021-88799987

021-88781629

021-88782491

شنبه تا چهارشنبه 10 تا 19:30 پنج شنبه 9:30 تا 13:30

بیوپسی سینه در تهران

بیوپسی سینه

بیوپسی سینه روشی است که نمونه کوچکی از بافت پستان را برای آزمایش برمی دارد. روشی برای ارزیابی ناحیه مشکوک در سینه است تا مشخص شود سرطان پستان است یا خیر. چندین روش بیوپسی سینه وجود دارد.
بیوپسی سینه نمونه ای از بافت را ارائه می دهد که پزشکان برای شناسایی و تشخیص ناهنجاری در سلول های تشکیل دهنده توده های سینه ، سایر تغییرات غیر معمول پستان ، یا یافته های مشکوک یا مربوط به ماموگرافی یا سونوگرافی استفاده می کنند. گزارش آزمایشگاهی از بیوپسی سینه می تواند به تعیین نیاز شما به جراحی اضافی یا درمان دیگر کمک کند.
پزشک ممکن است بیوپسی پستان را در موارد زیر توصیه کند:
شما یا پزشک خود احساس توده یا ضخیم شدن در سینه خود می کنید و پزشک مشکوک به سرطان سینه است
ماموگرافی شما ناحیه مشکوکی را در سینه نشان می دهد
اسکن اولتراسوند یک یافته مشکوک را نشان می دهد
MRI سینه شما یافته مشکوکی را آشکار می کند
تغییرات غیرمعمول نوک سینه یا نواحی سینه از جمله پوسته پوسته شدن ، گودی پوست یا ترشحات خونی


خطرات مرتبط با بیوپسی سینه عبارتند از:
کبودی و تورم سینه
عفونت یا خونریزی در محل بیوپسی
بسته به میزان برداشتن بافت و نحوه بهبود سینه ، ظاهر سینه تغییر کرده است
بسته به نتایج بیوپسی ، جراحی اضافی یا درمان دیگر
در صورت بروز تب ، در صورت قرمز شدن یا گرم شدن محل بیوپسی یا تخلیه غیر معمول محل بیوپسی با پزشک خود تماس بگیرید. اینها می تواند نشانه های عفونت باشد که ممکن است نیاز به درمان فوری داشته باشد.
چندین روش بیوپسی سینه برای بدست آوردن نمونه بافت از پستان استفاده می شود. پزشک شما ممکن است یک روش خاص را بر اساس اندازه ، محل و سایر ویژگی های ناهنجاری سینه توصیه کند.
انواع بیوپسی سینه عبارتند از:
بیوپسی آسپیراسیون با سوزن نازک این ساده ترین نوع بیوپسی پستان است و ممکن است برای ارزیابی توده ای که در معاینه بالینی پستان احساس می شود استفاده شود.
بیوپسی سوزن اصلی. این نوع بیوپسی سینه ممکن است برای ارزیابی توده ای از سینه که در ماموگرافی یا سونوگرافی قابل مشاهده است یا پزشک شما در طول معاینه بالینی پستان احساس می کند (لمس می شود) استفاده شود. یک رادیولوژیست یا جراح از یک سوزن نازک و توخالی برای برداشتن نمونه های بافتی از توده سینه استفاده می کند.
بیوپسی استریوتاکتیک. در این نوع بیوپسی از ماموگرافی برای تعیین محل مناطق مشکوک در سینه استفاده می شود.
بیوپسی سوزنی هسته ای با سونوگرافی. این نوع بیوپسی سوزنی شامل سونوگرافی است ، یک روش تصویربرداری که از امواج صوتی با فرکانس بالا برای تولید تصاویر دقیق از ساختارهای بدن شما استفاده می کند.
بعد از بیوپسی سینه
با همه انواع بیوپسی سینه به جز بیوپسی جراحی ، تنها با بانداژ و کیسه یخ روی محل بیوپسی به خانه می روید. اگرچه باید بقیه روز را با آرامش انجام دهید ، اما می توانید فعالیت های عادی خود را در عرض یک روز از سر بگیرید. کبودی بعد از روش های بیوپسی سوزنی اصلی شایع است. برای تسکین درد و ناراحتی بعد از بیوپسی سینه ، می توانید از مسکن های غیر آسپرین حاوی استامینوفن (تیلنول ، دیگران) استفاده کنید و در صورت نیاز برای کاهش تورم از یک بسته سرد استفاده کنید. اگر بیوپسی جراحی داشته باشید ، به احتمال زیاد بخیه برای مراقبت دارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 4 میانگین: 3]

۷ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری مشخص شده اند *

ارسال نظر

×

نوبت گیری در مرکز : سونوگرافی جردن

× ارسال نسخه در واتساپ و نوبت گیری