021-88799987

021-88781629

021-88782491

شنبه تا چهارشنبه 10 تا 19:30 پنج شنبه 9:30 تا 13:30

سونوگرافی تیروئید در تهران

سونوگرافی تیروئید چیست؟

سونوگرافی تیروئید در تهران برای بررسی غدد تیروئید استفاده می شود. این غدد در دو طرف نای قرار دارند. در محدوده مشاهده، امکان بررسی دقیق وجود دارد. تکنیک های اولتراسوند هر روز بیشتر و بیشتر برای تصویربرداری از اندام های داخلی استفاده می شود.

همچنین برای تصویربرداری از غده تیروئید استفاده می شود. اگر مشکلات ناشی از یک توده، ندول یا گواتر در غده تیروئید وجود داشته باشد، ممکن است این روش مورد نیاز باشد. این تکنیک تصویربرداری برای ارزیابی شرایط فعلی و تشخیص بیماری ها استفاده می شود.

سونوگرافی تیروئید چگونه انجام می شود؟

عکس های اولتراسوند به صورت سطحی انجام می شود. روش مداخله ای در روش وجود ندارد. روش اولتراسوند در هر قسمت از بدن قابل استفاده است. در این راستا سونوگرافی تیروئید نیز یک روش پرکاربرد است.

تصویر با استفاده از پروب اولتراسوند در حالی که بیمار در وضعیت خوابیده به پشت است به دست می آید. این پروب پس از اعمال ژل مخصوص در ناحیه گردن استفاده می شود. با حرکت پروب روی گردن، تصاویری از غده تیروئید به دست می آید و سپس توسط پزشک بررسی می شود. در محدوده خدمات کلینیک تصویربرداری دکتر هدایی این سونوگرافی تیروئید به صورت حرفه ای انجام می شود.

سونوگرافی تیروئید چگونه انجام می شود؟

روش اولتراسوند به طور گسترده در بسیاری از قسمت های بدن استفاده می شود. یکی از این مناطق غده تیروئید است. اغلب برای تصویربرداری از غدد تیروئید ترجیح داده می شود. تصویربرداری زمانی انجام می شود که بیمار دراز کشیده است. نیازی به روش مداخله ای یا جراحی نیست.

پس از اعمال ژل به ناحیه گردن بیمار، با حرکت دادن پروب، تصاویر مورد نظر به دست می آید. تصاویر با فرآیند پاننگ به صفحه کامپیوتر منتقل می شوند. ارزیابی توسط پزشکان متخصص با بررسی تصاویر انجام می شود. به عنوان یک فرآیند بسیار قابل اعتماد که از تشعشع استفاده نمی کند برجسته می شود.

سونوگرافی تیروئید چه زمانی انجام می شود؟

غدد در بدن انسان با انجام وظایف مختلف نقش مهمی ایفا می کنند. غدد تیروئید نیز غدد بسیار مهمی در غدد سیستم غدد درون ریز هستند. اگر هر گونه مشکل یا بیماری در این غدد رخ دهد، افراد را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد.

در عین حال، اگر به موقع تشخیص داده نشود و درمان نشود، ممکن است بیماری های جدی تری رخ دهد. در محدوده خدمات کلینیک تصویربرداری دکتر هدایی در بیماری های گواتر، تشخیص بیماری های خوش خیم یا بدخیم، تورم و درد در ناحیه گردن انجام می شود. سونوگرافی تیروئید روشی است که در این موارد اعمال می شود.

سونوگرافی تیروئید چند دقیقه طول می کشد؟

روش های اولتراسوند به طور کلی به سرعت و به راحتی انجام می شود. یکی از اساسی ترین ویژگی های آن غیر تهاجمی بودن آن است. در این روش نیازی به استفاده از مواد بی حس کننده نیست. تصویربرداری به طور متوسط ​​در ۱۵ تا ۲۰ دقیقه کامل می شود. البته لازم به ذکر است که این دوره بسته به منطقه و برای چه هدفی ممکن است تغییر کند. تصویر به راحتی بدون احساس ناراحتی بیمار گرفته می شود.

آیا سونوگرافی تیروئید با ناشتا گرفته می شود؟

روش های اولتراسوند در بسیاری از قسمت های بدن انسان قابل استفاده است. غدد تیروئید غدد درون ریز هستند که در هر انسانی یافت می شوند. برای مشاهده این غدد سونوگرافی گرفته می شود و به راحتی معاینه می شود.

معاینه باید توسط پزشکان متخصص در این زمینه انجام شود. یکی از مسائلی که مردم بیشتر در مورد آن کنجکاو هستند این است که آیا این فرآیند با گرسنگی یا سیری انجام می شود. این روش را می توان با معده خالی یا با معده پر انجام داد. هیچ الزامی در رابطه با این موضوع وجود ندارد. این روش در تمام سنین قابل انجام است.

نتیجه سونوگرافی تیروئید چقدر طول می کشد؟

در صورت وجود هر گونه مشکل در غده تیروئید یا در صورت مشکوک بودن مشکل، سونوگرافی برای معاینه دقیق لازم است. این روش به راحتی و بدون درد و رنج انجام می شود. در صورت وجود توده یا گره، این روش برای تشخیص آن انجام می شود.

در محدوده خدمات کلینیک تصویربرداری دکتر هدایی ، تورم و درد نیز تشخیص داده می شود. نتایج سونوگرافی تیروئید در مدت زمان بسیار کوتاهی به دست می آید و برای پزشکان متخصص ارسال می شود. در مقایسه با بسیاری از روش های تصویربرداری دیگر نتایج را در زمان کوتاه تری ارائه می دهد.

سونوگرافی تیروئید در کدام قسمت انجام می شود؟

غدد تیروئید که جزو غدد درون ریز هستند در صورت لزوم با روش اولتراسوند معاینه می شوند. بخش غدد درون ریز در بیمارستان ها بخشی است که برای سونوگرافی تیروئید استفاده می شود.

معاملات در این بخش از طریق خدمات کلینیک تصویربرداری دکتر هدایی قابل انجام است. به خصوص بیماران گواتر از این روش تصویربرداری اغلب استفاده می کنند. پس از معاینه توسط پزشکان متخصص در صورت نیاز به بخش مشخص شده ارجاع داده می شود. در نتیجه ناراحتی بیمار از روش سونوگرافی استفاده می شود و با کمک تصاویر دقیق می توان تشخیص زودهنگام را انجام داد.

بیشتر بدانید:سونوگرافی در منزل _ سونوگرافی در ارتوپدی _ انواع سونوگرافی _ بهترین مرکز سونوگرافی تهران _ بیوپسی سینه _ اندومتریوز

مرکز هایی که سونوگرافی از تیروئید را انجام می دهند

افرادی که مایل به انجام سونوگرافی تیروئید در تهران هستند در این فکر هستند که کجا می توانند این روش را انجام دهند. امروزه بسیاری از موسسات بهداشتی با روش های تصویربرداری اولتراسوند خدمات ارائه می دهند. کلینیک تصویربرداری دکتر هدایی یکی از این مکان ها می باشد.

در عین حال مراکز سلامت و تصویربرداری با ارائه این فرآیند خدمات ارائه می دهند. موسسات بهداشتی مختلفی وجود دارند که این خدمات را برای افرادی که می خواهند سونوگرافی تیروئید در تهران انجام دهند ارائه می دهند. این روش باید به منظور تشخیص زودهنگام مشکلات در غده تیروئید فرد انجام شود. به لطف تشخیص زودهنگام، درمان زود شروع می شود و روند بهبودی آسان تر می شود.

قیمت سونوگرافی تیروئید

تکنیک های تصویربرداری زیادی برای تشخیص مشکلات سلامتی استفاده می شود. تکنیک های تصویربرداری اولتراسوند اغلب در این منطقه با قیمت های مقرون به صرفه استفاده می شود. به عنوان بخشی از خدمات کلینیک تصویربرداری دکتر هدایی ، سونوگرافی برای غدد تیروئید انجام می شود.

قیمت این روش ممکن است بسته به هدف عمل و بیماری افراد متفاوت باشد. موسسات بهداشتی مختلف می توانند قیمت گذاری های متفاوتی در این زمینه داشته باشند.

برای تشخیص و درمان بیماری های غده تیروئید باید سونوگرافی تیروئید انجام شود. برای اطلاع از قیمت سونوگرافی تیروئید در تهران می توانید بلافاصله با ما تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری مشخص شده اند *

ارسال نظر

×

نوبت گیری در مرکز : سونوگرافی جردن

× ارسال نسخه در واتساپ و نوبت گیری