021-88799987

021-88781629

021-88782491

شنبه تا چهارشنبه 10 تا 19:30 پنج شنبه 9:30 تا 13:30

در سونوگرافی رحم چه چیزهایی مشخص میشود؟

در سونوگرافی رحم چه چیزهایی مشخص میشود ؛سونوگرافی ترانس واژینال رایج ترین روش تصویربرداری اولتراسوند در زنان است. امروزه تصویربرداری اولتراسوند پرکاربردترین روش تصویربرداری رادیولوژیکی است.

سونوگرافی همچنین برای بررسی دهانه رحم، رحم، لوله های فالوپ و تخمدان در زنان استفاده می شود. شایع ترین بیماری در زنان بیماری های زنان و زایمان است. به خصوص سرطان دهانه رحم و داخل رحمی بیشتر دیده می شود.

در سونوگرافی رحم چه چیزهایی مشخص میشود؟ یکی از مهم ترین روش ها برای تشخیص زودهنگام است. به لطف روش سونوگرافی ترانس واژینال، بسیاری از زنان به لطف تشخیص زودهنگام می توانند در مدت کوتاهی از بیماری خود بهبود پیدا کنند. روش سونوگرافی واژینال نیز به عنوان یک روش درمانی برای باز کردن انسداد کانال ها استفاده می شود.

همچنین برای زنان تحت درمان لقاح آزمایشگاهی برای اطمینان از دقیق ترین معاینات اعمال می شود. این یکی از مطمئن ترین و موفق ترین روش های تصویربرداری رادیولوژیکی است. هیچ درد یا رنج شدیدی در طول عمل وجود ندارد.

سونوگرافی ترانس واژینال چیست؟

با توسعه فناوری‌ها، اکنون از روش تصویربرداری اولتراسوند ترانس واژینال برای بررسی اندام‌های تناسلی زنانه استفاده می‌شود. به لطف تصویربرداری اولتراسوند واژینال، بسیاری از بیماری ها را می توان به راحتی تشخیص داد.

واضح ترین تصاویر از تخمدان ها، رحم، دهانه رحم و لوله های فالوپ را می توان گرفت. این روش ساده تر از روش های جراحی و سایر تکنیک های تصویربرداری است.

در عین حال، ساختار عروقی اندام های مجاور اندام های تناسلی را می توان نظارت کرد. درد و احساس دردی که در روش تصویربرداری سونوگرافی که توسط پزشکان متخصص انجام می شود، بسیار کم است.

سونوگرافی ترانس واژینال که یک روش معاینه زنان است با سیستمی متفاوت از دستگاه های سونوگرافی استاندارد انجام می شود. دستگاه مورد استفاده برای عبور از قسمت واژن طراحی شده است.

برای به دست آوردن واضح ترین تصاویر، بیمار باید با فوریت ادرار وارد عمل شود. تصاویر به‌دست‌آمده بر روی صفحه کامپیوتر نظارت می‌شوند و توسط پزشک ارزیابی می‌شوند.

چگونه سونوگرافی ترانس واژینال بگیریم؟

در سونوگرافی رحم چه چیزهایی مشخص میشود؟ تصویربرداری اولتراسوند روشی مناسب برای بررسی هر قسمت از بدن و تقریباً تمام اندام های داخلی است.

تصویربرداری سونوگرافی ترانس واژینال رایج ترین روشی است که در زنان برای تشخیص آسان بسیاری از بیماری های دستگاه تناسلی استفاده می شود.

فرآیند تصویربرداری به طور متوسط ​​تقریباً ۵-۱۵ دقیقه طول می کشد. نیازی به هیچ گونه آمادگی قبل از عمل نیست. بیمار باید روی برانکارد قرار گیرد و پاهای خود را در وضعیت زایمان باز کند.

سپس باید پاهایش را به سمت بدنش بکشد. از طریق واژینال با دستگاه سونوگرافی مخصوص وارد می شود. در حین انجام عمل، مثانه بیمار باید پر باشد. برای به دست آوردن واضح ترین تصاویر موضوع مهمی است.

با ورود به واژن، پزشک متخصص می تواند دهانه رحم، دیواره رحم و داخل رحم، تخمدان ها و لوله های فالوپ را به طور دقیق مشاهده کند. تصاویر گرفته شده از زوایای مختلف با جزئیات ارزیابی می شوند. پس از اتمام عمل، می توان بیمار را جمع آوری کرد.

سونوگرافی ترانس واژینال چگونه انجام می شود؟

سونوگرافی ترانس واژینال که برای بررسی و تجسم دقیق اندام های تناسلی زنانه انجام می شود، با دستگاهی متفاوت از دستگاه های سونوگرافی استاندارد انجام می شود. از آنجایی که این یک روش واژینال است، دستگاه برای این شرایط مناسب است.

برای انجام این عمل بیمار را روی برانکارد بیرون می آورند. از او خواسته می شود که پاهایش را در وضعیت زایمان قرار دهد و به سمت خودش بکشد. به این ترتیب مشاهده داخل رحم راحت تر خواهد بود. یک ژل روان کننده روی پروب اولتراسوند اعمال می شود و از طریق واژن وارد می شود. دهانه رحم و دیواره رحم از این قسمت به راحتی قابل مشاهده است.

سپس، هنگامی که ۵-۶ سانتی متر به جلو حرکت می کنید، لوله های فالوپ و تخمدان ها به راحتی قابل مشاهده هستند. این روش حدود ۵تا۱۵ دقیقه طول می کشد. بسته به شرایط بیمار و عرض بخشی که باید معاینه شود، مدت زمان ممکن است افزایش یابد. بیمار باید در طول عمل ادرار کند.

مهم است که تصاویر را از واضح ترین و صحیح ترین زاویه بگیرید. تصاویر به دست آمده توسط پزشک متخصص گزارش و ارزیابی می شود و بررسی می شود که آیا بیماری وجود دارد یا خیر.

بیشتربدانید:هزینه بیوپسیبیوپسی چیستبیوپسی سینهبهترین زمان سونوگرافی پستانتفسیر سونوگرافی سینه

در سونوگرافی رحم چه چیزهایی مشخص میشود؟وانجام سونوگرافی ترانس واژینال چند دقیقه طول می کشد؟

روش سونوگرافی ترانس واژینال که اولین گام در معاینه زنان می باشد یکی از مهمترین اقدامات می باشد. این برنامه ای است که نتایج موفقیت آمیزتری می دهد و نسبت به سایر روش های تصویربرداری قابل اعتمادتر است.

این روشی است که می تواند در دوران بارداری اعمال شود و هیچ آسیبی به جنین وارد نمی کند. در روش سونوگرافی واژینال از دستگاهی متفاوت از دستگاه های استاندارد استفاده می شود. روان کننده و ژل اولتراسوند استفاده می شود تا تصاویر توسط این دستگاه بدست آید.

زمان پردازش به طور متوسط ​​۵-۱۵ دقیقه است. ممکن است بسته به وضعیت بیمار و اندام تولید مثلی که باید ارزیابی شود، مدت زمان آن متفاوت باشد.

سونوگرافی ترانس واژینال، یک روش تصویربرداری اولتراسوند که حاوی هیچ گونه اشعه و اشعه ایکس نیست، با خیالی آسوده قابل انجام است. تشخیص زودهنگام بیماری ها را می توان با ارزیابی آسان هم داخل رحمی و هم خارج رحمی انجام داد.

سونوگرافی ترانس واژینال بارداری

روش سونوگرافی ترانس واژینال را می توان برای زنان باردار برای تصویربرداری دقیق و پیگیری نزدیک به کار برد. این عملی است که برای سلامت مادر و نوزاد بسیار مهم است.

می توان از آن برای تشخیص هر گونه ناهنجاری در نوزاد استفاده کرد. علاوه بر این، در صورت وجود هرگونه تاخیر یا موقعیت پرخطر در رشد نوزاد، روشی است که برای درمان آن در دوران بارداری استفاده می شود.

به طور کلی برای محافظت و نظارت بر سلامت مادر و نوزاد انجام می شود. می توان در هفته های آخر بارداری برای ارزیابی رشد نوزاد، ارزیابی گردش خون و ارزیابی مناسب بودن آن برای زایمان طبیعی انجام داد.

از آنجایی که روش تصویربرداری سونوگرافی ترانس واژینال که توسط پزشکان متخصص انجام می شود حاوی اشعه نیست، به هیچ وجه به نوزاد و مادر آسیب نمی رساند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری مشخص شده اند *

ارسال نظر

×

نوبت گیری در مرکز : سونوگرافی جردن

× ارسال نسخه در واتساپ و نوبت گیری