021-88799987

021-88781629

021-88782491

شنبه تا چهارشنبه 10 تا 19:30 پنج شنبه 9:30 تا 13:30

دکتر متخصص ماموگرافی

دکتر متخصص ماموگرافی

دکتر متخصص ماموگرافی ؛ماموگرافی یک تصویر اشعه ایکس از سینه شما است. این می تواند برای غربالگری سرطان سینه یا برای اهداف تشخیصی، مانند بررسی علائم یا یافته های غیر معمول در یک آزمایش تصویربرداری توسط یک دکتر متخصص ماموگرافی استفاده شود.

در طول انجام ماموگرافی توسط متخصص، سینه‌های شما بین دو سطح سفت  بسیار فشرده می‌شوند تا بافت پستان پخش شود. سپس اشعه ایکس تصاویر سیاه و سفیدی را از آن می گیرد که بر روی صفحه کامپیوتر نمایش داده می شود و از نظر علائم خاص سرطان بررسی می شود.

دکتر متخصص ماموگرافی

ماموگرافی نقش کلیدی در غربالگری  بیماری سرطان سینه دارد. یک دکتر متخصص با ماموگرافی می تواند سرطان سینه را قبل از ایجاد علائم و نشانه ها اذیت کننده تشخیص دهد. نشان داده شده است که ماموگرافی خطر مرگ ناشی از سرطان سینه را تا حد زیادی کاهش می دهد.

ماموگرافی سنتی تصاویری به صورت دو بعدی از سینه ایجاد می کند. نوع جدید تری از ماموگرافی با نام ماموگرافیه سه بعدی (توموسنتز سینه) تصاویر سه بعدی از پستان افراد ایجاد می کند. تعداد زیادی از امکانات پزشکی ماموگرافی سه بعدی علاوه بر ماموگرافی دو بعدی سنتی برای غربالگری سرطان سینه ارائه می دهند.

چرا این کارها در بهترین ماموگرافی تهران انجام میشود؟

ماموگرافی تصاویرهایی اشعه ایکس از سینه شما است که برای تشخیص سرطان و سایر تغییرات در بافت پستان طراحی شده است. ماموگرافی می تواند برای غربالگری و یا برای اهداف تشخیصی دربیماری های سینه استفاده شود:

ماموگرافی غربالگری ماموگرافی غربالگری برای تشخیص تغییرات پستان که می تواند سرطانی باشد در افرادی که هیچ علامت یا علامتی ندارند استفاده می شود. هدف این است که سرطان را در زمانی که کوچک است و درمان ممکن است کمتر تهاجمی باشد، شناسایی کنیم.

کارشناسان و سازمان های پزشکی در مورد زمان شروع ماموگرافی معمولی یا دفعات تکرار آزمایش ها توافق ندارند. با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود در مورد عوامل خطر، ترجیحات خود، و مزایا و خطرات غربالگری صحبت کنید. با هم می توانید تصمیم بگیرید که کدام برنامه ماموگرافی غربالگری برای شما بهترین است.

ماموگرافی تشخیصی ماموگرافی تشخیصی برای بررسی تغییرات مشکوک پستان، مانند توده جدید پستان، درد سینه، ظاهر غیر معمول پوست، ضخیم شدن نوک پستان یا ترشحات نوک سینه استفاده می شود. همچنین برای ارزیابی یافته های غیرمنتظره در ماموگرافی غربالگری استفاده می شود. یک تست ماموگرافی تشخیصی شامل تصاویر ماموگرافی اضافی است.

خطرات

خطرات و محدودیت های ماموگرافی عبارتند از:

ماموگرافی شما را در معرض پرتوهای کم دوز قرار می دهد. با این حال، دوز بسیار پایین است و برای اکثر افراد مزایای ماموگرافی معمولی بیشتر از خطرات ناشی از این مقدار پرتو است.

انجام ماموگرافی ممکن است منجر به آزمایشات اضافی شود. اگر مورد غیرمنتظره ای در ماموگرافی شما تشخیص داده شد، ممکن است به آزمایشات دیگری نیاز داشته باشید. اینها ممکن است شامل آزمایش‌های تصویربرداری اضافی مانند سونوگرافی و یک روش (بیوپسی) برای برداشتن نمونه‌ای از بافت پستان برای آزمایش‌های آزمایشگاهی باشد. با این حال، بیشتر یافته های کشف شده در ماموگرافی سرطان نیستند.

اگر ماموگرافی شما چیزی غیرعادی تشخیص دهد، دکتری که تصاویر را تفسیر می کند (رادیولوژیست) می خواهد آن را با ماموگرافی های قبلی مقایسه کند. اگر ماموگرافی را در جای دیگری انجام داده اید، رادیولوژیست شما برای درخواست آن از ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی قبلی از شما اجازه می خواهد.

ماموگرافی غربالگری نمی تواند همه ی انواع سرطان ها را تشخیص دهد. برخی از سرطان هایی که با معاینه های  فیزیکی شناسایی می شوند ممکن است در ماموگرافی ها دیده نشوند. اگر سرطان افراد خیلی کوچک باشد یا در ناحیه ای قرار گرفته باشد که مشاهده آن با ماموگرافی بسیار دشوار است، مانند زیر بغل، ممکن است از دست داده شودو قابل شناسایی نباشد.

همه ی سرطان هایی که با ماموگرافی ها  کشف می شوند قابل درمان نیستند. برخی از سرطان های سینه ی افراد تهاجمی هستند، به سرعت زیادی رشد می کنند و به سرعت هم به سایر قسمت های بدن گسترش می یابند.

روش کار در بهترین ماموگرافی تهران با کمک دکتر متخصص ماموگرافی

برای آماده شدن برای ماموگرافی:

انجام آزمایش را برای زمانی برنامه ریزی کنید که سینه های شما در کمترین حساسیت را داشته باشد. اگر قاعدگی را دارید، معمولاً در طول هفته ی بعد از قاعدگی شما است.

تصاویر ماموگرافی قبلی خود را حتما همراه داشته باشید. اگر برای ماموگرافی خود به یک مرکزجدید در تهران  می روید، درخواست کنید ماموگرافی های قبلی را روی سی دی قرار دهید. سی دی را در قرار ملاقات خود برای تست و بررسی همراه داشته باشید تا رادیولوژیست بتواند ماموگرافی های گذشته ی شما را با تصاویر جدید شما مقایسه کند.

قبل ازانجام  ماموگرافی از دئودورانت استفاده نکنید. از استفاده از دئودورانت ها، و همچنین ضد تعریق ها، پودرها، لوسیون ها، کرم ها یا عطرها در زیر بغل یا روی سینه ی خود خودداری کنید. ذرات فلزی موجود در پودرها و هم دئودورانت ها می توانند در ماموگرافی شما قابل مشاهده باشند و باعث سردرگمی شوند.

ماموگرافی هالوژیک چیست؟ ماموگرافی دیجیتال چیست؟ برای اطلاع در مورد ۲ وسال مطرح شده روی هر کدام کلیک کنید.

در طول آزمون

در مرکز آزمایش، لباسی به شما داده می شود و از شما خواسته می شود که جواهرات و لباس های گردن را از کمر به بالا درآورید.

برای خود عمل، شما در مقابل دستگاه اشعه ایکس که مخصوص ماموگرافی طراحی شده است می ایستید. یکی از اعضای تیم مراقبت های بهداشتی شما یکی از سینه های شما را روی یک سکو قرار می دهد و سکو را بالا یا پایین می آورد تا با قد شما مطابقت داشته باشد. سر، بازوها و نیم تنه شما به گونه ای قرار گرفته اند که امکان دید بدون مانع از سینه شما را فراهم کند.

سینه شما به تدریج توسط یک صفحه پلاستیکی شفاف روی سکو فشار داده می شود. برای چند ثانیه فشار وارد می شود تا بافت سینه پخش شود. فشار مضر نیست، اما می تواند باعث ناراحتی شود. اگر ناراحتی بیش از حد شد، به تیم مراقبت های بهداشتی خود اطلاع دهید.

سینه شما باید فشرده شود تا ضخامت آن یکنواخت شود و اجازه دهد اشعه ایکس به بافت پستان نفوذ کند. فشار همچنین سینه شما را ثابت نگه می دارد تا تیرگی ناشی از حرکت را کاهش دهد و دوز تابش مورد نیاز را به حداقل برساند. در طول مواجهه کوتاه با اشعه ایکس، از شما خواسته می شود که ثابت بایستید و نفس خود را حبس کنید.

بعد از آزمون

پس از تهیه تصاویر از هر دو سینه، ممکن است از شما خواسته شود تا زمانی که تیم مراقبت کیفیت تصاویر را بررسی می کند، صبر کنید. اگر نماها به دلایل فنی ناکافی هستند، ممکن است مجبور شوید بخشی از آزمون را تکرار کنید. کل روش معمولا کمتر از ۳۰ دقیقه طول می کشد. پس از آن، می توانید لباس بپوشید و فعالیت های معمول خود را از سر بگیرید.

نتایج

ماموگرافی ماموگرافی تولید می کند – تصاویر سیاه و سفید از بافت سینه شما. ماموگرافی تصاویر دیجیتالی هستند که بر روی صفحه نمایش کامپیوتر ظاهر می شوند. پزشک متخصص در تفسیر تست های تصویربرداری (رادیولوژیست) تصاویر را بررسی می کند.

رادیولوژیست به دنبال شواهدی از سرطان و سایر شرایطی است که ممکن است به آزمایش، پیگیری یا درمان بیشتر نیاز داشته باشد. نتایج در یک گزارش جمع آوری شده و در اختیار ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما قرار می گیرد. از ارائه دهنده خود بپرسید که چه زمانی و چگونه نتایج با شما به اشتراک گذاشته می شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری مشخص شده اند *

ارسال نظر

×

نوبت گیری در مرکز : سونوگرافی جردن

× ارسال نسخه در واتساپ و نوبت گیری