021-88799987

021-88781629

021-88782491

شنبه تا چهارشنبه 10 تا 19:30 پنج شنبه 9:30 تا 13:30

بهترین ماموگرافی تهران

این سوال که ماموگرافی چیست را می توان به عنوان یک دستگاه خاص که از پستان عکسبرداری می کند پاسخ داد. در بهترین ماموگرافی تهران دستگاه ماموگرافی برای تشخیص سرطان سینه استفاده می شود. سرطان سینه که در زنان بسیار شایع است، در سال های اخیر به سرعت گسترش یافته است. از آنجایی که تشخیص زودهنگام در سنین ۳۵ سال به بالا بسیار مهم است، توصیه می شود خانم ها نسبت به این موضوع حساس بوده و حداقل سالی یک بار ماموگرافی انجام دهند. در بهترین ماموگرافی تهران پزشکان متخصص این شانس را دارند که پستان را به صورت جامع در دستگاه ماموگرافی معاینه کنند. تشخیص زودهنگام سرطان سینه تضمین می کند که درمان کوتاه و موثر است. ماموگرافی نتایج مهمی در تشخیص تغییراتی می دهد که بسیار کوچک هستند و حتی با دست هم قابل مشاهده نیستند.

بهترین ماموگرافی تهران چیست و چگونه آگاهی را افزایش دهیم؟

اطلاعیه های خدمات عمومی هر ساله به منظور تأکید بر اهمیت تشخیص زودهنگام در سرطان پستان تهیه می شود. از آنجایی که سرطان سینه یک بیماری موذی است، به زنان میانسال و مسن توصیه می شود که فقط برای کنترل و بدون شکایت خاصی ماموگرافی انجام دهند. شرایطی مانند زخم در نوک پستان، تغییر رنگ، نشت نوک پستان، شفاف شدن رگ‌های سینه، پیدایش بافت پوست پرتقال در پستان، قرمزی از علائم سرطان سینه محسوب می‌شوند. گاهی اوقات سرطان می تواند بدون هیچ علامتی در بدن مستقر شود.

سرطان سینه دومین علت شایع مرگ و میر زنان در سراسر جهان است. به همین دلیل انجام دادن بهترین ماموگرافی بسیار مهم است.

در بهترین ماموگرافی تهران در تشخیص زودهنگام سرطان سینه به شما کمک می کنیم و این در نجات جان افراد بسیار موثر است.

انجام بهترین ماموگرافی تهران نقش مهمی در تشخیص واضح سرطان سینه دارد. ماموگرافی که استفاده از آن در سال‌های اخیر به سرعت در حال گسترش است، در بهترین ماموگرافی تهران با دستگاه‌های مخصوص اشعه ایکس تهیه می‌شود.

این فرآیند که در گذشته با استفاده از دستگاه های آنالوگ انجام می شد، با پیشرفت تکنولوژی با دستگاه ها نیز شروع به انجام می شود.

در ماموگرافی دیجیتال در بهترین ماموگرافی تهران ، بافت پستان کمتر از ماموگرافی آنالوگ کلاسیک فشرده می شود، بنابراین درد بیمار کمتر است.

تفاوت بین ماموگرافی دیجیتال و آنالوگ چیست؟

در تکنیک توسعه یافته با فناوری های نسل جدید در مقایسه با روش آنالوگ تفاوت هایی دارد. این تفاوت ها در دنیای پزشکی یک مزیت محسوب می شود.

تفاوت های بین آنها را می توان به طور خلاصه به شرح زیر خلاصه کرد.

پس از انجام ماموگرافی تصاویر بیمار ذخیره می‌شوند و امکان مقایسه این دو را در بررسی بعدی فراهم می‌کنند.

در ماموگرافی دیجیتال دوز تابش دریافتی بیمار کمتر از ماموگرافی آنالوگ کلاسیک است.

کلسیفیکاسیون های کوچک که به عنوان اولین نشانه سرطان سینه شناخته می شوند، بهتر دیده می شوند.

در بیمارانی که بافت سینه متراکم دارند، تصاویر بسیار واضح تر و با کیفیت تر به دست می آیند.

چگونه مصرف کنیم؟ بهترین دوره چه زمانی است؟

این کار با فشردن سینه ها بین دو صفحه روی دستگاه انجام می شود. زمان فشرده سازی خیلی طولانی نیست. اما برای به دست آوردن واضح ترین نتایج و آسیب نرساندن به بیماران، توصیه می شود در زمانی که حساسیت سینه ها حداقل است، ماموگرافی انجام شود.

دوره ای که قاعدگی به پایان می رسد ایده آل ترین دوره برای استفاده از روش در نظر گرفته می شود. زیرا در این دوره هم سینه ها حساس نیستند و هم میزان تورم در حد طبیعی است.

در چه سنی باید انجام شود؟

با نگاهی به توصیه‌های فدراسیون انجمن‌های پستان و انجمن رادیولوژی ترکیه، مشاهده می‌شود که برای هر زن بین ۴۰ تا ۷۰ سال مناسب است.

انجام آن حداکثر تا دو بار در سال حتی بالای ۷۰ سال مناسب است. برای زنان زیر ۴۰ سال لازم نیست. سونوگرافی به عنوان روش ایده آل برای گروه زیر ۴۰ سال شناخته می شود.

فرکانس چگونه باید ساخته شود؟

این روش ها بر روی زمین برای دو هدف متفاوت ساخته شده اند. یکی از این اهداف تشخیص و دیگری غربالگری است.

از آنجایی که ماموگرافی های تشخیصی بر روی افراد مشکوک به سرطان سینه انجام می شود، محدودیت سنی وجود ندارد.

برخی از روش ها برای غربالگری ماموگرافی اعمال می شود. این روش ها توسط انجمن سرطان و رادیولوژی ایالات متحده تعیین می شود. در کشور ما و در دنیا پذیرفته شده است.

می توان موقعیت هایی را که در آن اسکن انجام می شود به شرح زیر فهرست کرد.

اگر در خانواده فردی مبتلا به سرطان سینه تشخیص داده شده و تحت درمان قرار گرفته است، از سن ۳۰ سالگی سالی یک بار ماموگرافی انجام شود.

در شرایط عادی مناسب ترین سن برای اولین ماموگرافی ۳۵ تا ۴۰ سالگی است.

زنان بین ۴۰ تا ۵۰ سال باید هر دو سال یکبار مصرف کنند.

از ۵۰ سالگی باید سالی یکبار باشد.

برای زنان با میزان خطر بالا، ماموگرافی ممکن است کافی نباشد. در این مورد، روش های اضافی باید اعمال شود.

فواید ماموگرافی

وقتی به نرخ جهانی امروز نگاه می کنیم، مشخص می شود که سرطان سینه چقدر خطرناک است.

این نشان می دهد که استفاده از روش چقدر مهم است.

توصیه می شود که زنان در برخی از دوره ها حتی با ادامه زندگی عادی خود معاینه خود را انجام دهند.

با این حال، در معاینه دستی که توسط خود شخص یا پزشکان انجام می شود، نمی توان سرطان سینه را به طور کامل تشخیص داد.

زیرا میزان توده های کشف شده در معاینات دستی از حداقل ۱٫۵ سانتی متر شروع می شود. با این حال، هنگامی که ماموگرافی انجام می شود، این میزان حتی به زیر ۰٫۵ سانتی متر کاهش می یابد.

مرکز تخصصی ماموگرافی و تصویر برداری جردن با داشتن دستگاه های باکیفیت و قابل اعتماد امکان انجام معاینه شما را به دقیق ترین شکل ممکن می دهد. علاوه بر این، تمام پزشکان این مرکز در زمینه خود متخصص هستند.

نسبت اندک توده های شناسایی شده توسط ماموگرافی از مهم ترین عوامل در تشخیص زودهنگام است.

با توجه به تحقیقات و داده‌های به‌دست‌آمده طی سال‌ها، مشخص شده است که توده‌های کشف شده در معاینه دستی افراد یا پزشکان حداقل ۸ سال سن دارند.

به همین دلیل، اگر در رده های سنی مشخص شده قرار دارید، توصیه می شود که به عکاسی بروید.

بیشتربدانید: هزینه بیوپسیاندومتریوزسونوگرافی در منزل

آیا اشعه ماموگرافی مضر است؟

پرتوهای تشعشعی در ابتدای نقاطی هستند که زنان در ماموگرافی به آن حساس هستند. بسیاری از زنان برای دوری از این اشعه ها از معاینه غفلت می کنند.

میزان تشعشعات ساطع شده بین ماموگرافی معمولی اشعه ایکس، آنالوگ و دیجیتال با یکدیگر متفاوت است. کاهش در پرتوهای ساطع شده به نسبت مستقیم با پیشرفت در تکنیک مورد استفاده مشاهده می شود.

لازم نیست از پرتوهای تابشی که از طریق ماموگرافی دریافت می کنید بترسید. تقریباً غیرممکن است که در اثر این اشعه ها به سرطان مبتلا شوید.

میزان تشعشع دریافتی در طول عکسبرداری بسیار کم است. مطالعات انجام شده در این زمینه برای سال ها نشان می دهد که این دوز تقریباً معادل میزان تابش دریافتی در یک سال بسته به عوامل محیطی است. در ماموگرافی دیجیتال این دوز حتی کمتر است.

جزئیاتی که قبل از ماموگرافی باید در نظر گرفته شود

از آنجایی که فیلم قفسه سینه با ماموگرافی دیجیتال یا روش های دیگر گرفته می شود، فرد باید از کمر به بالا برهنه باشد.

با در نظر گرفتن این نکته توصیه می شود به جای لباس های یک پارچه مانند لباس، لباس هایی را انتخاب کنید که از بالا و پایین جدا باشند.

به دلیل احتمال اثرات نامطلوب بر نتیجه، قبل از عکسبرداری نباید از مواد آرایشی استفاده شود. به ویژه، استفاده از عطرها و دئودورانت ها نباید باشد.

هنگامی که به ماموگرافی مراجعه می کنید، اگر واکسن های قبلی انجام داده اید، می توانید آنها را با خود ببرید تا پزشکتان ببیند.

مناسب است تمام اطلاعاتی را که در مورد این رشته دارید، مانند ماموگرافی کلاسیک اشعه ایکس و آنالوگ و ماموگرافی سه بعدی هالوژیک ، نه فقط ماموگرافی دیجیتال، بیاورید.

دیدن فیلم های قبلی برای کارشناسان برای ارزیابی کلی، نکته مهمی است.

در طول ماموگرافی، زنان ممکن است کمی آسیب ببینند. با این حال، از آنجایی که این روند زمان کوتاهی دارد، این درد طولانی نیست.

بیشتربدانید: اندومتریوز ، روش های بیوپسی پستان ، بیوپسی سینه در تهران ، بیوپسی ریه

ماموگرافی (از جمله توموسنتز)

معاینه پستان (ماموگرافی) برای تشخیص زودهنگام سرطان پستان استفاده می شود. در این معاینه، رادیوگرافی معمولی از سینه زن با دو بخش گرفته می شود. برای به دست آوردن بهترین کیفیت تصویر، سینه باید در این معاینه فشرده شود. هرچه این فشرده‌سازی بهتر انجام شود، کیفیت و دقت تصویر دقیق‌تر و ایمن‌تر خواهد بود و در معاینه انفرادی قرار گرفتن در معرض تشعشع کمتری خواهد داشت. متأسفانه، این فشار گاهی اوقات برای بیماران ناراحت کننده است. با این حال، دستیاران ما سعی می کنند تا حد امکان این فشرده سازی را بهینه کنند تا بیمار هیچ گونه ناراحتی را تجربه نکند. فشرده سازی تنها چند ثانیه طول می کشد و بلافاصله پس از ایجاد تصویر آزاد می شود.

ما به طور معمول توموسنتز را روی همه بیماران انجام می دهیم. این روش لایه بندی جدید نمایش بهتر و دقیق تری از بافت سینه ارائه می دهد. ارزیابی، به ویژه در پستان های با بافت متراکم، ساده می شود، زیرا همپوشانی بافت های متراکم دیگر مشکلی نیست. طبق متون، تقریباً ۳۰ درصد تومورهای بیشتری نسبت به ماموگرافی معمولی شناسایی می‌شوند. با توجه به سالها تجربه مثبت خود در این روش، اکنون معاینه تمامی بیماران را با این روش (بدون هزینه اضافی برای بیماران) انجام می دهیم.

علاوه بر این، پزشک پستان را از نظر بالینی نیز معاینه می کند و تراکم های قابل لمس در بافت غده را بررسی می کند. در برخی موارد، معاینه سونوگرافی بیشتر پستان انجام می شود، به خصوص اگر بافت پارانشیم غده سینه بسیار متراکم باشد یا ضایعه قابل لمس تشخیص داده شود. این منجر به قرار گرفتن بیشتر در معرض اشعه برای بیمار نمی شود.

همه ماموگرافی ها نیز توسط رادیولوژیست دوم تشخیص داده می شود. این تشخیص دوگانه کیفیت یافته ها را بیشتر بهبود می بخشد.

ماموگرافی چیست؟ چطوری طراحی کنیم؟ بهترین ماموگرافی تهران چگونه است؟ سرطان پستان شایع ترین سرطان در زنان است. تمام زنان بالای ۳۵ سال باید نسبت به این موضوع حساس و هوشیار باشند. ماموگرافی مهمترین روش تصویربرداری است که می تواند در تشخیص زودهنگام سرطان پستان استفاده شود. با کمک تصاویر به دست آمده توسط ماموگرافی، حتی تغییرات جزئی در پستان که با لمس قابل تشخیص نیست، زودتر قابل تشخیص هستند. سرطان سینه با تشخیص زودهنگام این امکان را به بیماران می دهد تا با بهبودی کامل به زندگی خود ادامه دهند. به خصوص هر خانمی که به سن ۴۰ سالگی رسیده است باید به مراکز مربوطه مراجعه کند و ماموگرافی انجام دهد، حتی اگر شکایتی نداشته باشد، به این می گویند ماموگرافی غربالگری. زنان در خودآزمایی پستان به دنبال هرگونه زخم، تغییر رنگ پوست سینه، نفوذ به نوک پستان، تکثیر و شفاف شدن رگ‌ها، ظاهر شدن پوست پرتقال روی سینه و قرمزی شدید می‌گردند. پس از بررسی اینکه آیا از نظر بصری مشکلی وجود دارد، معاینه دستی انجام می شود. اگر زن در معاینه دستی خود متوجه تورم، سفتی یا توده شد یا تغییرات ذکر شده در بالا مشاهده شد، باید در اسرع وقت با جراح سینه، انکولوژیست جراحی یا جراح عمومی که با پستان سروکار دارد، مشورت شود. در این صورت پزشک از شما ماموگرافی می خواهد. این ماموگرافی را ماموگرافی تشخیصی می نامند. فقط اهداف عکسبرداری غربالگری ماموگرافی و ماموگرافی تشخیصی متفاوت است، در حالی که در غربالگری ماموگرافی شکایتی وجود ندارد، معاینه به دلیل برخی از یافته های کشف شده در دیگری انجام می شود. با این حال، تفاوتی در سبک های ماموگرافی وجود ندارد. چرا ماموگرافی گرفته می شود؟ بر اساس تحقیقات انجام شده، از هر ۸ تا ۹ زن در جهان، یک نفر به سرطان سینه مبتلا می شود و از ۲۸ زنی که به این بیماری مبتلا می شوند، یک نفر بر اثر سرطان سینه فوت می کند. شایع ترین نوع سرطان در بین زنان سرطان سینه است. شایع ترین علت مرگ ناشی از سرطان در زنان سرطان سینه است. تشخیص زودهنگام سرطان سینه با ماموگرافی امکان پذیر است. به همین دلایل، هر خانمی باید در فواصل زمانی معین، از سن ۴۰ سالگی شروع به انجام ماموگرافی کند، حتی اگر شکایتی نداشته باشد. ماموگرافی چگونه گرفته می شود؟ در صورت مشکوک بودن به سرطان سینه یا برای اهداف غربالگری، در بهترین ماموگرافی تهران سینه های شما با کمک تکنسین با استفاده از دستگاه ماموگرافی در واحد تصویربرداری دستگاه ماموگرافی قرار می گیرند. سینه های قرار داده شده در این قسمت صاف شده و تصویر دقیق تری به دست می آید. سینه های شما که بین دو لایه فشرده شده اند، در دو موقعیت مختلف تیراندازی می شوند. در حین انجام ماموگرافی، تکنسین در منطقه حفاظت شده می ایستد و به فردی که قرار است ماموگرافی انجام شود، هشدارهای لازم را می دهد. اینها هشدارهای ساده ای مانند حبس نفس، ایستادن و عدم هیجان هستند. اگر تکنسین ماموگرافی ها را معاینه کند و با مشکلی مواجه نشود، نیازی به تکرار عکسبرداری نیست. تمام این فرآیندها در حدود ۱۵-۲۰ دقیقه تکمیل می شوند. علل فشرده سازی سینه در طول ماموگرافی؟ به منظور ارائه تصویربرداری کامل در حین ماموگرافی، سینه ها با کمک تکنسین در یونیت شیشه ای یا پلاستیکی قرار می گیرند. اگر در این شرایط بیش از حد احساس ترحم می کنید که یک فشردگی خفیف است، می توانید وضعیت را به تکنسین کنار خود گزارش دهید. این روش معمولاً یک روش دردناک نیست. ممکن است یک احساس ناراحتی خفیف رخ دهد که برای چند دقیقه طول می کشد. پس از فشرده شدن سینه به دستگاه، یک عکس اشعه ایکس به ناحیه بالایی سینه داده می شود. اشعه ایکس یک پرتو حاوی تابش است که برای تشخیص و تشخیص تغییرات بافتی اعمال می شود. این پرتو یک عکس از سینه ایجاد می کند که می توان آن را عکس سینه نیز نامید و تشکیلات موجود در سینه را با تراکم های مختلف نشان می دهد. فواید و مضرات استفاده از ماموگرافی روشی است که تشخیص زودهنگام سرطان سینه را فراهم می کند. اگرچه در حین ماموگرافی تابش به بدن داده می شود، اما دوز تابشی دریافتی در ماموگرافی تقریباً با سرعت تابش ساطع شده توسط دستگاه های الکترونیکی مورد استفاده امروزی برابر است. به عبارت دیگر، بیش از دوز تشعشع دریافتی یک سفر طولانی با هواپیما نیست.

بیشتربدانید: عکس رنگی رحم ، سونوگرافی در منزل ، سونوگرافی دالپر عروق

اجتناب از ماموگرافی به دلیل دوز تشعشعی که باید دریافت شود یک روش فکری پذیرفته شده نیست. مطالعاتی وجود دارد که نشان می دهد میزان مرگ و میر مرتبط با سرطان سینه و همچنین تشخیص زودهنگام با ماموگرافی کاهش می یابد. شرایط مؤثر بر کاربرد ماموگرافی این واقعیت که زنان تحت عمل کوچک کردن سینه یا بزرگ کردن سینه با پروتز سیلیکونی قرار گرفته اند، مانعی برای ماموگرافی ایجاد نمی کند. با این حال، تکنسین ماموگرافی و رادیولوژیست باید در مورد جراحی های قبلی پستان مطلع شوند. انواع ماموگرافی ماموگرافی به دو هدف غربالگری و تشخیصی تقسیم می شود. • ماموگرافی غربالگری: یک روش تشخیص و تشخیص زودهنگام برای زنانی است که هیچ شکایتی ندارند. اگر ماموگرافی کنترل به طور منظم انجام شود، احتمال تشخیص زودهنگام افزایش می یابد. کوچکترین تغییراتی که ممکن است در پستان رخ دهد را می توان تشخیص داد و درمان را زودتر شروع کرد. توصیه می شود هر خانمی از سن ۴۰ سالگی هر ساله ماموگرافی انجام دهد. در صورت وجود عوامل خطر شخصی، ماموگرافی غربالگری را می توان از سنین پایین تر شروع کرد. • ماموگرافی تشخیصی: معاینه ای است که در زنان با شکایت از پستان یا زنانی که در طی غربالگری ماموگرافی از نظر تشکیلات غیرطبیعی در پستان شناسایی شده اند انجام می شود. از آنجایی که ماموگرافی تشخیصی بر روی یافته‌های به‌دست‌آمده اعمال می‌شود، ممکن است تصویربرداری اضافی مورد نیاز باشد و ممکن است زمان بیشتری طول بکشد. هدف از این ماموگرافی ارائه اطلاعاتی در مورد ساختار سازندی است که تصور می شود مشکل ساز است و ایجاد الگوریتمی برای مسیری که باید طی شود. قبل از انجام ماموگرافی چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟ استفاده از هرگونه کرم روی ناحیه سینه یا استفاده از دئودورانت قبل از انجام ماموگرافی ممکن است کیفیت تصویر را کاهش دهد. بنابراین قبل از انجام ماموگرافی نباید از هیچ گونه محصول آرایشی استفاده کرد. جدا از این، سینه ها باید کمی فشرده شوند تا تصویری با کیفیت داشته باشند. برای اینکه در طی فرآیند فشرده سازی در سینه ها درد بیشتری احساس نشود، باید دقت شود که بعد از دوره قاعدگی که سینه ها حساس نیستند، ماموگرافی انجام شود. اگرچه تصور می شود که درد در طی فرآیند فشرده سازی در طول ماموگرافی احساس می شود، این روش باعث ایجاد فشار در سینه ها می شود. در صورتی که باردار هستید یا در مورد بارداری شک دارید، لطفاً قبل از تعیین وقت و قبل از معاینه به پرسنل مربوطه اطلاع دهید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری مشخص شده اند *

ارسال نظر

×

نوبت گیری در مرکز : سونوگرافی جردن

× ارسال نسخه در واتساپ و نوبت گیری