021-88799987

021-88781629

021-88782491

شنبه تا چهارشنبه 10 تا 19:30 پنج شنبه 9:30 تا 13:30

سونوگرافی داپلر رنگی پستان

سونوگرافی داپلر رنگ پستان یکی از چهار روش اصلی مورد استفاده در تشخیص بیماری های پستان است. سه روش دیگر ماموگرافی، تصویربرداری رزونانس مغناطیسی (MRI) و بیوپسی با سوزن اولتراسوند است.

سونوگرافی پستان و داپلر رنگی تکنیکی است که بیمار را در معرض اشعه و خطرات مربوطه قرار نمی دهد. امواج صوتی مورد استفاده برای تصویربرداری پزشکی به بافت‌های انسان آسیب نمی‌رساند و سونوگرافی و داپلر رنگی را به یک معاینه تشخیصی ایمن تبدیل می‌کند.

قیمت سونوگرافی سینه و داپلر رنگی مشابه ماموگرافی و بسیار کمتر از ام آر آی سینه است. داپلر رنگی امکان شناسایی عروق، به ویژه در اطراف و درون ضایعات توده ای را فراهم می کند.

وجود عروق ممکن است یک معیار اضافی باشد که به تشخیص توده های خوش خیم و بدخیم کمک می کند، اما به خودی خود برای مشخص کردن یک ضایعه کافی نیست. علاوه بر این، هنگام انجام بیوپسی با هدایت اولتراسوند، داپلر رنگی می تواند برای شناسایی مسیر رگ ها و جلوگیری از عبور سوزن از داخل رگ مفید باشد.

سونوگرافی پستان و داپلر رنگی از نظر بالینی در تمام سنین در بیمارانی که علائم یا علائم مشکوک به سرطان سینه دارند، معمولاً شامل توده‌های قابل لمس (اما نه عقب‌نشینی نوک پستان، انقباض موضعی پوست یا سایر تغییرات، ترشحات سروز یا خونی از نوک پستان) توصیه می‌شود. روشی که مکمل معاینه و ماموگرافی است. این روش ترجیحی برای ارزیابی توده های سینه در زنان جوان است.

سونوگرافی و داپلر همچنین می تواند منشاء علائم را در بیماران مبتلا به کیست دردناک نشان دهد. هنگامی که بیماران با درد پستان یک طرفه، موضعی و غیر چرخه ای مراجعه می کنند، احتمال بدخیمی به ۱٪ می رسد. سونوگرافی و داپلر اولین انتخاب برای شناسایی بیشتر توده های خوش خیم و بدخیم در زنان باردار یا شیرده با تورم قابل لمس، درد موضعی پستان یا ترشحات نوک سینه هستند.

سوالات متداول در مورد سونوگرافی پستان و داپلر

آیا سونوگرافی پستان و معاینات داپلر بی ضرر هستند؟

آره. هیچ آسیبی از استفاده تشخیصی پزشکی از سونوگرافی و داپلر رنگی بر روی بدن انسان بالغ گزارش نشده است.

آیا می توان سونوگرافی سینه و داپلر را به جای ماموگرافی برای غربالگری سرطان سینه در جمعیت عمومی زنان انجام داد؟

خیر سونوگرافی و داپلر رنگی نشان داده نشده است که مرگ و میر ناشی از سرطان پستان را زمانی که در جمعیت عمومی زنان استفاده می شود کاهش دهد و در مقایسه با ماموگرافی منجر به بیوپسی و معاینات پیگیری کوتاه مدت بسیار بیشتری می شود.

آیا انجام ماموگرافی بعد از سونوگرافی پستان و معاینه داپلر رنگی ضروری است؟

پاسخ بسته به وضعیت بالینی متفاوت است. همانطور که در بالا ذکر شد، سونوگرافی و داپلر روش‌های غربالگری مستقل در جمعیت عمومی زنان محسوب نمی‌شوند. برای دسته های خاص خاص (به عنوان مثال، زنان با الگوی سینه متراکم) ممکن است به عنوان مکمل ماموگرافی در زنان بدون علامت در نظر گرفته شود و ممکن است اولین انتخاب برای ارزیابی دقیق توده قابل لمس باشد.

در تشخیص سرطان سینه باید به چه علائمی توجه کرد؟

شایع ترین علائم سرطان سینه که هنگام تشخیص سرطان سینه ارزیابی می شوند عبارتند از: توده قابل لمس در سینه، تورم و ضخیم شدن سینه، پوسته پوسته شدن نوک پستان، قرمزی روی پوست سینه، بزرگ شدن وریدهای سینه، تورم در سینه. زیر بغل و وارونگی نوک پستان.

آیا هر توده ای در سرطان سینه دیده می شود؟

از هر ۱۰ توده ای که در هنگام تشخیص سرطان سینه دیده می شود، ۸ مورد ممکن است خوش خیم باشد. توده های غیر سرطانی به نام کیست که در سنین جوانی دیده می شوند ممکن است فیبروآدنوم و توده های فیبروکیستیک باشند که در سنین میانسالی دیده می شوند. فقط به این دلیل که یک توده در سینه دردناک یا بدون درد است به این معنی نیست که سرطان است.

آیا فعالیت بدنی می تواند خطر ابتلا به سرطان سینه را کاهش دهد؟

ورزش سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند و به شما کمک می کند وزن خود را کنترل کنید. زنی که حداقل سه ساعت در هفته یا حدود ۳۰ دقیقه در روز ورزش می کند، ممکن است خطر ابتلا به سرطان سینه را کاهش دهد.

زمان مناسب برای معاینه سینه چه زمانی است؟

معاینه پستان ۴-۵ روز پس از پایان دوره قاعدگی ضروری است.

آیا سرطان سینه مسری است؟

هیچ سرطانی مسری نیست این واقعیت که بسیاری از اعضای یک خانواده سرطان دارند ممکن است باعث این تصور غلط شود. فرد نمی تواند سرطان را به فرد دیگری منتقل کند. با این حال، ویروس ها از عوامل ایجاد برخی از سرطان ها مانند سرطان دهانه رحم و کبد هستند.

بیشتربدانید:ماموگرافی سه بعدیتوموسنتز سینهبیوپسی چیستعکس رنگی رحم یا هیستروسالپینگوگرافیآندومتریوز چیست؟

آیا مردان می توانند به سرطان سینه مبتلا شوند؟

سلول‌های سرطانی نیز می‌توانند در بافت‌های سینه مردان تشکیل شوند، اما به ندرت اتفاق می‌افتد. این بیماری نادر بیشتر مردان مسن را تحت تاثیر

قیمت سونوگرافی داپلر رنگی سینه ۱۴۰۳

 برای اطلاع از قیمت سونوگرافی داپلر رنگی سینه در سال ۱۴۰۳ می توانید بلافاصله با ما تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری مشخص شده اند *

ارسال نظر

×

نوبت گیری در مرکز : سونوگرافی جردن

× ارسال نسخه در واتساپ و نوبت گیری