021-88799987

021-88781629

021-88782491

شنبه تا چهارشنبه 10 تا 19:30 پنج شنبه 9:30 تا 13:30

سونوگرافی سینه در تهران

سونوگرافی سینه در تهران؛امروزه سونوگرافی پستان یکی از متداول ترین روش های تصویربرداری اولتراسونوگرافی است. شایع ترین سرطان در بین همه زنان سرطان سینه است.

این روشی است که برای تشخیص زودهنگام سرطان و ایجاد دقیق ترین تشخیص استفاده می شود. بسیاری از زنان می توانند به لطف روش سونوگرافی که برای اهداف کنترل و معاینه استفاده می شود، زندگی خود را بازیابند. برخلاف روش ماموگرافی، روشی است که با دستگاه سونوگرافی استاندارد انجام می شود.

سونوگرافی پستان در مدت زمان کوتاهی و بدون درد انجام می شود. روش تصویربرداری اولتراسوند که برای تشخیص زودهنگام از اهمیت بالایی برخوردار است، می تواند به راحتی برای زنان در هر گروه سنی اعمال شود. این یک روش تصویربرداری است که باید بیشتر برای اهداف کنترلی انجام شود، به ویژه در زنان ۳۵ سال و بالاتر.

سونوگرافی سینه در تهران چگونه انجام می شود؟

سونوگرافی پستان که بدون اشعه انجام می شود یکی از کاربردهایی است که برای تجسم واضح تر ساختار سینه انجام می شود. در روش اولتراسوند که نیازی به روش تهاجمی نیست، هیچ ماده بی حسی روی بیمار اعمال نمی شود.

این روشی است که به طور متوسط ​​حدود ۱۵ تا ۳۰ دقیقه طول می کشد. ژل اولتراسوند در ناحیه قفسه سینه که قرار است تصویربرداری شود اعمال می شود. بیمار نباید در طول عمل حرکت کند. تصاویر با حرکت پروب اولتراسوند بر روی قفسه سینه به دست می آیند. تصاویر به دست آمده با امواج صوتی ضبط می شوند.

پس از عمل، ژل پاک می شود و بیمار می تواند لباس بپوشد. با سونوگرافی پستان، کیست، سرطان و ندول در بافت پستان به راحتی قابل ارزیابی است. یکی از روش های مهم برای تشخیص زودهنگام است.

چه کسانی باید سونوگرافی سینه انجام دهند؟

امروزه سونوگرافی سینه که عموماً برای غربالگری سرطان انجام می‌شود، بر روی زنان در هر سنی قابل انجام است. سرطان سینه شایع‌ترین و تهدیدکننده‌ترین نوع سرطان در زنان است.

بنابراین قبل از پیشرفت باید زود تشخیص داده شود و درمان شود. برای اهداف کنترلی، به ویژه در زنان بالای ۳۵ سال باید انجام شود. این را می توان برای زنانی که شرایطی مانند تورم و درد در سینه را تجربه می کنند اعمال کرد.

این برای ارزیابی بیماران تحت عمل جراحی پستان قبل و بعد از جراحی استفاده می شود. این روشی است که برای اعمال سیلیکون سینه و تعیین وضعیت سیلیکون انجام می شود. از آنجایی که حاوی اشعه نیست، هر بیمار به راحتی می تواند یک روش سونوگرافی انجام دهد.

سونوگرافی سینه در تهران چگونه انجام می شود؟

تصویربرداری اولتراسوند یکی از روش هایی است که می توان تقریباً هر اندامی را با جزئیات ارزیابی کرد. سونوگرافی سینه رایج ترین روشی است که در زنان انجام می شود.

تشخیص زودهنگام سرطان سینه از طریق غربالگری عمومی یا در صورت وجود گره ها، برای تجسم این گره ها انجام می شود. در حین استفاده، بیمار به پشت دراز می کشد و قفسه سینه اش باز است.

برای گرفتن تصاویر واضح نباید حرکت کند. از ژل برای فعال کردن پروب اولتراسوند استفاده می شود. تصاویر به لطف کاوشگر در تماس با پوست به دست می آیند. این روشی است که در عرض ۱۵-۳۰ دقیقه انجام می شود. این یک روش تصویربرداری است که هیچ مشکلی ندارد زیرا نیازی به آمادگی قبل و بعد از عمل ندارد.

چه زمانی باید سونوگرافی سینه انجام شود؟

سرطان سینه و بیماری ها از جمله شایع ترین بیماری ها در زنان است. سونوگرافی پستان روشی است که برای تجسم و بررسی دقیق این بیماری ها انجام می شود.

همچنین برای بررسی جزئیات بیشتر تصاویر به دست آمده توسط ماموگرافی انجام می شود. هنگام عکسبرداری از توده ها و ندول های قابل لمس باید انجام شود. همچنین باید ارزیابی های قبل و بعد از عمل انجام شود.

برای بررسی سالم بودن دیواره قفسه سینه و بافت سینه باید انجام شود. علاوه بر ندول های قابل لمس در پستان، ممکن است ضایعات غیر قابل لمس نیز وجود داشته باشد. این روشی است که باید برای تعیین و بررسی محل ضایعات انجام شود. این دارو باید در زنان بالای ۳۵ سال بیشتر استفاده شود.

نتیجه اولتراسوند ضایعه هیپواکویک در پستان به چه معناست؟

شرایط خوش خیم یا بدخیم را می توان در نتیجه سونوگرافی پستان برای غربالگری عمومی و تشخیص بیماری ها در زنان ارزیابی کرد. یافتن ضایعه هیپواکویک در نتیجه سونوگرافی یک وضعیت رنگ آمیزی است که در غده تیروئید سالم رخ می دهد.

این ضایعات می توانند در هر قسمتی از بدن ظاهر شوند. همچنین به عنوان ضایعاتی که در مورد سرطان سینه ایجاد می شود نیز شناخته می شود. یکی از شایع ترین بیماری ها در افراد بزرگسال است. در این صورت باید مناسب ترین روش درمانی با توجه به سن بیمار و وضعیت ضایعات تعیین و اعمال شود.

اگر در نتیجه سونوگرافی انجام شده در غربالگری سرطان تشخیص داده شود، بیمار به راحتی می تواند از درمان زودهنگام بهره مند شود. اگر تورم یا درد، ندول یا مشکوک به سرطان در سینه خود دارید، حتما باید توسط پزشک متخصص معاینه شوید.

بیشتربدانید:هزینه بیوپسیبیوپسی چیستبیوپسی سینهبهترین زمان سونوگرافی پستانتفسیر سونوگرافی سینه

چرا سونوگرافی پستان مهم است؟

سرطان سینه و بیماری‌ها از شایع‌ترین بیماری‌ها در زنان هستند و در صورت عدم درمان، تهدیدکننده زندگی هستند. تصویربرداری سونوگرافی پستان یکی از مهم ترین روش ها برای تشخیص زودهنگام بیماری ها و شروع روند درمان است.

نسبت به سایر تکنیک های تصویربرداری راحت تر و بدون درد انجام می شود. اهمیت بیشتری دارد زیرا حاوی تشعشع نیست. برای واضح ترین معاینه بافت سینه و چربی انجام می شود.

در نتیجه استفاده از سونوگرافی می توان مناسب ترین درمان را برای بیمار تعیین کرد. در صورت لزوم می توان بیوپسی نیز انجام داد. درمان اولیه با سونوگرافی انجام می شود که برای هر خانمی بسیار مهم است.

نتیجه سونوگرافی سینه در تهران

تصویربرداری اولتراسوند، که امروزه تقریباً در هر مؤسسه بهداشتی موجود است، برای تصویربرداری و بررسی بیشتر اندام های بدن استفاده می شود. روش اولتراسوند اعمال شده بر روی پستان برای ارزیابی وجود سلول های سرطانی، ندول ها یا توده ها انجام می شود.

نتیجه در همان روز مشخص می شود. این فرآیند حداکثر تا ۳۰ دقیقه طول می کشد. تصاویر گرفته شده توسط پزشک متخصص با جزئیات بیشتری ثبت و بررسی می شود. به لطف سونوگرافی پستان، تشخیص زودهنگام و درمان بیماری های پستان امکان پذیر است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری مشخص شده اند *

ارسال نظر

×

نوبت گیری در مرکز : سونوگرافی جردن

× ارسال نسخه در واتساپ و نوبت گیری