021-88799987

021-88781629

021-88782491

شنبه تا چهارشنبه 10 تا 19:30 پنج شنبه 9:30 تا 13:30

بهترین مرکز سونوگرافی تهران

بهترین مرکز سونوگرافی تهران

بهترین مرکز سونوگرافی تهران

انجام سونوگرافی یکی از مهم ترین و ضروری ترین کارهایی است که خانم ها در دوران بارداری حتما باید انجام دهند. انواع سونوگرافی ها در بهترین مرکز سونوگرافی تهران یعنی در مرکز تصویر برداری جردن انجام می شود. با توجه به روحیه حساس بانوان دو نکته در انجام سونوگرافی از جمله معتبر بودن مرکز وجود دارد که در زیر برای شما ارایه می دهیم.

کیفیت ارائه خدمات مرکز سونوگرافی

اول اینکه کیفیت خدمات و سطح دانش دکتر سونوگرافر می باشد، که مرکز تصویر برداری جردن یکی از بهترین سونوگرافی های تهران است  با مدیریت دکتر هدایی اداره می شود. دکتر هدایی فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران و عضو انجمن رادیولوژی اروپا می باشد.

مسیر دسترسی و نزدیکی بهترین سونوگرافی 

مرکز تصویر برداری جردن یکی از بهترین مراکز سونوگرافی تهران می باشد، که با خدمات متنوعی از جمله سونوگرافی، ماموگرافی، رادیولوژی، MRI ، CT SCAN ، فلوشیپ تصویر برداری تشخیصی و مداخله ای پستان را به همشریان عزیز ارائه می‌نماید.

پیشرفته ترین دستگاه سونوگرافی در تهران

یکی از بزرگ‌ترین دغدغه افرادی که باید سونوگرافی انجام دهند، نحوه پیدا کردن یک مرکز معتبر سونوگرافی است. تمامی افراد به دلایل متعددی ممکن است نیاز به سونوگرافی پیدا کنند اما این دغدغه برای مادران باردار بیشتر است. چراکه انواع سونوگرافی های لازم در بارداری از حساسیت بالایی برخوردار هستند و حتما باید در یک مرکز معتبر و باسابقه صورت بگیرند. دارا بودن پیشرفته ترین دستگاه سونوگرافی در تهران از برتری‌های یک مرکز تصویربرداری به شمار می‌رود. اگر قصد دارید به بهترین مرکز سونوگرافی تهران مراجعه کنید، باید مرکزی را انتخاب کنید که از جدیدترین دستگاه‌های روز دنیا برای انجام سونوگرافی استفاده می‌کند.

هرچه دستگاه سونوگرافی دقیق‌تر و به روزتر باشد، نتیجه آزمایش نیز دقیق‌تر خواهد بود. همچنین بهترین مرکز سونوگرافی تهران انواع سونوگرافی‌ها مانند سونوگرافی داپلر عروق ، سونوگرافی سه بعدی در بارداری و  سونوگرافی ۴ بعدی، سونوگرافی سینه، سونوگرافی تیروئید و… را انجام می‌دهد. گاهی در تفسیر نتیجه سونوگرافی اشتباهاتی رخ می‌دهد که مهم‌ترین علل آن بی‌کیفیت بودن دستگاه‌های سونوگرافی است. پیشرفته ترین دستگاه سونوگرافی در تهران می‌تواند جنرال الکتریک آمریکا، سامسونگ کره جنوبی، فیلیپس هلند یا مدیسون چین باشد. مرکز تصویربرداری جردن با پیشرفته ترین دستگاه سونوگرافی در تهران آماده خدمت رسانی است.

تخصص، مدرک و سوابق تحصیلی رادیولوژیست

از دیگر نکات مهمی که قبل از رفتن به یک مرکز سونوگرافی باید به آن توجه داشت، مجوزها و مدرک پزشک یا سونوگرافر است. مهارت، تخصص و دقت رادیولوژیست تاثیر بسزایی بر دقت نتایج سونوگرافی خواهد گذاشت. چنانچه به دنبال بهترین مرکز سونوگرافی تهران هستید باید قبل از مراجعه به آن مرکز از مدارک تحصیلی و سوابق کاری پزشک اطلاع یابید. دکتر مهناز هدایی عضو رادیولوژی اروپا و فارغ التحصیل رشته رادیولوژی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران است.

سابقه مرکز سونوگرافی

یکی دیگر از عوامل موثر پیدا کردن بهترین مرکز سونوگرافی تهران، بررسی سابقه مرکز تصویربرداری است. قبل از مراجعه به هر کلینیکی راجع‌به سوابق و کیفیت خدمات قابل ارائه در آن کلینیک پرس و جو کنید. فعال بودن یک مرکز سونوگرافی در صفحات مجازی یا داشتن یک وبسایت اختصاصی از دلایل بالا بودن سابقه آن مرکز است. می‌توانید در شبکه‌های اجتماعی یا وبسایت کلینیک از نظرات دیگر مراجعه کنندگان به این کلینیک استفاده کنید.

حضور پزشک یا دستیار خانم در بهترین مرکز سونوگرافی معتبر

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که یک مرکز معتبر سونوگرافی دارد، حضور پزشک، پرسنل و دستیار خانم است . بسیاری از خانم‌ها برای انجام سونوگرافی توسط سونوگرافر آقا معذب می‌شوند و ترجیح می‌دهند به مرکزی مراجعه کنند که از پزشک خانم برخوردار باشد. همچنین بهترین مرکز سونوگرافی تهران برای انجام سونوگرافی‌هایی چون سونوگرافی واژینال نیز باید از پزشک خانم برخوردار باشد. دکتر مهناز هدایی در مرکز تصویربرداری جردن انواع سونوگرافی‌ها را با بروزترین دستگاه‌ها و کیفیت بالا انجام می‌دهد.

تنوع در ارائه خدمات

سعی کنید به مرکزی مراجعه کنید که علاوه بر سونوگرافی خدماتی دیگری چون ماموگرافی، رادیولوژی، بیوپسی سینه ، عکس رنگی رحم و… نیز ارائه کند. در این صورت دیگر مجبور نخواهید بود برای انجام خدمات دیگر به مراکز متعدد مراجعه کنید. در برخی از مراکز تصویربرداری تنها سونوگرافی‌های گران قیمت مانند سونوگرافی داپلر یا آنومالی انجام می‌شود. در مرکز تصویربرداری جردن می‌توانید انواع سونوگرافی‌های پیشرفته و معمولی را انجام می‌دهد.

سونوگرافی چیست؟

سونوگرافی یک روش تصویربرداری ایمن است که از امواج صوتی برای ایجاد تصویر متحرک از داخل بدن استفاده می کند. هیچ اشعه (اشعه ایکس) استفاده نمی شود. سونوگرافی به عنوان سونوگرافی یا سونوگرافی نیز شناخته می شود.

این معاینه بدون درد و بسیار بی خطر است، حتی اگر باردار باشید

تصویر اولتراسوند می تواند قسمت های متحرک بدن مانند ضربان قلب را نشان دهد

سونوگرافی چیست؟

سونوگرافی معاینه ای است که بر اساس امواج صوتی منعکس شده است.

پزشک از یک مبدل برای ایجاد سونوگرافی استفاده می کند. او این را روی پوست بیمار فشار می دهد. سپس مبدل امواج اولتراسوند را به داخل بافت می فرستد. ساختار آن این امواج را به طرق مختلف منعکس می کند. دستگاه اولتراسوند امواج اولتراسوند برگشتی را گرفته و آنها را به تکانه های الکتریکی تبدیل می کند. کامپیوتر یک تصویر را از روی آن محاسبه می کند.

پزشک می تواند این تصویر را در زمان واقعی روی مانیتور ببیند. به این ترتیب، یافته ها اغلب می توانند مستقیماً روی مانیتور توضیح داده شوند.

سونوگرافی در طول سال ها به پیشرفت خود ادامه داده است. به عنوان مثال، اکنون تهیه اکوگرام های سه بعدی امکان پذیر است. حتی یک نمایشگر چهار بعدی در زمان واقعی اکنون امکان پذیر است.

اساساً سونوگرافی نیز بسیار محبوب است زیرا معاینه کاملاً بدون درد است و عوارض جانبی ندارد.

چه زمانی از سونوگرافی استفاده می شود؟

زمینه های رایج مورد استفاده برای معاینه اولتراسوند عبارتند از:

سونوگرافی مفاصل

معاینه اولتراسوند اندام های شکمی (کبد، کلیه یا طحال)،

اکوکاردیوگرافی برای ارزیابی قلب و

معاینه سونوگرافی غده تیروئید

سونوگرافی پستان نیز نوعی معاینه اولتراسوند به عنوان مرحله مقدماتی ماموگرافی است.

یکی از شناخته شده ترین کاربردهای سونوگرافی در دوران بارداری است. برای تجسم جنین در رحم می توان از سونوگرافی استفاده کرد. این به پزشک اجازه می دهد تا هرگونه ناهنجاری را شناسایی کند.

از سونوگرافی نیز در زنان به عنوان بخشی از معاینه طبیعی استفاده می شود. اما برای این منظور ممکن است از یک پروب مخصوص با مبدل استفاده شود که سپس وارد می شود.

در اورولوژی مردان از سونوگرافی برای معاینات خاصی نیز استفاده می شود. به همین خاطر در مورد پزشکی ورزشی نیز صدق می کند. برای مثال، اگر یک ورزشکار دچار آسیب عضلانی شود، خونریزی و ساختارهای آسیب دیده اغلب با استفاده از سونوگرافی قابل مشاهده است. به عنوان مثال، اگر پارگی فیبر عضلانی وجود داشته باشد، یک پزشک آموزش دیده می تواند آن را در سونوگرافی تشخیص دهد.

اصولاً برخی از نواحی و اندام های بدن برای سونوگرافی مناسب تر از سایرین هستند:

ماهیچه های آزادانه در دسترس،

بیضه ها،

میزنای،

گره های لنفاوی،

تیروئید،

قلب،

کبد،

طحال،

کلیه یا

شریان ها و وریدهای مختلف.

مخالف هستند

مغز،

ستون فقرات،

استخوان ها نیز

اندام های پر از گاز مانند روده ها یا ریه ها

برای تصویربرداری در سونوگرافی مناسب نیست.

روش‌های مدرن اولتراسوند اکنون تشخیص خوبی را از نظر پیشرفت شکستگی در ناحیه استخوان ممکن می‌سازد.

کدام پزشک سونوگرافی را انجام می دهد؟

اساساً هر پزشکی می تواند سونوگرافی انجام دهد. هیچ استاندارد یکسانی وجود ندارد که باید رعایت شود. در این کشور دوره های آموزشی مختلف و دوره های آموزشی بیشتر برای بهبود این مهارت ها وجود دارد. در کشورهای دیگر، پزشکان آموزش دیده خاص با سونوگرافی سروکار دارند.

منطقی است که بیماران در آلمان به دنبال پزشکی باشند که در این زمینه کاملاً ایمن باشد. نه تنها معاینه صحیح، بلکه تفسیر صحیح تصویر سونوگرافی نیز برای بهترین درمان ممکن باید تضمین شود.

متخصصین زنان و اورولوژی سونوگرافی را به صورت استاندارد انجام می دهند.

خطرات سونوگرافی چیست؟

اساساً هیچ خطری وجود ندارد. معاینه بدون درد و غیر تهاجمی است. به عنوان مثال، معاینه اشعه ایکس به طور قابل توجهی برای بدن استرس بیشتری دارد.

با این حال، به ویژه زنان باردار اغلب مطمئن نیستند. با این حال، کارشناسان بارها تأیید کرده اند که این آزمایش ها برای مادر یا جنین مضر نیست.

افزایش دما به دلیل امواج صوتی در تحقیقات متعدد قابل مشاهده نبود. اگر معاینه داپلر برای چند دقیقه انجام شود، این فقط چند درجه رخ می دهد. با این حال، این شکل از معاینه تنها زمانی استفاده می شود که رگ های خونی و قلب جنین مورد بررسی قرار گیرد. در ضمن این معاینه فقط چند ثانیه طول میکشه تا اینجا هم خطری نداشته باشه.

چرا سونوگرافی لازم است؟

سونوگرافی می تواند ضایعات را در گردن، سینه ها، کشاله ران، بازوها یا پاها تشخیص دهد. کیست (تاول پر از مایع) را نیز می توان از تومور جامد تشخیص داد. اختلالات در اندام های شکم، باسن و قفسه سینه نیز می تواند در سونوگرافی نشان داده شود، به عنوان مثال:

مناطقی از قلب که اندازه یا شکل نامناسبی دارند

سنگ های کوچک یا انسداد در کیسه صفرا

تومورها

اگر نیاز به نمونه برداری از تومور یا رشد دیگر باشد، می توان از سونوگرافی برای کمک استفاده کرد.

در دوران بارداری، پزشک از سونوگرافی برای نظارت بر رشد و نمو جنین استفاده می کند.

انواع خاص سونوگرافی برای اختلالات قلب و عروق خونی

با سونوگرافی داپلر می توان حرکات قلب و جریان خون را نشان داد تا پزشکان بتوانند:

مشکلات ضربان قلب نیز

اختلالات جریان خون در رگ های خونی قابل تشخیص است

جهت جریان خون را می توان در سونوگرافی داپلر رنگی مشاهده کرد:

به اندام های شما

در تومورها یا سایر رشدها

در سر و گردن خود برای تعیین احتمال سکته مغزی

سونوگرافی چگونه کار می کند؟

قبل از معاینه

هنگامی که سونوگرافی معده انجام می شود، معمولاً از شما خواسته می شود تا چندین ساعت قبل از اسکن غذا نخورید یا ننوشید. با این حال، اگر سیستم تولید مثل زنان (یا پروستات در مردان) در حال بررسی است، ممکن است نیاز به نوشیدن مایعات اضافی برای پر کردن مثانه داشته باشید.

در جریان تحقیقات

روی یک میز دراز بکشید

یک ژل روی پوست جایی که می خواهید آن را بررسی کنید اعمال می شود

سپس یک دستگاه کوچک و قابل حمل روی پوست حرکت داده می شود

که امواج صوتی را به بدن شما می فرستد و امواج صوتی ارسال شده توسط اندام های داخلی را ضبط می کند

فرکانس امواج صوتی آنقدر زیاد است که قابل شنیدن نیستند

با کمک کامپیوتر، امواج صوتی به صورت تصویر یا فیلمی از داخل بدن نمایش داده می شود.

برای برخی از آزمایش‌ها، پروب اولتراسوند ممکن است در بدن قرار داده شود – به عنوان مثال، اگر باردار هستید به داخل واژن یا داخل مقعد برای گرفتن تصاویری از پروستات و بررسی سرطان.

چه مشکلاتی با سونوگرافی همراه است؟

امواج اولتراسونیک آسیبی ایجاد نمی کند.

قرار دادن پروب اولتراسوند در واژن یا مقعد ممکن است ناراحت کننده باشد

استخوان یا گاز می تواند سونوگرافی را مسدود کند.

سونوگرافی در بارداری یکی از بهترین روش های ارزیابی قبل از تولد است که به سونوگرافی یا اکوسونوگرام مامایی، سونوگرافی جنین و سونوگرافی قبل از تولد نیز معروف است. دریابید که این آزمایش شامل چه چیزی است، چگونه برای آن آماده شوید و چه زمانی پزشکان آن را تجویز می کنند.

همه زنان باردار باید کنترل کافی قبل از تولد را انجام دهند تا سلامتی خود و جنین در خطر نباشد. سونوگرافی زنان و زایمان از نظر بسیاری از متخصصان بهترین روش برای ارزیابی بارداری است. ضمناً هنگام انجام آن می توان سن حاملگی صحیح را با خطای بسیار کمی یعنی تاریخ لقاح و تاریخ احتمالی تولد دانست.

سونوگرافی بارداری چیست؟

سونوگرافی زنان و زایمان یک مطالعه تصویربرداری است که از امواج صوتی برای ایجاد تصویر استفاده می کند که بر روی یک زن باردار انجام می شود. این مطالعه به پزشک اجازه می دهد تا رشد و رشد نوزاد را بررسی کند و همچنین مشکلات احتمالی را ارزیابی کند یا به تأیید تشخیص کمک کند.

سونوگرافی در بارداری به دو صورت انجام می شود که این به سن حاملگی، معاینه ای که باید انجام شود و ویژگی های بیمار بستگی دارد:

سونوگرافی ترانس شکمی. در این مطالعه ترانسدیوسر روی شکم قرار می گیرد و بیمار مورد ارزیابی قرار می گیرد.

سونوگرافی ترانس واژینال در این مطالعه، مبدل گرز شکل است و برای دریافت تصاویر به صورت واژینال وارد می شود. این ارزیابی معمولاً در هفته های اول بارداری یا زمانی که سونوگرافی شکم اطلاعات کافی را ارائه نمی دهد انجام می شود.

سونوگرافی بارداری برای چیست؟

از جمله، این مطالعه تصویربرداری برای تعیین موارد زیر مناسب است:

سن حاملگی یا سن حاملگی و همچنین تاریخ احتمالی زایمان.

حاملگی چند قلو

موقعیت جنین

ارزیابی رشد نوزاد

موقعیت جفت و سطح مایع آمنیوتیک را ارزیابی کنید

نقایص مادرزادی را شناسایی کنید

بررسی عوارض

سلامت جنین را ارزیابی کنید

بررسی کنید که آیا سایر آزمایشات قبل از تولد مانند آمنیوسنتز مورد نیاز است یا خیر.

آیا سونوگرافی بارداری ضرر دارد یا خطرناک است؟

سونوگرافی در بارداری یا مامایی مطالعه ای است که ضرری ندارد، اما بسته به نیرویی که پزشک باید از طریق مبدل برای تجسم بهتر استفاده کند، می تواند کمی ناراحتی ایجاد کند.

با توجه به خطرات آن، می توان در نظر گرفت که سونوگرافی مامایی هم برای بیمار و هم برای جنین ۱۰۰% ایمن است، زیرا اشعه ای از خود ساطع نمی کند که به نوزاد آسیب برساند. بنابراین، این یک مطالعه غیر تهاجمی و بسیار قابل اعتماد است.

چه زمانی سونوگرافی انجام دهیم و چه چیزی را تشخیص می دهد؟

سازمان بهداشت جهانی  سونوگرافی زودهنگام، قبل از هفته بیست و چهارم بارداری را برای تایید سن حاملگی برای تشخیص به موقع ناهنجاری های جنینی و چند قلویی توصیه می کند.

از سوی دیگر، انجمن زنان و زایمان نشان می دهد که حداقل سه سونوگرافی در طول بارداری انجام می شود که بین سه ماهه اول، دوم و سوم بارداری توزیع می شود. با توجه به این نشانه، برنامه زمانی زیر می تواند دنبال شود:

اولین سونوگرافی در سه ماهه اول بارداری بین هفته های ۱۰ تا ۱۴ انجام می شود. عموماً به صورت ترانس واژینال انجام می شود و به دنبال تعیین شکل، محل و اندازه وزیکول حاملگی، نشست جفت و همچنین اندازه جنین از طریق طول سفالو-دمی است. وجود شفافیت نوکال را نیز می توان تعیین کرد که نشانگر وجود کروموزوموپیتی های احتمالی جنینی (ناهنجاری های کروموزومی) و وجود حاملگی های متعدد است.

سونوگرافی دوم در سه ماهه دوم. بین هفته های ۱۶ تا ۱۸ انجام می شود. از طریق شکم انجام می شود. عملکرد آن تشخیص زودهنگام و کامل جنین برای اطمینان از سلامت جنین و همچنین رد ناهنجاری های ساختاری در رشد نوزاد است.

سونوگرافی سوم در سه ماهه سوم. بین هفته ۳۲ و ۳۴ انجام می شود. این امکان را برای ارزیابی رشد جنین، قد، وزن تقریبی و ناهنجاری های احتمالی دیررس فراهم می کند. همچنین امکان ارزیابی مایع آمنیوتیک را فراهم می کند.

در نهایت، پروتکلی که باید رعایت شود توسط پزشک شما تعیین خواهد شد.

چگونه برای سونوگرافی بارداری آماده شوم؟

توصیه می شود هنگام شرکت در جلسه مشاوره برای انجام سونوگرافی مربوطه، لباس راحت، گشاد و دو تکه بپوشید که امکان ارزیابی شکم شما را فراهم می کند. در زمان مناسب ممکن است از شما خواسته شود که لباس پزشکی بپوشید و لباس خود را از کمر به بالا درآورید.

قبل از سونوگرافی نیازی به مراقبت ندارید. می توانید بدون هیچ گونه منع مصرف آب بخورید و بنوشید. اما توصیه می شود که با پزشک خود مشورت کنید.

همچنین پس از سونوگرافی مامایی هیچ مراقبت بعدی وجود ندارد، شما می توانید بلافاصله به زندگی عادی خود بازگردید، مگر اینکه پزشکتان دستور دیگری بدهد.

سونوگرافی زنان و زایمان چیست؟

سونوگرافی در بارداری با استفاده از تجهیزات پزشکی متشکل از کامپیوتر، مانیتور و مبدل انجام می شود. مبدل به یک کاوشگر متصل است که از طریق ژل سردی که روی شکم شما اعمال می شود، امواج صوتی با فرکانس بالا را به بدن منتقل می کند.

کاوشگر صداهای پرش (مانند اکو) را دریافت می کند. در نهایت، کامپیوتر از این امواج استفاده می‌کند که به الگوی مناطق روشن و تاریک تبدیل می‌شوند و تصویر کودک را روی یک مانیتور ایجاد می‌کنند.

از شما خواسته می شود که روی میز یا میز معاینه به پشت دراز بکشید و ژل مبدل برای انتقال تصاویر روی شکم شما قرار می گیرد. همچنین ممکن است از شما خواسته شود که روی میز به سمت راست یا چپ حرکت کنید تا دید بهتری نسبت به ساختار کودک داشته باشید.

شما فقط فشار جزئی را روی شکم خود احساس خواهید کرد که پزشک از طریق مبدل اعمال می کند تا ساختارهای کودک شما را به خوبی مشاهده کند. به طور کلی، این یک مطالعه کاملا بدون درد است.

در صورتی که سونوگرافی نشان داده شده ترانس واژینال باشد، با وارد کردن مبدل گرز شکل از طریق کانال واژن انجام می شود که توسط محافظ پوشانده شده و مقدار کمی ژل روی آن قرار می گیرد. این امر مستلزم آن است که بیمار از قبل مثانه خود را خالی کند.

پزشک آناتومی کودک شما را اندازه گیری می کند و ممکن است تصاویر خاصی از ساختارهای مهم را چاپ یا ذخیره کند. ممکن است کپی هایی از برخی تصاویر به شما داده شود. بسته به موقعیت و سن حاملگی جنین، می توانید ساختارهایی مانند صورت، دست ها، پاها و انگشتان جنین را تجسم کنید.

پس از مطالعه که بین ۳۰ تا ۴۰ دقیقه طول می کشد، ژل با دستمال کاغذی از روی شکم شما خارج می شود. این ژل بی رنگ، بی بو و لکه نمی شود.

چند بار میشه انجام داد؟

سونوگرافی مامایی یا سونوگرافی جنین یک روش غیر تهاجمی و بدون درد است که هیچ گونه اثرات مضر شناخته شده ای ندارد و بهترین روش برای ارزیابی زنان باردار محسوب می شود.

بنابراین، می‌توان آن‌ها را هر چند بار که پزشک شما لازم بداند، بدون هیچ گونه عواقبی انجام داد.

بیشتربدانید؛بیوپسی سینه در تهرانبیوپسی پستاندکتر متخصص ماموگرافیماموگرافی هالوژیکهزینه بیوپسی

مطالعات تکمیلی سونوگرافی

سونوگرافی های تخصصی مامایی وجود دارند که تصاویر واضح تری از کودک شما ارائه می دهند، مانند سونوگرافی سه بعدی و چهار بعدی، و همچنین سونوگرافی داپلر که امکان ارزیابی جریان خون در بند ناف، جنین یا جفت را فراهم می کند. همچنین اکوکاردیوگرافی جنین وجود دارد که امکان ارزیابی قلب نوزاد را فراهم می کند.

تست های ویژه دیگری که می توانند مکمل این مطالعه باشند عبارتند از:

تشخیص DNA بدون سلول (cfDNA).

غربالگری سه ماهه اول

چهار صفحه نمایش

آمنیوسنتز

این آزمایشات همراه با سونوگرافی زنان و زایمان نقش مهمی در کنترل قبل از تولد و تشخیص ناهنجاری های احتمالی جنین دارند. تمام این مطالعات بالینی در زمان مناسب توسط پزشک نشان داده می شود.

چگونه نتایج سونوگرافی خود را دریافت خواهم کرد؟

تصاویر هر یک از سونوگرافی ها یا سونوگرافی های انجام شده در سه ماهه بارداری توسط رادیولوژیست یا دکتری که برای نظارت و تفسیر این مطالعات آموزش دیده است، بررسی و تفسیر می شود. آنها گزارش امضا شده ای را خطاب به پزشکی که دستور آزمایش را داده است ارائه می دهند.

نتایج معمولاً در عرض یک تا سه روز دریافت می شود. به یاد داشته باشید که صرف نظر از آنچه در گزارش نشان داده شده است، این پزشک شما است که به شما می گوید در مورد خاص شما چه معنایی دارد یا اگر به مطالعات اضافی نیاز دارید.

از طریق سونوگرافی زنان و زایمان، پزشک شما می تواند بررسی کند که کودک شما به درستی در حال رشد و تکامل است. اگر پزشک شما به اطلاعات بیشتری نیاز داشته باشد، مطالعات دیگری مانند موارد ذکر شده در بالا را نشان خواهد داد.

لیست برخی از خدمات مرکز تصویر برداری جردن:

 • ماموگرافی
 • سونوگرافی
 • بیوپسی
 • MRI
 • جراحی
 • شیمی درمانی
 • رادیوتراپی
 • هورمون درمانی
 • غربالگری
 • ؤنیکوماستی
 • کولپوسکوپی
 • عکس رنگی رحم
 • وایرگذاری
 • سونوگرافی آنومالی اسکن
 • ماموگرافی دیجیتال ۳ بعدی
 • سونوگرافی بیرونی
 • سونوگرافی داخلی
 • سونوگرافی شکم و دستگاه گوارش
 • سونوگرافی دوران باراری
 • سونوگرافی آندوسکوپیک
 • سونوگرافی دستگاه ادراری
 • سونوگرافی قلب و عروق
 • سونوگرافی بیضه ها
 • سونوگرافی غده تیروئید
 • سونوگرافی سینه
 • سونوگرافی چشم
 • سونوگرافی ارتوپدی
 • سونوگرافی در بیماری های زنان
 • سونوگرافی داپلر عروق

مرکز تصویر برداری جردن دارای متخصص و رادیولوژیست خانم نیز می باشد.

تلفن مرکز تصویر برداری جردن :

۸۸۷۹۹۹۸۷ ۰۲۱ – ۸۸۷۸۱۶۲۹ ۰۲۱ – ۸۸۷۸۲۴۹۱ ۰۲۱

موبایل :

۰۹۱۲۳۷۷۶۶۱۸

آدرس :  تهران ، خیابان نلسون ماندلا ( آفریقا ) ، تقاطع وحید دستگردی ( ظفر ) ، ساختمان پزشکان آفریقا ، پلاک ۱۲۰ ، واحد ۴

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 22 میانگین: 3.5]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری مشخص شده اند *

ارسال نظر

×

نوبت گیری در مرکز : سونوگرافی جردن

× ارسال نسخه در واتساپ و نوبت گیری