021-88799987

021-88781629

021-88782491

شنبه تا چهارشنبه 10 تا 19:30 پنج شنبه 9:30 تا 13:30

بیوپسی وکیوم چیست؟

بیوپسی وکیوم چیست؟

بیوپسی وکیوم چیست؟ این دستگاه با استفاده از یک سوزن کلفت و خلاء قادر به برداشتن قسمتی از نسج پستان میباشد.

 

نحوه انجام وکیوم بیوپسی (vacuum assisted biopsy) چگونه است؟

در واقع باید گفت ضایعات پستانی ممکن است در معاینات بالینی، ماموگرافی و یا سایر روش‌های تصویربرداری مثل سونوگرافی یا ماموگرافی با توجه به اندازه، عمق و یا شرایط خاص قابل لمس، مشاهده یا تشخیص نباشند؛ در این روش‌ها همیشه نمی‌توان با اطمینان کامل گفت که ضایعه پیدا شده از چه نوعی است. در این خصوص بیوپسی با دسنگاه وکیوم در واقع نمونه برداری به کمک خلاء راهی است برای از بین بردن سلول های غیر طبیعی بافت که پزشک با استفاده از یک سوزن مخصوص متصل به دستگاه وکیوم این سلول ها را از بین میبرد. بعد از آن میتوان این سلول ها را در میکروسکوپ بررسی کرد و تشخیص داده شود که آیا سرطانی است یا خیر.

روش وکیوم بیوپسی یکی از روشهای جدید و پیشرفته برای نمونه برداری است که با استفاده از یک سوزن کلفت و خلاء قادر به برداشتن قسمتی از نسج پستان میباشد. با ورود یک سوزن با شماره مورد نظر ( قابلیت انتخاب سایز سوزن ) می توان نمونه های متعدد بافتی را خارج و در محفظه دستگاه ذخیره کرد، ضمن اینکه چرخش پروب در زوایای مختلف و حتی برداشت ۳۶۰ درجه نیز میسر است و در هر مقطع بدون نیاز به خروج پروب از بدن بیمار امکان توقف بیوپسی و مجدداً ادامه آن وجود دارد.

  • وکیوم بیوپسی یکی از روشهای رادیولوژی مداخله ای است که با هدایت دستگاه ماموگرافی سه بعدی انجام می گردد.
  • تحت بی حسی موضعی و بطور سرپایی انجام می‌شود.

 

وکیوم بیوپسی پستان در چه مواردی انجام میشود؟

در زمان خارج کردن توده های خوش خیم پستان مانند فیبروآدنوم ها که توده های خوش خیم پستان هستند و اکثرا در خانم های جوان دیده میشود و در خیلی از موارد بیش از یک عدد بوده و در طول زندگی مجددا در جاهای دیگر پستان ایجاد میشوند.

  • پاپیلوم های نوک پستان
  • برداشت ضایعات کوچک بصورت کامل

 

مزایای بیوپسی وکیوم چیست؟

 شیوه ی بسیار قابل اعتماد نمونه برداری با عوارض بسیار اندک، می باشد. بکار بردن آن نسبتا ساده و برای بیمار بخوبی قابل تحمل است. در مقایسه با عمل جراحی پستان این روش کمتر تهاجمی است و نیاز به بیهوشی و بستری شدن در بیمارستان ندارد. در ضمن هزینه ی پیگیری های متعدد یا هزینه های ناشی از بستری را کاهش می دهد. مهمتر از همه اینکه، این شیوه ( VABB ) فاصله ی زمانی یافتن توده و تشخیص، که برای آرامش بیمار بسیار اهمیت دارد، را کم می کند.

  • امکان برداشتن کامل توده های کوچک یا رسوب کلسیم های کوچک
  • امکان نمونه برداری از توده های بسیار کوچک
  • امکان نمونه برداری از توده های نزدیک به دیواره قفسه سینه، دنده ها و سطوح داخلی بازوها
  • عدم برجاماندن زخم بزرگ ناشی از جراحی
  • بازگشت سریع به فعالیت های عادی

 

هزینه وکیوم بیوپسی

برای اطلاع از هزینه وکیوم بیوپسی با شماره های مرکز تصویربرداری جردن تماس بگیرید.

 

بهترین مرکز بیوپسی وکیوم در تهران کجاست؟

انتخاب هوشمندانه و صحیح مرکز بیوپسی باعث می‌شود که نتیجه نمونه برداری در تصمیمات درست درمانی بعدی تاثیرگزار باشد. بدیهی است که مهارت، تخصص و داشتن سابقه فعالیت پزشکی در بیوپسی مهم است و این موارد نتیجه را به سمت تشخیص درست یا مخدوش، پیش ببرد. مرکز تصویربرداری جردن با بهره گیری از دانش و تکنولوژی به روز آماده پذیرش مراجعین محترم است.

قیمت سوزن بیوپسی وکیوم چقدر است؟

سوزن بیوپسی وسیله‌ای برای انجام نمونه برداری از بافت‌های نرم و سخت بدن بیماراست. قیمت سوزن نمونه برداری متفاوت است و بستگی به کیفیت، نوع طراحی و سایز آن دارد.

انواع بیوپسی چیست؟

متخصص باتوجه به وضعیت بیمار و ناحیه‌ای که نیاز به بیوپسی دارد، نوع بیوپسی را انتخاب می‌کند. انواع بیوپسی: بیوپسی آندوسکوپی، بیوپسی مغز استخوان، بیوپسی سوزنی، بیوپسی با سوزن هسته‌ای و … است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 11 میانگین: 4]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری مشخص شده اند *

ارسال نظر

×

نوبت گیری در مرکز : سونوگرافی جردن

× ارسال نسخه در واتساپ و نوبت گیری