغییر در ظاهر سینه: این ممکن است بسته به اندازه بافت برداشته شده از سینه و روند بهبودی متفاوت باشد. اگر نمونه بافت گرفته شده بزرگ باشد، ممکن است تغییراتی در ظاهر سینه ایجاد شود.

روش های جراحی اضافی: گاهی اوقات نمی توان در نتیجه بیوپسی تشخیص کامل داد و پزشک انجام آزمایش های دیگر یا انجام یک عمل جراحی مستقیم را ضروری می داند. دلیل این امر ممکن است این باشد که نمونه های بافتی به اندازه کافی گرفته نشده است یا اینکه رادیولوژیست و پاتولوژیست نظرات متفاوتی داشتند. در چنین مواردی، اغلب جراحی ترجیح داده می شود.

جدای از موارد ذکر شده در بالا، در صورت قرمز شدن ناحیه بیوپسی، در صورت احساس تب یا ترشح غیرعادی، لازم است با پزشک مشورت شود. در این موارد که علائم عفونت هستند و نیاز به درمان فوری دارند، می توان از درمان دارویی استفاده کرد.

باور عمومی بر این است که بیوپسی سینه باعث گسترش سلول های سرطان سینه می شود. با این حال، این یک تصمیم کاملا اشتباه است. بیوپسی به هیچ وجه باعث گسترش سلول های سرطانی نمی شود.

چه نوع آماده سازی قبل از بیوپسی ساخته می شود؟

قبل از انجام بیوپسی در بهترین مرکز بیوپسی سینه در تهران، بیمار باید پزشک را از داروهایی که به طور مرتب استفاده می کند مطلع کند. اگر بیمار از داروهای رقیق کننده خون استفاده می کند، ممکن است لازم باشد چند روز قبل از عمل مصرف این داروها قطع شود.

گاهی اوقات پزشکان ممکن است چند روز قبل از بیوپسی از بیمار نمونه خون بگیرند و بررسی کنند که آیا مشکلی در خونریزی یا لخته شدن وجود دارد یا خیر.

در روز بیوپسی بیمار باید لباسی بپوشد که احساس راحتی کند.

دئودورانت، پودر یا کرم هرگز نباید روی ناحیه سینه استفاده شود.

لازم نیست بیمار قبل از بیوپسی ناشتا باشد. در واقع، پزشکان عموماً ترجیح می دهند بیمار کمی سیر باشد.

اگر بیمار به هر ماده ای حساسیت داشته باشد باید به پزشک اطلاع دهد.

اگر بیوپسی با استفاده از MRI ​​انجام شود، بیمار باید در صورت داشتن وسایل الکترونیکی مانند ضربان ساز یا دستگاه کاشته شده به پزشک اطلاع دهد.

اگر بیمار باردار است یا فکر می کند باردار است، باید قبل از انجام بیوپسی MRI این موضوع را گزارش کند.

از بیوپسی چه انتظاری باید داشت؟

قبل از انجام بیوپسی، پزشک باید روش نمونه برداری را که ترجیح می دهد، چرایی این روش را ترجیح می دهد و چه مراحلی را در طول عمل باید طی کند، به بیمار توضیح دهد. به این ترتیب بیمار اطلاعات اولیه ای در مورد انتظارات از عمل خواهد داشت و تنش او تا حدودی کاهش می یابد. بنابراین بسیار مهم است که بیمار قبل از بیوپسی به طور دقیق توسط پزشک اطلاع داده شود. اگر پزشک بخواهد بسته به وضعیت ناهنجاری سینه، محل آن و سایر جزئیات، روش مورد استفاده را تغییر دهد، باید مجدداً به بیمار اطلاع دهد و دلیل تغییر روش را توضیح دهد. علاوه بر این، بیمار باید از مراحل انجام عمل بعدی مطلع شود.

بیشتر بدانید: هزینه بیوپسیبیوپسی چیستبیوپسی سینه در تهرانبیوپسی سینه

چه مدت طول می کشد تا معاملات انجام شود

مراحل انجام شده در FNAB و بیوپسی با سوزن برش تقریباً در ۱۰ تا ۱۵ دقیقه تکمیل می شود. بیمار پس از بیوپسی به راحتی می تواند به فعالیت های روزانه خود بازگردد. بیوپسی خلاء به طور متوسط ​​در عرض ۳۰-۴۰ دقیقه تکمیل می شود. پس از بیوپسی وکیوم، بیمار باید بقیه روز را به استراحت، پرهیز از فعالیت های سنگین و بلند نکردن اجسام سنگین بگذراند. به خصوص پس از بیوپسی وکیوم، ممکن است کبودی یا حساسیت در ناحیه بیوپسی ایجاد شود. از آنجایی که حساسیت و کبودی بخشی از روند بهبودی است، نیازی به مداخله نیست و در مدت زمان کوتاهی به طور کامل خود به خود ناپدید می شوند.

بیوپسی سوزنی تیز

در بیوپسی با سوزن برشی که به آن بیوپسی Tru-cut یا بیوپسی سوزنی ضخیم می گویند، از سوزن هایی با ضخامت ۲-۳ میلی متر استفاده می شود. این سوزن ها بافت نمونه را از طریق تفنگ بیوپسی جمع آوری می کنند.

در بیوپسی سوزنی برش، ابتدا سوزن روی لبه توده قرار می گیرد. هنگامی که دکمه تفنگ بیوپسی فشار داده می شود، سوزن وارد توده شده و با کندن یک قطعه کوچک برمی گردد. یک تکه بافت گرفته شده از سینه در محلول قرار می گیرد. سپس مجدداً همان روش اعمال می شود و نمونه های بافتی از نقاط مختلف توده برای بررسی برداشته می شود. قطعات بافتی که در محلول قرار می گیرند برای بررسی به پاتولوژی فرستاده می شوند. تشخیص قطعی را می توان در عرض چند روز پس از برداشتن قطعات بافت به دست آورد.

مزایای بیوپسی سوزنی تیز

نمونه های بافتی که برای تشخیص بسیار مناسب هستند را می توان با بیوپسی سوزنی برشی که توسط افراد مجرب انجام می شود، تهیه کرد. علاوه بر این، ۸۵-۹۵٪ نتایج دقیق را می توان به دست آورد. این روش بیوپسی بسیار قابل اعتماد است.

از آنجایی که ضخامت سوزن مورد استفاده در بیوپسی سوزنی برشی که روشی بسیار مطمئن و ارجح برای تشخیص توده های سینه است، ۳ تا ۴ میلی متر است، باید برشی به عرض چند میلی متر روی پوست ایجاد شود. این برش در مدت زمان کوتاهی خود به خود بهبود می یابد.

بیماران ممکن است گاهی اوقات بعد از عمل درد خفیفی احساس کنند و همچنین ممکن است کبودی خفیفی در ناحیه تحت درمان وجود داشته باشد. اگرچه این درد و کبودی قابل توجه نیست اما پس از مدت کوتاهی برطرف می شود.

بیوپسی سوزنی تیز به طور کلی توسط بیماران به عنوان یک روش بدون درد و آسان توصیف می شود.

بیشتر بدانید : آزمایش بیوپسی چیستسونوگرافی بیوپسی چیست

معایب بیوپسی سوزنی تیز

از این روش می توان برای بررسی توده هایی استفاده کرد که فقط با سونوگرافی قابل تشخیص هستند.

در توده هایی که اندازه بسیار کوچکی دارند، بیوپسی با سوزن برشی باید توسط پزشک متخصص انجام شود تا سوزن را در محل مناسب قرار داده و دقیقاً از ناحیه مناسب بافت نمونه برداری کند.

از آنجایی که سوزن مورد استفاده در بیوپسی سوزنی برش ضخیم‌تر از سوزن‌های مورد استفاده در نمونه‌برداری‌های دیگر است، این روش کمی پرهزینه‌تر است.

عموماً اعتقاد بر این است که برای تشخیص قطعی سرطان سینه، بیمار باید تحت بیهوشی عمومی تحت عمل جراحی قرار گیرد. با این حال، این یک باور بسیار اشتباه است. در اکثر انواع سرطان پستان، تشخیص قطعی تنها با بیوپسی انجام می شود و با استفاده از بی حسی موضعی انجام می شود. میزان اطمینان بیوپسی های سوزنی بسیار بالاست.

هنگام تشخیص سرطان سینه، اولین روش بیوپسی که باید در نظر گرفته شود، بیوپسی سوزنی است (ترجیحاً بیوپسی با سوزن برش). برای انجام بیوپسی سینه در بهترین مرکز بیوپسی سینه در تهران با مرکز سونوگرافی دکتر هدایی تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری مشخص شده اند *

ارسال نظر