درد پستان

دلایل درد پستان چه عواملی میتواند باشد؟

درد در پستان ممکن است ناشی از مشکلات در ناحیه قفسه سینه باشد اما منظور از درد به طور خاص دردی است که در روزهای آخر منتهی به عادت ماهیانه بروز پیدا میکند که به طور تدریجی بعد از شروع عادت ماهیانه از بین می رود که علت آن واکنش بافت های موجود در پستان به هورمون های ترشحی تخمدان می باشد.

آیا ممکن است درد در پستان خطر ابتلا به سرطان پستان را بیشتر کند؟

خیر. درد نشانه ی سرطان پستان نمیتواند باشد و در واقع درد با سرطان پستان بی ارتباط می باشند.

برای بهبود درد بهتر است از چه پوششی استفاده شود؟

بهترین نوع پوشش برای افرادی که دچار درد هستند سوتین های ورزشی که بسیار راحت و مناسب می باشند و حالت کشی دارند و استفاده از این سوتین در تمام شبانه روز توصیه می شود در پستانهایی که سایز بزرگ و افتادگی دارند سوتین هایی که زیر آن فلز است و باعث بالا نگه داشتن سینه میگردد پیشنهاد می شود.

استفاده از چه رژیم غذایی به روند بهبود درد کمک میکند؟

استفاده از مواد غذایی کم چرب و ترک مصرف کافئین مثل چای، قهوه و همچنین شکلات و نوشابه می تواند کمک بسیاری به بهبود درد پستان کند.

با چه روش هایی می توان درد را درمان کرد؟

در مرحله اول رعایت رژیم غذایی توصیه شده و استفاده از پوشش های مناسب می باشد اما در صورت عدم بهبود استفاده از داروی ویتامین E به مدت یکماه تجویز می گردد در واقع این اولین داروی تجویزی می باشد که برای درد توصیه می گردد و بعد از آن داروهایی از قبیل Primrose oil, Danazol,Tamoxifen و داروهای دیگری که حتما زیر نظر پزشک تجویز و مصرف گردند.

در چه زمانی باید به پزشک مراجعه نمود؟

توصیه می گردد که در تمام موارد به پزشک مراجع شود تا زمانی که اطمینان حاصل گردد مشکل خاص و دیگری وجود ندارد که در این صورت نیاز به مراجعه مکرر به پزشک نیست.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
تماس با ما

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید

 

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری مشخص شده اند *

ارسال نظر