021-88799987

021-88781629

021-88782491

شنبه تا چهارشنبه 10 تا 19:30 پنج شنبه 9:30 تا 13:30

مرکز سونوگرافی گردن در تهران

مرکز سونوگرافی گردن در تهران ؛ ارزیابی تغییرات تیروئید و غدد لنفاوی یا تصویربرداری از گره ها و کیست ها در ناحیه گردن است. سونوگرافی یکی از مهمترین مسائل برای گرفتن تصاویر دقیق و تشخیص صحیح است.

این یک نوع سونوگرافی است که امکان معاینه گواتر را نیز فراهم می کند. این روشی است که می تواند به راحتی برای نوزادان، کودکان و بزرگسالان اعمال شود. سونوگرافی که یک روش بدون تشعشع است، نیازی به آمادگی اولیه ندارد.

از آنجایی که این روش بدون درد است، بیمار در وضعیت بسیار راحتی قرار دارد. بسته به شکایت بیمار و سابقه خانوادگی، غدد لنفاوی، غدد تیروئید به طور دقیق مورد بررسی قرار می گیرند. این یک نوع سونوگرافی است که برای بررسی عروق اصلی گردن نیز استفاده می شود. ثبت می شود که آیا موقعیت های خطرناکی برای بیمار وجود دارد یا خیر.

به لطف سونوگرافی گردن، می توان بیماری تیروئید را زود تشخیص داد. ما با ارائه تشخیص دقیق بیماری ها با پزشکان متخصص مجرب در سونوگرافی شما در خدمت شما هستیم.

چرا سونوگرافی گردن انجام می شود؟

مشکلات ندول در غدد لنفاوی یا غدد تیروئید یکی از مشکلاتی است که هم در زنان و هم در مردان ایجاد می شود. سونوگرافی گردن یکی از روش هایی است که برای تشخیص این مشکلات استفاده می شود. از آنجایی که این یک روش بدون درد است، می توان آن را به راحتی برای هر فردی، از نوزاد تا بزرگسال، استفاده کرد.

اگر بیمار ندول هایی را در ناحیه گردن احساس کند یا درد داشته باشد، سونوگرافی انجام می شود. پس از جراحی ممکن است دوباره سونوگرافی گردن برای بررسی ناحیه گردن بیمار انجام شود.

برای مشاهده جزئیات همه جزئیات و به دست آوردن نتایج دقیق، سونوگرافی باید توسط پزشک انجام شود و شخصاً تحت نظر باشد. در این مرحله مرکز ام آر آی ما با پزشکان مجرب خود به شما کمک می کند.

روش اولتراسوند برای تعیین اینکه آیا لخته شدن در وریدهای اصلی یا شریان های گردن رخ می دهد استفاده می شود. عدم تشکیل لخته از نظر آسیب مغزی بسیار مهم است. اگر لخته تشکیل شود، ممکن است مشکلات جدی در مغز ایجاد شود.

مرکز سونوگرافی گردن در تهران چگونه انجام می شود؟

بر اساس شکایات بیمار تصمیم به انجام سونوگرافی می شود. سونوگرافی گردن یکی از روش های بسیار آسان است. با این حال، اگرچه آسان است، اما یکی از روش هایی است که نیاز به عکس برداری با دقت و توجه دارد. بیمار باید در وضعیت خوابیده به پشت باشد.

سر با یک بالش حمایت می شود و از بیمار خواسته می شود در طول عمل حرکت نکند و صحبت نکند. از آنجایی که غده تیروئید غده ای است که در حین گفتار حرکت می کند، ممکن است نتایج نادرستی ایجاد کند. ژل روی گردن بیمار که به پشت دراز کشیده است زده می شود و پروب به اطراف رد می شود.

به لطف کاوشگر قرار داده شده در اطراف گردن، تصاویر روی مانیتور مشاهده می شوند. موقعیت های خطرناک در طول فرآیند ثبت می شوند. گزارش های به دست آمده با جزئیات بیشتری بررسی شده و تشخیص داده می شود.

بسته به خوش خیم یا بدخیم بودن تومورها یا ندول ها، عمل های لازم تعیین می شود. روش اولتراسوند تقریباً ۲۵-۳۰ دقیقه طول می کشد. این دوره بسته به شرایط بیمار ممکن است متفاوت باشد.

چه کسانی باید سونوگرافی گردن انجام دهند؟

تمام غدد در ناحیه گردن در بدن بسیار مهم هستند. اگر فقط یکی از آنها بیمار باشد، بیماری های زیادی در بدن ایجاد می شود. غده تیروئید که در ناحیه گردن قرار دارد در تنظیم دمای بدن نقش دارد.

در صورت ابتلا به بیماری در غده تیروئید، دمای بدن فرد کاهش می یابد و ممکن است اختلالاتی مانند هیپوترمی یا هیپرترمی ایجاد شود.

سونوگرافی گردن نیز برای افرادی که احساس درد در گردن خود دارند انجام می شود. در نتیجه احساس تورم در گردن و ندول های روی دست، سونوگرافی برای معاینه دقیق انجام می شود.

در بیمارانی که در ناحیه گردن تحت عمل جراحی قرار گرفته اند، سونوگرافی برای معاینه بعد از عمل انجام می شود. ممکن است یک سونوگرافی برای غربالگری سرطان در غدد لنفاوی یا غدد تیروئید انجام شود. سونوگرافی گردن در بیماران مبتلا به تورم در وریدهای گردن نیز استفاده می شود. علت تورم به طور مفصل بررسی می شود.

همچنین باید از نظر هر تورمی که احساس می کنید معاینه شوید.

بیشتربدانید:هزینه بیوپسیبیوپسی چیستبیوپسی سینهبهترین زمان سونوگرافی پستانتفسیر سونوگرافی سینه

چه زمانی باید مرکز سونوگرافی گردن در تهران انجام شود؟

سونوگرافی گردن از جمله روش هایی است که به بررسی دقیق ناحیه گردن می پردازد و برای تشخیص مشکلات استفاده می شود. زمان خاصی برای سونوگرافی وجود ندارد.

بیمارانی که در ناحیه گردن خود مشکل دارند یا کسانی که احساس درد می کنند باید حتما به پزشک مراجعه کنند. غدد لنفاوی یا تومورها ممکن است ایجاد شوند. این شرایط می تواند مشکلات جدی در زندگی انسان ایجاد کند.

به لطف تشخیص زودهنگام، می توان آن را با جراحی برداشت. به همین دلیل در صورت احساس تورم با دست می توانید سونوگرافی انجام دهید.

سونوگرافی برای هر تشخیص و درمان لازم است. در حین عمل، نقاطی که تورم یا سفتی در بیمار تشخیص داده می شود، به طور جداگانه به تفصیل بررسی می شوند.

سونوگرافی با توجه به شرایط تعیین شده توسط پزشک انجام می شود. اگر در ناحیه گردن خود احساس درد و ناراحتی می کنید، حتما باید برای سونوگرافی دقیق اقدام کنید.

روش سونوگرافی گردن چیست؟

یکی از مهمترین قسمت های بدن ناحیه گردن است. بیماری گواتر یکی از مشکلات شایع اکثر افراد است. سونوگرافی گردن یکی از روش هایی است که اغلب برای تجسم بیماری گواتر استفاده می شود.

این یک روش سونوگرافی است که اغلب در بخش گوش، حلق و بینی و همچنین در بخش غدد درون ریز استفاده می شود. این روشی است که برای تصویربرداری دقیق از بزاق، تیروئید و غدد لنفاوی مورد نیاز است.

در افرادی که در ناحیه گردن احساس تورم یا درد دارند، برای تشخیص قطعی باید سونوگرافی گردن انجام شود. با ظاهر شدن نتایج در مدت زمان کوتاهی می توان روش درمانی را زود شروع کرد و بیمار سلامت خود را به دست آورد.

حتما باید بدون معطلی تمام مشکلاتی که در ناحیه گردن با آن مواجه هستید معاینه شود. می توانید برای معاینه و انجام مراحل در مرکز تصویربرداری ما وقت بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری مشخص شده اند *

ارسال نظر

×

نوبت گیری در مرکز : سونوگرافی جردن

× ارسال نسخه در واتساپ و نوبت گیری