021-88799987

021-88781629

021-88782491

شنبه تا چهارشنبه 10 تا 19:30 پنج شنبه 9:30 تا 13:30

سونوگرافی در تهران

سونوگرافی در تهران ؛سونوگرافی یک روش تصویربرداری پزشکی و تشخیصی است که از امواج صوتی با فرکانس بالا استفاده می کند. امواج صوتی در فرکانس بسیار بالایی تولید می شوند که گوش انسان قادر به شنیدن آن نیست و این امواج ساختارهای درون بدن را منعکس می کنند و تصاویر ایجاد می کنند. سونوگرافی در تشخیص های پزشکی، نظارت بر بارداری، بررسی ساختار اندام ها، تشخیص تومورها و بسیاری از کاربردهای مختلف پزشکی استفاده می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ی سونوگرافی در تهران به خواندن مطالب ادامه دهید.

اولتراسوند فرآیند تصویربرداری از ساختارهای داخلی اجسام و تصویربرداری از بدن با استفاده از امواج صوتی با فرکانس بالا است. اساس سونوگرافی بر این اصل استوار است که سرعت انتشار امواج صوتی در محیط های مختلف متفاوت است. امواج صوتی با فرکانس بالا به داخل جسم فرستاده می شود و با انعکاس به بافت هایی با چگالی های مختلف در داخل جسم برخورد می کند. این امواج منعکس شده توسط یک گیرنده شناسایی و پردازش می شوند تا تصویری از ساختار داخلی جسم به دست آید.

بر خلاف بسیاری از روش های تصویربرداری دیگر، اشعه ایکس، که به عنوان تابش نیز شناخته می شود، در سونوگرافی استفاده نمی شود. سونوگرافی پزشکی به طور گسترده ای استفاده می شود، به خصوص در زمینه هایی مانند نظارت بر بارداری و جراحی داخل رحمی. سونوگرافی را می توان با خیال راحت در پیگیری بارداری و در بیماری های نوزاد و کودک استفاده کرد.

فناوری اولتراسوند در سال های اخیر به سرعت در حال توسعه بوده است. تکنیک‌های جدید و ابزارهای پیشرفته وضوح بالاتر، سرعت تصویربرداری سریع‌تر و اندازه‌گیری دقیق‌تر را ارائه می‌دهند.

m/سونوگرافی در تهران

سونوگرافی با استفاده از دستگاه اولتراسوند انجام می شود. این دستگاه حاوی یک پروب (مبدل) است که امواج صوتی با فرکانس بالا تولید می کند. کاوشگر روی بدن قرار می گیرد و امواج صوتی به بافت های داخل بدن منتشر می شود. این امواج بافت هایی با تراکم های مختلف را در بدن منعکس می کنند و تصاویری را توسط کامپیوتر ایجاد می کنند. این تصاویر برای ارزیابی ساختار اندام‌ها، جریان خون، تومورها، کیست‌ها و دیگر تشکل‌های غیرطبیعی استفاده می‌شوند.

سونوگرافی حاوی اشعه نیست و به طور کلی یک روش غیر تهاجمی است، به این معنی که بدون هیچ گونه مداخله جراحی روی بدن قابل استفاده است. به همین دلیل، اغلب در شرایطی مانند نظارت بر بارداری ترجیح داده می شود. علاوه بر این، این روشی است که کودکان و زنان باردار به راحتی می توانند از آن استفاده کنند.برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ی سونوگرافی در تهران به خواندن مطالب ادامه دهید.

سونوگرافی چگونه انجام می شود؟

بسیاری از افراد، به ویژه زنان باردار و افراد مبتلا به بیماری های مزمن، به طور منظم برای غربالگری سلامت تحت سونوگرافی قرار می گیرند. دستگاه های مورد استفاده برای گرفتن سونوگرافی از طریق لایه ای از ژل استفاده می شود که با استفاده از یک دستگاه کوچک دستی به نام مبدل بر روی سطح بدن قرار می گیرد. این دستگاه ها با ایجاد تصاویری در رنگ ها و تن های مختلف بسته به تراکم و ویژگی های صوتی بافت ها به پزشکان در تشخیص بیماری ها کمک می کنند.

برای انجام سونوگرافی مراحل زیر انجام می شود:

آماده سازی: قبل از استفاده از دستگاه اولتراسوند، آن را با استفاده از ژل تمیز کنید تا ناحیه ای که مبدل روی سطح بدن قرار می گیرد تمیز شود. این ژل به امواج اولتراسوند اجازه می دهد تا بهتر به پوست شما نفوذ کنند.

محل قرارگیری: مبدل را روی سطح بدن قرار دهید و پوشش ژل را در یک لایه ضخیم بمالید. دستگاه اولتراسوند امواج را می فرستد و امواج منعکس شده را دریافت می کند زیرا مبدل به سمت ناحیه ای که باید تصویربرداری شود حرکت می کند.

تصویربرداری: دستگاه با پردازش امواج منعکس شده تصویری ایجاد می کند. این تصویر بر روی صفحه نمایش دستگاه سونوگرافی نمایش داده می شود.

ارزیابی: تصویر به پزشک در تشخیص بیماری یا آسیب کمک می کند. پزشک چگالی و ویژگی های صوتی بافت ها را از طریق رنگ ها و تن های مختلف در تصاویر ارزیابی می کند.برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ی سونوگرافی در تهران به خواندن مطالب ادامه دهید.

سونوگرافی در چه بیماری هایی برای افراد  استفاده می شود؟

سونوگرافی یک ابزار تشخیصی غیر تهاجمی است که برای تشخیص بیماری های مختلف استفاده می شود. سونوگرافی به طور کلی در دوران بارداری برای تجسم وضعیت رحم و تخمدان ها و جنین در حال رشد ترجیح داده می شود. بنابراین، سونوگرافی غیر از بارداری در چه مناطق دیگری استفاده می شود؟

بارداری: سونوگرافی اغلب برای نظارت بر بارداری و ارائه اطلاعات در مورد سلامت جنین استفاده می شود.

بیماری های قلبی : برای ارزیابی اندازه قلب، ناهنجاری های ساختاری و جریان خون استفاده می شود.

بیماری های کبدی: برای ارزیابی اندازه کبد، تغییرات ساختاری، تومورها، کیست ها یا عفونت ها استفاده می شود.

بیماری های کیسه صفرا: برای تشخیص بیماری های کیسه صفرا مانند سنگ کیسه صفرا، عفونت، انسداد یا التهاب استفاده می شود.

بیماری های کلیوی: برای ارزیابی اندازه کلیه ها، ناهنجاری های ساختاری، کیست ها، تومورها یا عفونت ها استفاده می شود.

بیماری های پروستات: برای ارزیابی اندازه پروستات، ناهنجاری های ساختاری، تومورها یا عفونت ها استفاده می شود.

بیماری های تیروئید: برای ارزیابی اندازه تیروئید، تغییرات ساختاری، ندول ها یا تومورها استفاده می شود.

بیماری های عضلانی و مفصلی: در تشخیص و درمان بیماری هایی مانند آسیب های عضلانی و مفصلی، تاندونیت، بورسیت یا آرتریت استفاده می شود.

سونوگرافی اغلب همراه با سایر ابزارهای تشخیصی برای کمک به تشخیص دقیق بیماری استفاده می شود. از آنجایی که سونوگرافی یک روش غیر تهاجمی است، نسبت به سایر ابزارهای تشخیصی برای بیماران ایمن تر و کمتر ناراحت کننده است.برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ی سونوگرافی در تهران به خواندن مطالب ادامه دهید.

چرا سونوگرافی انجام می شود؟

سونوگرافی برای تعدادی از شرایط و اندام های مختلف برای اهداف تشخیصی و تصویربرداری پزشکی انجام می شود. در اینجا برخی از مواردی که سونوگرافی بیشتر استفاده می شود آورده شده است:

نظارت بر بارداری : سونوگرافی اغلب در دوران بارداری برای ارزیابی رشد و سلامت جنین استفاده می شود. این به طور منظم برای نظارت بر اندازه، ضربان قلب، اندام ها و سایر ویژگی های رشد جنین انجام می شود.

ارزیابی اندام های داخل شکمی : سونوگرافی برای ارزیابی ساختار و عملکرد اندام های ناحیه شکم (کبد، کیسه صفرا، کلیه ها، پانکراس و غیره) استفاده می شود. این به تشخیص کیست، تومور، سنگ و سایر ناهنجاری ها کمک می کند.

معاینه قلب و عروق : نوعی سونوگرافی به نام اکوکاردیوگرافی برای ارزیابی ساختار و عملکرد قلب استفاده می شود. دریچه های قلب اطلاعاتی مانند جریان خون و وضعیت عضله قلب را ارائه می دهند.

معاینه زنان : متخصصان زنان و زایمان اغلب از سونوگرافی برای تشخیص و درمان مشکلات زنان استفاده می کنند. برای ارزیابی رحم، تخمدان ها و شرایط داخل رحمی استفاده می شود.

معاینه پستان : سونوگرافی پستان برای ارزیابی بافت پستان و کمک به تشخیص توده ها (کیست یا تومور) استفاده می شود. اغلب همراه با ماموگرافی استفاده می شود.

مشکلات عضلانی و مفاصل : سونوگرافی می تواند برای بررسی مشکلات ماهیچه ها و مفاصل استفاده شود. به ویژه برای تشخیص و درمان بیماری هایی مانند تاندونیت، آسیب های رباط و پارگی عضلات استفاده می شود.

معاینه پروستات : سونوگرافی پروستات برای ارزیابی اندازه و ساختار غده پروستات استفاده می شود. همچنین می توان از آن در غربالگری سرطان پروستات استفاده کرد.

معاینه تیروئید : سونوگرافی تیروئید برای بررسی اندازه غده تیروئید، تغییرات ساختاری و ندول ها استفاده می شود.

معاینه عروقی : سونوگرافی داپلر برای ارزیابی وضعیت رگ های خونی در بدن استفاده می شود. این برای تشخیص انسداد شریان ها یا مشکلات وریدی استفاده می شود.

اینها تنها چند نمونه از موقعیت های رایجی است که در آن از سونوگرافی استفاده می شود. سونوگرافی به طور گسترده در تشخیص و نظارت بر بسیاری از شرایط پزشکی استفاده می شود زیرا یک روش تصویربرداری غیر تهاجمی و بدون تشعشع است. پزشکان بر اساس شرایط خاص بیمار تصمیم می گیرند که چه زمانی و چگونه از سونوگرافی استفاده کنند.برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ی سونوگرافی در تهران به خواندن مطالب ادامه دهید.

انواع سونوگرافی چیست؟

سونوگرافی انواع مختلفی از روش های تصویربرداری دارد که برای اهداف مختلف استفاده می شود. در اینجا چند نوع رایج سونوگرافی آورده شده است:

سونوگرافی دو بعدی : سونوگرافی دو بعدی ابتدایی ترین نوع سونوگرافی است. در این روش امواج صوتی در داخل بدن منتشر می شود و تصاویر دو بعدی سیاه و سفید از بافت ها ایجاد می کند. در بسیاری از کاربردهای مختلف مانند نظارت بر بارداری، ارزیابی ساختار اندام ها و تشخیص تومورها استفاده می شود.

سونوگرافی سه بعدی : سونوگرافی سه بعدی نسخه بهبود یافته سونوگرافی دو بعدی است. این روش تصاویر سه بعدی دقیق و واقعی تری ایجاد می کند. به طور خاص برای ایجاد و بررسی تصاویر سه بعدی از جنین استفاده می شود. این برای مشاهده بهتر صورت و ساختار بدن نوزادان مفید است.

سونوگرافی ۴ بعدی: سونوگرافی ۴ بعدی، بعد زمانی سونوگرافی سه بعدی را اضافه می کند و در نتیجه تصاویر متحرک تولید می کند. به این ترتیب می توان حرکات جنین را به صورت زنده مشاهده کرد. سونوگرافی چهار بعدی برای نظارت بر بارداری و مشاهده رشد جنین استفاده می شود.

سونوگرافی داپلر : سونوگرافی داپلر برای اندازه گیری و تجسم جریان خون استفاده می شود. این روش برای تشخیص سرعت و جهت خون در وریدها و هرگونه انسداد جریان مفید است. برای تشخیص و نظارت بر مشکلات عروقی مهم است.

سونوگرافی داپلر رنگی : سونوگرافی داپلر رنگی تکنیکی است که جریان خون را با تصاویر رنگی نشان می دهد. به این ترتیب پزشکان می توانند با سهولت بیشتری سرعت و جهت جریان خون و مشکلات گردش خون را ارزیابی کنند. این روش به ویژه برای بررسی مشکلات عروقی و تشخیص بیماری های قلبی کاربرد دارد.

سونوگرافی آندوسکوپی (EUS) : سونوگرافی آندوسکوپی معاینه دقیق تری از اندام های داخلی را با یک پروب اولتراسوند در انتهای آندوسکوپ (یک لوله نازک) ارائه می دهد. به ویژه برای ارزیابی و بیوپسی تومورهای اندام های داخلی مانند معده، روده و پانکراس استفاده می شود.

این نوع سونوگرافی برای نیازهای پزشکی و بیماری های مختلف استفاده می شود. اینکه کدام نوع استفاده شود به شرایط بیمار، نیازهای پزشک و اندام یا ناحیه مورد نظر برای تصویربرداری بستگی دارد.برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ی سونوگرافی در تهران به خواندن مطالب ادامه دهید.

چگونه برای سونوگرافی آماده شویم؟

آمادگی برای معاینه اولتراسوند بسته به نوع سونوگرافی انجام شده و ناحیه بدن مورد بررسی ممکن است متفاوت باشد. اما به طور کلی، ممکن است لازم باشد قبل از انجام سونوگرافی مراحل زیر را انجام دهید:

وقت ملاقات بگیرید : برای معاینه سونوگرافی وقت بگیرید. دستورالعمل هایی را که پزشک یا ارائه دهنده پزشکی به شما داده است، دنبال کنید.

به پزشک اطلاع دهید : قبل از معاینه به پزشک خود در مورد وضعیت فعلی سلامت خود اطلاع دهید. اگر باردار هستید یا هر گونه مشکل سلامتی دارید، مهم است که این اطلاعات را به اشتراک بگذارید زیرا می تواند به انجام یک معاینه سونوگرافی موثرتر کمک کند.

انتخاب لباس : لباس مناسب را با توجه به قسمت بدن مورد بررسی انتخاب کنید. به عنوان مثال، ممکن است اغلب لازم باشد لباس بالایی خود را برای سونوگرافی شکم درآورید. پزشک یا تکنسین شما را از دستورالعمل ها آگاه می کند.

وضعیت ناشتا : ممکن است پزشک دستورالعمل‌های خاصی به شما بدهد که آیا باید برای معاینه با شکم خالی یا پر مراجعه کنید. به خصوص اگر قرار باشد سونوگرافی شکم انجام شود، معمولاً ممکن است از شما خواسته شود که چند ساعت ناشتا باشید.

آرایش و لوسیون : برای برخی از معاینات، مانند سونوگرافی پوست یا سونوگرافی زنان، پوست باید تمیز باشد. ممکن است نیاز به پاک کردن آرایش و لوسیون بدن باشد.

جواهرات و اقلام فلزی : در صورت امکان، جواهرات فلزی و سایر اقلام فلزی خود را بردارید. فلز می تواند امواج اولتراسوند را مسدود یا گمراه کند.

دستورالعمل های پزشک را دنبال کنید : پزشک یا تکنسین سونوگرافی ممکن است قبل از معاینه دستورالعمل های خاصی به شما بدهد. این دستورالعمل ها را به دقت دنبال کنید.

آرامش : در طول معاینه آرام و آرام بمانید. سونوگرافی به طور کلی یک روش بدون درد است و نیازی به بیهوشی ندارد. در طول معاینه، اپراتور دستگاه به شما کمک می کند و راهنمایی های لازم را به شما می دهد.

هر گونه شرایط آمادگی خاص ممکن است بسته به نوع معاینه متفاوت باشد، بنابراین مهم است که دستورالعمل هایی را که پزشک یا ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی به شما می دهد به دقت دنبال کنید. سونوگرافی یک روش تصویربرداری بدون تشعشع و به طور کلی ایمن است، بنابراین معمولاً به حداقل آمادگی نیاز دارد.برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ی سونوگرافی در تهران به خواندن مطالب ادامه دهید.

هنگام انجام سونوگرافی چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

عوامل مهمی وجود دارد که هم بیماران و هم متخصصان مراقبت های بهداشتی باید در طول معاینه اولتراسوند به آنها توجه کنند. نکات مهمی که در انجام سونوگرافی باید در نظر بگیرید:

خدمات حرفه ای : یک سونوگرافی یا رادیولوژیست خبره و با تجربه باید معاینه سونوگرافی را انجام دهد. این متخصصان تجربه لازم برای به دست آوردن نتایج دقیق و تشخیص هر گونه مشکل پزشکی را دارند.

آماده سازی ناحیه مورد معاینه : اگر سطح پوست ناحیه مورد بررسی برای سونوگرافی نیاز به آمادگی خاصی دارد (مثلاً برای سونوگرافی پوست)، این دستورالعمل ها باید رعایت شود. مواردی مانند آرایش یا لوسیون را می توان پاک کرد.

راحتی و آرامش : مهم است که در طول معاینه راحت باشید. اگر احساس ناراحتی کردید یا مشکلی دارید، در حین معاینه به اپراتور خود اطلاع دهید. پیدا کردن یک موقعیت راحت در طول عمل بسیار مهم است.

عدم مسدود کردن امواج صوتی : دستگاه اولتراسوند باید بتواند امواج صوتی را در بدن منتقل کند. جواهرات فلزی یا سایر اشیاء مانع می توانند این امواج را مسدود کنند، بنابراین برداشتن چنین اشیایی قبل از معاینه مهم است.

مشاهده تصویر : در طول معاینه، در صورت امکان، می توانید برای مشاهده تصاویر سونوگرافی به صفحه نمایش نگاه کنید. این می تواند به شما در درک آنچه در طول معاینه شما اتفاق می افتد کمک کند.

درخواست‌ها و نگرانی‌های بیمار : اگر درخواست یا نگرانی خاصی دارید، قبل از معاینه آن را با پزشک یا تکنسین در میان بگذارید. این می تواند روند معاینه را راحت تر کند.

نتایج و ارزیابی : نتایج معاینه و ارزیابی توسط پزشک انجام خواهد شد. اگر در حین معاینه مشکل یا نگرانی داشتید، می توانید این سوالات و نگرانی ها را پس از معاینه با پزشک خود در میان بگذارید.

وضعیت بارداری : اگر باردار هستید یا مشکوک به بارداری هستید، باید این وضعیت را با پزشک یا تکنسین در میان بگذارید. این می تواند به تنظیم صحیح دستگاه اولتراسوند کمک کند.

سونوگرافی یک روش تصویربرداری پزشکی غیر تهاجمی و بدون تشعشع است. بنابراین، به طور کلی بی خطر و بدون درد است. با این حال، رعایت دستورالعمل های پزشک و تکنسین در طول معاینه برای دستیابی به بهترین نتایج بسیار مهم است.برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ی سونوگرافی در تهران به خواندن مطالب ادامه دهید.

بیشتربدانید:سونوگرافی در ارتوپدیبهترین زمان سونوگرافی پستانسونوگرافی سینه در تهرانبیوپسی هسته سوزنی سینه

آیا گرسنگی و سیری در سونوگرافی تفاوتی ایجاد می کند؟

وضعیت ناشتا بودن یا سیری برای معاینه اولتراسوند ممکن است بسته به ناحیه مورد بررسی و اهداف پزشکی خاص متفاوت باشد. به طور کلی، روزه گرفتن یا سیری ممکن است در طول معاینه اولتراسوند مهم باشد، بنابراین پزشک یا متخصص مراقبت های بهداشتی به شما توصیه می کند قبل از معاینه چه کاری انجام دهید. در اینجا چند نمونه برای شما آورده شده است:

سونوگرافی شکم : سونوگرافی شکم معمولاً با معده خالی انجام می شود. زیرا معده خالی اجازه می دهد تا اندام های داخلی با وضوح بیشتری دیده شوند. پزشک یا تکنسین ممکن است درخواست کند برای مدت معینی روزه بگیرد تا نتایج بهتری در طول معاینه به دست آید.

سونوگرافی لگن (سونوگرافی زنان) : سونوگرافی زنان گاهی اوقات با معده خالی انجام می شود، اما در برخی موارد ممکن است بیمار تغذیه شود. بسته به هدف معاینه و ترجیحات پزشک ممکن است متفاوت باشد.

سونوگرافی پروستات : در سونوگرافی پروستات معمولاً توصیه می شود بعد از ادرار قبلی انجام شود. بنابراین مثانه پر است و پروستات بهتر دیده می شود.

سونوگرافی جنین (سونوگرافی بارداری) : سونوگرافی هایی که برای نظارت بر بارداری انجام می شود معمولاً با شکم خالی یا پر انجام می شود. بسته به هدف معاینه و راحتی مادر باردار، پزشک ممکن است معده خالی یا پر را ترجیح دهد.

سونوگرافی عروقی (سونوگرافی داپلر) : وضعیت ناشتا بودن یا سیری معمولاً در طول سونوگرافی عروقی مهم نیست زیرا معاینه مربوط به بررسی عروق خونی است.

به طور خلاصه، وضعیت ناشتا یا سیری معاینه سونوگرافی ممکن است بسته به ناحیه مورد بررسی، هدف معاینه و ترجیحات پزشک متفاوت باشد. بنابراین، پزشک یا متخصص مراقبت های بهداشتی دستورالعمل های خاصی را قبل از قرار ملاقات سونوگرافی به شما می دهد. پیروی دقیق از این دستورالعمل ها به شما کمک می کند در طول معاینه بهترین نتایج را کسب کنید.برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ی سونوگرافی در تهران به خواندن مطالب ادامه دهید.

سونوگرافی چند دقیقه طول می کشد؟

مدت زمان معاینه اولتراسوند بسته به ناحیه مورد بررسی، اهداف آن و شرایط خاص بیمار ممکن است متفاوت باشد. به طور کلی، معاینه اولتراسوند می تواند بین ۱۵ تا ۴۵ دقیقه طول بکشد. در اینجا چند نمونه آورده شده است:

سونوگرافی شکم : سونوگرافی شکم معاینه ای است که بسته به تعداد و وضعیت اندام هایی که باید معاینه شوند طول می کشد. معمولا بین ۱۵ و تا ۳۰ دقیقه طول می کشد.

سونوگرافی لگن (سونوگرافی زنان) : سونوگرافی زنان برای بررسی رحم، تخمدان ها و اندام های لگن استفاده می شود. این معاینه ممکن است ۱۵ تا ۳۰ دقیقه طول بکشد.

سونوگرافی بارداری : سونوگرافی هایی که برای نظارت بر بارداری انجام می شوند ممکن است بسته به مرحله بارداری و پارامترهای خاصی که باید تحت نظر قرار گیرند متفاوت باشد. معمولا بین ۱۵ تا ۳۰ دقیقه طول می کشد، اما ممکن است بیشتر یا کوتاه تر طول بکشد.

اکوکاردیوگرافی (سونوگرافی قلب) : سونوگرافی قلب برای بررسی ساختار و عملکرد قلب استفاده می شود. این معاینه معمولاً ۳۰ تا ۴۵ دقیقه طول می کشد.

سونوگرافی عروقی (سونوگرافی داپلر) : سونوگرافی عروقی برای بررسی عروق خونی استفاده می شود. این معاینه یک معاینه طولانی مدت است و بسته به تعداد و پیچیدگی وریدهایی که باید بررسی شوند، ممکن است بین ۲۰ تا ۴۵ دقیقه طول بکشد.

مدت زمان معاینه سونوگرافی بسته به تعداد اندام هایی که باید تصویربرداری شوند، ناحیه بدن و هدف معاینه متفاوت است. پزشک یا سونوگرافی زمان دریافت اطلاعات مورد نیاز را در طول معاینه تعیین می کند. مهم است که بیمار در طول معاینه راحت و آماده همکاری باشد، زیرا این امر می تواند به تکمیل معاینه سریعتر و موثرتر کمک کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ی سونوگرافی در تهران به خواندن مطالب ادامه دهید.

فرآیند تصویربرداری اولتراسوند تقریباً ۳۰ تا ۶۰ دقیقه طول می کشد. فرد می تواند بلافاصله پس از انجام سونوگرافی به فعالیت های عادی خود بازگردد.

نتایج سونوگرافی چه زمانی در دسترس است؟

به طور کلی، نتایج سونوگرافی در همان روز یا یک روز بعد آماده می شود. پس از ارزیابی تصاویر به دست آمده توسط سونوگرافی توسط متخصص رادیولوژیست، گزارشی تهیه می شود.

آیا سونوگرافی مضر است؟

سونوگرافی عوارض جانبی شناخته شده ای ندارد. از آنجایی که روش قابل اعتمادی است، به خصوص در پیگیری بارداری ترجیح داده می شود. هیچ عارضه ای ندارد و باعث درد و درد نمی شود.

قیمت سونوگرافی چقدر است؟

قیمت سونوگرافی بسته به روشی که باید انجام شود متفاوت است. بنابراین، فرد باید قبل از انجام عمل اطلاعات دقیقی کسب کند. شما به راحتی می توانید با انجام معاینات لازم در بیمارستان ما و احساس امنیت نزد پزشکان متخصص ما، این عمل را انجام دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سونوگرافی می توانید با شماره ما تماس بگیرید. به عنوان بیمارستان خصوصی آنکارا مگنت، برای شما آرزوی روزهای سلامتی داریم.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری مشخص شده اند *

ارسال نظر

×

نوبت گیری در مرکز : سونوگرافی جردن

× ارسال نسخه در واتساپ و نوبت گیری