021-88799987

021-88781629

021-88782491

شنبه تا چهارشنبه 10 تا 19:30 پنج شنبه 9:30 تا 13:30

سونو سه ماهه سوم بارداری

سونو سه ماهه سوم بارداری

یک انسان کوچک در درون شما رشد می کند، اما نمی توانید او را ببینید. و تا زمانی که آن را احساس کنید باید تا هفته بیستم بارداری صبور باشید. جای تعجب نیست که شما مشتاقانه منتظر اولین معاینه سونوگرافی بارداری هستید. برای اولین بار، نگاهی اجمالی به نوزاد متولد نشده خود می بینید، می بینید که حالش خوب است، حرکت او را تماشا می کنید و شاید حتی شستش را بمکید. اما واقعاً کدام و چند آزمایش اولتراسوند قبل از تولد وجود دارد؟ چه کسی هزینه آن را پرداخت می کند، چه زمانی انجام جلسات بیشتر از آنچه که مقررات قانونی توصیه می کند منطقی است، و چرا از سال ۲۰۲۰ فقط سونو سه ماهه سوم بارداری و سایر سونوگرافی ها در صورت نیاز پزشکی مجاز است؟ ما مهمترین اطلاعات را برای شما گردآوری کرده ایم.

چه تعداد از معاینات سونوگرافی شامل مراقبت های دوران بارداری می شود؟

اگر شما به عنوان یک زن باردار پرخطر طبقه بندی نشده اید و همه چیز خوب است، سه آزمایش اولیه سونوگرافی حاملگی تحت پوشش بیمه سلامت کاملاً کافی است.

سونوگرافی اول (هفته ۹تا ۱۲ بارداری):

اکنون ضربان قلب قابل مشاهده است. پزشک سن و تاریخ زایمان شما را بر اساس اندازه فعلی جنین محاسبه می کند. بارداری چند قلو نیز می تواند در اولین ملاقات مشخص شود.

سونوگرافی دوم (هفته ۱۹ تا ۲۲ بارداری):

در طول سونوگرافی دوم، پزشک مجدداً قطر سر، دور سینه و طول (طول تاج تاج) کودک شما را اندازه گیری می کند. به این ترتیب می توان سن رشد را مشخص کرد و تاریخ تولد را مشخص کرد. اندام ها، محل جفت و مقدار مایع آمنیوتیک نیز بررسی می شود. اگر بخواهید، اکنون پزشک می تواند به شما بگوید که آیا فرزند شما پسر خواهد بود یا دختر. از قبل باید از شما پرسیده شود که آیا می خواهید معاینات دقیق تری فراتر از این سونوگرافی اولیه انجام دهید. این جایی است که مرز تشخیص قبل از تولد است. یک سونوگرافی طولانی می‌تواند به ناهنجاری‌های احتمالی و بیماری‌های ارثی مانند سندرم داون در اوایل غربالگری دوم اشاره کند. به عنوان والدین، باید قبل از آن تا حد امکان روشن باشید که چگونه با چنین پیام هایی برخورد می کنید.

سونو سه ماهه سوم بارداری (هفته ۲۹ تا ۳۲ بارداری):

فرزند شما دوباره اندازه گیری می شود، عملکرد اندام هایش ارزیابی می شود و وزن تقریبی هنگام تولد تخمین زده می شود. موقعیت جفت نیز مجددا بررسی می شود، زیرا ممکن است در دوران بارداری تغییر کند. اگر کودک در حال حاضر – مانند اکثر نوزادان سه ماهه سوم – با سر پایین دراز کشیده و خیلی سنگین نباشد، زایمان خود به خود امکان پذیر است.

چه نوع سونوگرافی وجود دارد؟

چه دو بعدی، چه سه بعدی یا چهار بعدی، فناوری همیشه یکسان است. امواج صوتی توسط سر اولتراسوند ساطع می شود که توسط بافت بدن به صورت پژواک منعکس شده و به تصاویر تبدیل می شود. هر جا که لایه بافت تغییر کند، صدا منعکس می شود. تقریباً بین دیواره رحم و مایع آمنیوتیک. یا بین استخوان ها و بافت ماهیچه ای کودک متولد نشده. تصویر اولتراسوند که بر روی مانیتور ظاهر می شود مانند مقطعی از بدن است.

سونوگرافی ۲ بعدی – سطح

سونوگرافی دو بعدی معمولی یک تصویر صاف تولید می کند. بسته به اینکه کودک شما در طول معاینه چقدر مطلوب بوده است، می توانید کم و بیش به خوبی موجود کوچک روی چاپ شده را تصور کنید. حتی با دستگاه های مدرن دو بعدی، پزشک شما می تواند جزئیات کوچک را تشخیص دهد. به عنوان مثال، عرض پل بینی یا رگ های خونی مغز.

سونوگرافی سه بعدی – عمق

تکنیک سه بعدی به تصویر اولتراسوند عمق می دهد. برای تشخیص دقیق تر، اغلب مفید است که بتوان از همه طرف به کودک نگاه کرد. علاوه بر این، متخصص زنان می‌تواند از دستگاه سونوگرافی بخواهد هر چیزی را که دید را مسدود می‌کند محاسبه کند. مثل بند ناف شناور. تصاویر سه بعدی بین هفته ۲۰ تا ۳۰ بارداری بهترین عملکرد را دارند.

سونوگرافی ۴ بعدی – حرکت

یک تصویر سه بعدی در حدود پنج تا هفت بار در ثانیه گرفته می شود. حرکات کودک شما تبدیل به یک فیلم می شود.

سونوگرافی داپلر (رنگی).

با این روش جریان خون در بدن نوزاد متولد نشده اندازه گیری می شود. پزشک می تواند تعیین کند که آیا همه اندام ها به خوبی تامین می شوند، آیا کودک به اندازه کافی از طریق بند ناف تغذیه می شود و آیا مغز به خوبی با خون تامین می شود. اندازه گیری الگوهای جریان خون همچنین امکان ارزیابی خطر پره اکلامپسی (مسمومیت بارداری) را فراهم می کند.

چه زمانی قرارهای سونوگرافی اضافی مفید است؟

به طور معمول، سه آزمایش سونوگرافی در بارداری شما کافی است. دو دلیل اصلی برای معاینات اضافی وجود دارد که اغلب از فناوری ۳ بعدی یا ۴ بعدی استفاده می شود:

پزشک شما آن ها را به شما توصیه می کند زیرا او مشکوک است که کودک شما به طور طبیعی رشد نمی کند یا اینکه شما جزو حاملگی های پرخطر طبقه بندی می شوید.

یا شما به عنوان والدین تصمیم می گیرید که غربالگری های عمیق تری داشته باشید زیرا می خواهید هر چه زودتر بارداری تایید شود، این امر باعث می شود حتی احساس امنیت بیشتری کنید، و خیلی خوب است که بیش از سه بار قبل از بارداری به داخل رحم نگاه کنید.

بیشتر بدانید:  انواع سونوگرافی – تفسیر سونوگرافی سینه

در سال‌های اخیر صرفاً سلام کردن به نوزاد متولد نشده از طریق سونوگرافی ۴ بعدی به یک روند رایج تبدیل شده است. به تلویزیون کودک، تلویزیون کودک، سینمای کودک یا تماشای کودک معروف شد. تعدادی از ارائه دهندگان خود را در بازار آزاد تثبیت کرده اند، که برخی از آنها این خدمات را توسط پرسنل غیر آموزش دیده پزشکی انجام می دهند. برخلاف یک تمرین، والدین آینده نیز می توانند پدربزرگ و مادربزرگ و دوستان آینده را به یک مهمانی جنین دعوت کنند. تشخیص صورت نمی گیرد

علی‌رغم دهه‌ها کار تحقیقاتی فشرده، هنوز هیچ نتیجه مطالعه‌ای وجود ندارد که نشان دهد معاینات اولتراسوند در دوران بارداری خطری برای سلامتی کودک متولد نشده است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 1]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری مشخص شده اند *

ارسال نظر

×

نوبت گیری در مرکز : سونوگرافی جردن

× ارسال نسخه در واتساپ و نوبت گیری