021-88799987

021-88781629

021-88782491

شنبه تا چهارشنبه 10 تا 19:30 پنج شنبه 9:30 تا 13:30

سونوگرافی تشخیص ژل

سونوگرافی تشخیص ژل؛

سونوگرافی تشخیص ژل؛ جوانی و زیبایی حق هرفردی است. این ویژگی محدود به سن خاصی هم نیست، بلکه همه به دنبال داشتن چهره ی زیبا هستند. خوشبختانه علم پزشکی از گذشته و تا به امروز به قدری پیشرفت کرده است که کمتر مشکلی  وجود دارد که راه درمانی برای آن کشف نشده باشد.

 برجسته کردن گونه‌ها و همچنین لب‌ها می‌تواند در فرم و زیبایی صورت تاثیر بسیار زیادی بگذارد. ژل پاژ یکی از ژل‌های کاربردی است که توسط تعداد زیادی از پزشکان برای برجسته کردن و فرم ‌دهی اعضای صورت از آن ها استفاده می‌شد. این ژل امروزه در مقایسه با گذشته کاربرد های بسیار کمتری دارد و همین امر موجب شده تا کمتر کسی از ژل های پاژ استفاده کند.

اما آیا استفاده از ژل غیرقابل جذب پاژ می‌تواند عوارضی هم برای فرد به همراه داشته باشد؟

برای انجام سونوگرافی تشخیص ژل میتوانید به مرکز تخصصی دکتر هدایی مراجعه کنید.

برای انجام سونوگرافی حاملگی و سونوگرافی محل تزریق ژل و سونوگرافی برای جراحی ژل و انواع سونوگرافی در بارداری با مرکز تخصصی دکتر هدایی در تماس باشید.

مواد مورد استفاده در پرکننده های پوستی عبارت اند از:

اسید هیالورونیک:

ساختار به کار رفته در سونوگرافی تشخیص ژل؛ اسید هیالورونیک نوعی قند (پلی ساکارید) است که در بافت های بدن مانند پوست و غضروف وجود دارد. این می تواند با آب ترکیب شود و در حالت ژل متورم شود و باعث یک اثر صاف کننده/پرکننده شود. منابع اسید هیالورونیک مورد استفاده در پرکننده های پوستی می تواند از باکتری ها یا شانه های خروس (پرندگان) باشد.

 در برخی موارد، اسید هیالورونیک که در پرکننده های پوستی استفاده می شود، از نظر شیمیایی اصلاح می شود (به صورت متقاطع) برای ماندگاری بیشتر در بدن. اثرات این ماده تقریباً ۶ تا ۱۲ ماه باقی می ماند.

هیدروکسی لاپاتیت کلسیم:

هیدروکسی لاپاتیت کلسیم نوعی ماده معدنی است که معمولا در دندان ها و استخوان های انسان یافت می شود. برای پر کردن چین و چروک صورت یا دست، ذرات هیدروکسیل آپاتیت کلسیم در محلول ژل مانند معلق می شوند و سپس به چین و چروک صورت یا زیر پوست در پشت دست تزریق می شوند.

 اثرات ژل تقریباً ۱۸ ماه باقی می ماند. در حالی که کلسیم هیدروکسیلاپاتیت در بدن است در اشعه ایکس قابل مشاهده است و ممکن است ویژگی های زیرین را پنهان کند.

پلی ال-لاکتیک اسید (PLLA)

: PLLA یک پلیمر زیست تخریب پذیر و زیست سازگار ساخته دست بشر است. این ماده کاربردهای گسترده ای در بخیه های قابل جذب و پیچ های استخوانی دارد. PLLA یک ماده پرکننده با ماندگاری طولانی است که در یک سری تزریق ژل در یک دوره چند ماهه تزریق می شود. اثرات PLLA عموماً در طول زمان (در طی یک دوره چند هفته ای) به طور فزاینده ای آشکار می شود و اثرات آن ممکن است تا ۲ سال باقی بماند.

دانه های پلی متیل متاکریلات (ریزکره های PMMA):

 PMMA یک پلیمر غیر قابل تجزیه زیستی، زیست سازگار و ساخته دست بشر است. این ماده در سایر وسایل پزشکی مانند سیمان استخوانی و لنزهای داخل چشمی استفاده می شود.

 دانه های PMMA ذرات ریز، گرد و صافی هستند که توسط بدن جذب نمی شوند. هنگامی که به عنوان پرکننده بافت نرم استفاده می شود، دانه های PMMA در یک محلول ژل مانند که حاوی کلاژن گاوی (گاو) است معلق می شود و به صورت تزریق می شود.

کلاژن نوعی پروتئین است که بخش عمده ای از پوست و سایر بافت های بدن را تشکیل می دهد.

در حالی که میزان بروز تزریق فیلر در سراسر جهان در حال افزایش است، نه جزئیات دقیق عمل و نه عامل مورد استفاده همیشه توسط بیماران گزارش یا به یاد نمی‌آورند. بنابراین، اگرچه عوارض نادر گزارش شده است، اما در دسترس بودن یک ابزار تشخیصی دقیق برای تشخیص رسوبات پرکننده پوستی می تواند به روشن شدن ارتباط بین این روش و آسیب شناسی زمینه ای کمک کند.

هدف:

هدف از این مطالعه ارزیابی سونوگرافی پوستی در تشخیص و شناسایی رسوبات پرکننده های زیبایی و تشریح ناهنجاری های پوستی یافت شده مرتبط با حضور آن عوامل بود.

یافته‌ها: فیلرها در سونوگرافی قابل تشخیص هستند و الگوهای متفاوتی از اکوژنیسیته و آثار آکوستیک خلفی ایجاد می‌کنند.

 فیلرهای آرایشی در ۱۱۸ بیمار پوستی شناسایی شدند.

 معمولا اسید هیالورونیک در میان عوامل تجزیه پذیر و روغن سیلیکون در میان مواد تجزیه ناپذیر است. رسوبات پرکننده‌ها با نفوذ گاه به گاه عضلات موضعی و غدد لنفاوی موضعی در سراسر بافت زیر جلدی پراکنده شدند.

درماتوپاتی های همراه با فرآیندهای التهابی بسیار موضعی که به درمان های معمولی پاسخ نمی دهند، واکنش های مورفه مانند، نکروز بافت چربی و کیست های اپیدرمی نشان داده شدند.

 در مورد عوامل غیر قابل تجزیه، درماتوپاتی های مرتبط گذرا بودند و با ناپدید شدن پرکننده برطرف می شدند.

نتیجه‌گیری: عوامل پرکننده آرایشی ممکن است در طی سونوگرافی تشخیص ژل معمول ضایعات پوستی شناسایی و شناسایی شوند.

به نظر می رسد که دومی از نظر پاتولوژیک با عمل زیبایی مرتبط است.

پرکننده های بافت نرم به طور فزاینده ای برای جوان سازی صورت استفاده می شوند. مواد شامل کلاژن مخلوط و پلی متیل متاکریلات، کلسیم هیدروکسیل آپاتیت، کلاژن گاوی، پلی-ال-لاکتیک اسید و اسید هیالورونیک می باشد. آن ها به طور کلی بسیار ایمن هستند اما می توانند با واکنش گرانولوماتوز (بدن خارجی) به خصوص اسید هیالورونیک همراه باشند. اگر بیش از حد سطحی تزریق شود، برخی از آنها می توانند واکنش پوستی ایجاد کنند، بنابراین تزریق ممکن است ترجیحاً در چربی زیر پوست یا حتی زیر پریوست باشد. اگر تزریق در عضله باشد، فیلر می‌تواند از طریق انقباض عضلانی جمع شود، حتی از محل مورد نظر روی زیگوم قدامی مهاجرت کند.

در حالی که میزان بروز تزریق انواع ژل در سراسر جهان در حال افزایش است، نه جزئیات دقیق عمل و نه عامل مورد استفاده همیشه توسط بیماران گزارش یا به یاد نمی‌آورند.

علیرغم اینکه تزریق ها به عنوان یک روش غیر تهاجمی در نظر گرفته می شوند، می توانند پیامدهای نامطلوبی از جمله عفونت، پر شدن بیش از حد، عدم تقارن، گرانولوم های جسم خارجی و واکنش هایی را که منجر به ایجاد اسکار می شود، ایجاد کنند. عوارض ممکن است با خود روش، تکنیک پزشک و/یا نوع ماده تزریق شده مرتبط باشد. در این موارد، مهم است که بتوانیم ماده مورد استفاده را پیدا و شناسایی کنیم. این مطالعه قابلیت استفاده از سونوگرافی تشخیص ژل ​​برای شناسایی صحیح مواد تزریقی، تقارن توزیع آنها و عوارض مرتبط را بررسی کرد.

بنابراین، اگرچه عوارض نادر گزارش شده است، اما در دسترس بودن یک ابزار تشخیصی دقیق برای تشخیص رسوبات پرکننده پوستی می تواند به روشن شدن ارتباط بین این روش و آسیب شناسی زمینه ای کمک کند.یکی از این ابزار ها سونوگرافی است. در بهترین مرکز سونوگرافی تهران در جردن در صورت بروز هرگونه مشکل پس از انجام تزریق ژل میتوانید کمک بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری مشخص شده اند *

ارسال نظر

×

نوبت گیری در مرکز : سونوگرافی جردن

× ارسال نسخه در واتساپ و نوبت گیری