021-88799987

021-88781629

021-88782491

شنبه تا چهارشنبه 10 تا 19:30 پنج شنبه 9:30 تا 13:30

ماموگرافی سه بعدی

ماموگرافی سه بعدی

ماموگرافی سه بعدی؛ماموگرافی های برنامه ریزی شده منظم، همراه با بهبود فناوری تشخیص سرطان سینه، منجر به کاهش مداوم نرخ مرگ و میر برای زنان مبتلا به این بیماری شده است.

در واقع، امروزه زنان کمتری نسبت به ۱۰ سال پیش بر اثر سرطان سینه جان خود را از دست می دهند. بهبود در میزان بقا تا حدی به دلیل داروهای بهتر برای مبارزه با سرطان و بهبود تکنیک ها و فناوری جراحی است. با این حال، بزرگترین عامل این است که پزشکان سرطان سینه را زودتر پیدا می کنند، اغلب قبل از اینکه سرطان به غدد لنفاوی مجاور یا سایر قسمت های بدن گسترش یابد. کلید آن تشخیص های اولیه به خصوص ماموگرافی است.

ماموگرافی‌ها در طول سال‌ها تغییر کرده‌اند و به پزشکان نگاه بسیار واضح‌ تری به پیشرفت‌های غیرطبیعی در پستان و درک بهتر از زمان لازم برای انجام آزمایش‌های اضافی می‌دهند. توسعه یک ماموگرافی سه بعدی، به نام توموسنتز پستان دیجیتال (DBT)، یک پیشرفت بزرگ برای تشخیص سرطان بوده است.

زنان باید اطلاعات متناقض زیادی در مورد ماموگرافی سه بعدی را بررسی کنند:

چه زمانی باید غربالگری سرطان سینه را شروع کنم؟

چه نوع فناوری ماموگرافی را باید انتخاب کنم؟

چند بار باید غربالگری شوم؟

چه زمانی قطع ماموگرافی صحیح است؟

در این مقاله، این جنبه های مهم ماموگرافی را بررسی خواهیم کرد:

ماموگرافی غربالگری در مقابل ماموگرافی تشخیصی

سنین توصیه شده برای ماموگرافی

ماموگرافی دیجیتال و سه بعدی

سینه های متراکم و ماموگرافی

سایر فناوری های تصویربرداری

کاهش اضطراب در طول و بعد از فرآیند تصویربرداری

مهمترین چیزی که زنان باید بدانند این است که هیچ دلیلی برای ترس از انجام ماموگرافی وجود ندارد. در حالی که زنان باید به اندازه کافی با بدن خود آشنا باشند تا توده ها یا سایر تغییرات مربوط به خود را هنگام انجام معاینات دستی تشخیص دهند، اما این جایگزینی برای ماموگرافی سالانه نیست. ماموگرافی یک ابزار تشخیص مهم است که قادر به تشخیص ناهنجاری هایی است که با لمس یا بینایی قابل مشاهده نیستند.

اصول ماموگرافی

ماموگرافی که توسط یک تکنسین مخصوص آموزش دیده انجام می شود، شامل عکس برداری از پستان با استفاده از دستگاه مخصوص اشعه ایکس است. یک زن یا در موارد خاص یک مرد، پشت دستگاه می ایستد و یکی از سینه های خود را روی یک بشقاب پلاستیکی قرار می دهد. سپس در حین عکسبرداری با اشعه ایکس، سینه توسط صفحه دیگری بر روی صفحه فشرده می شود. هرچه فشرده سازی بیشتر باشد، سینه صاف تر است و تشخیص ناهنجاری ها آسان تر است. سپس این روش از نمای دوم تکرار می شود و سپس دو نما برای سینه دیگر تکرار می شود.برای دانستن درباره تفاوت ماموگرافی دیجیتال ۳ بعدی و ماموگرافی ۲ بعدی بر روی آن کلیک کنید.

غربالگری در مقابل ماموگرافی تشخیصی

زنان بسته به دلیل معاینه پستان ممکن است ماموگرافی غربالگری یا ماموگرافی تشخیصی انجام دهند.

اکثر معاینات معمول پستان برای اهداف غربالگری انجام می شود تا علائم سرطان در بیماران بدون علامت بررسی شود. ماموگرافی برای شناسایی تومورهای غیرطبیعی طراحی شده است، اما این ممکن است شامل رشدهای خوش خیم نیز باشد. اگر تصاویر ناهنجاری‌های غیرقابل توضیحی را تشخیص دهند، ممکن است برای آزمایش‌های اضافی دوباره فراخوانده شوید. در این صورت، ممکن است تحت سونوگرافی یا بیوپسی قرار بگیرید، که معمولاً قبل از ماموگرافی دوم انجام می شود – این بار ماموگرافی تشخیصی.

ماموگرافی تشخیصی زمانی انجام می‌شود که شک و ظن در مورد احتمال ابتلا به سرطان سینه وجود داشته باشد – چه ترشح، یک توده یا علائم نگران‌کننده دیگری که ممکن است در طی خودآزمایی متوجه شده باشید یا نتایج غیرطبیعی از غربالگری. در حالی که فرآیند انجام ماموگرافی تشخیصی بسیار شبیه به ماموگرافی غربالگری است، به روش های بسیار متفاوتی انجام، ارزیابی و خوانده می شود. این امتحان ممکن است نیاز به گرفتن تصاویر اضافی برای تعیین شکل، چگالی و مرزهای هر جرم یا زوم کردن در مناطق خاص برای مشاهده دقیق‌تر داشته باشد. به همین دلیل است که ماموگرافی های تشخیصی معمولاً کمی بیشتر از ۱۰ تا ۱۵ دقیقه طول می کشد که یک ماموگرافی غربالگری طول می کشد.تصویربرداری جردن بهترین مرکز ماموگرافی در تهران  با ارائه خدمات ماموگرافی، ماموگرافی دیجیتال و۳ بعدی و ماموگرافی هالوژیک، سونوگرافی سینه و بیوپسی در خدمت شما عزیزان میباشد.

زمان شروع غربالگری سالانه

ماموگرافی غربالگری باید به طور منظم در معاینه سالانه هر زن در طول دوره خاصی از زندگی او گنجانده شود، حتی اگر خطر بالایی برای بیماری در نظر گرفته نشده باشد. اما بسیاری از زنان تشخیص اینکه چه زمانی باید غربالگری را شروع کنند یا هر چند وقت یکبار باید آن را انجام دهند دشوار است، زیرا سازمان‌های پزشکی بزرگ، گاهی اوقات به طور گسترده، در توصیه‌هایشان متفاوت هستند.

بسیاری از مطالعات نشان داده اند که اگر زنی در معرض خطر بالای ابتلا به سرطان سینه قرار نگیرد، در صورت شروع ماموگرافی در سن ۴۰ سالگی و ادامه غربالگری سالانه، احتمال مرگ او در اثر سرطان سینه بسیار کاهش می یابد.

گروه ویژه خدمات پیشگیرانه ایالات متحده می گوید زنانی که در معرض خطر بالای سرطان سینه نیستند، می توانند تا سن ۵۰ سالگی منتظر بمانند تا غربالگری ماموگرافی را شروع کنند و پس از آن هر دو سال یک بار آن را تکرار کنند. با این حال، این علم از این توصیه‌ها پشتیبانی نمی‌کند و ممکن است زمان ناشناخته ماندن سرطان را افزایش دهد که به طور بالقوه منجر به نتایج بدتر و گزینه‌های درمانی کمتری می‌شود.

توصیه های سنی نیز برای بیماران پرخطر، که ممکن است سابقه خانوادگی سرطان سینه یا جهش های ژنتیکی مرتبط با سرطان سینه داشته باشند، متفاوت است. این زنان احتمالاً غربالگری را زودتر شروع می کنند و ممکن است آنها را بیشتر انجام دهند. در تعیین زمان و دفعات این معاینات، زنان در گروه‌های پرخطر باید عوامل دیگری را در نظر بگیرند، مانند سنی که در آن مادر یا سایر خویشاوندان نزدیک آنها به سرطان سینه مبتلا شده است. این تصمیمات بسیار مهم باید با مشورت پزشک گرفته شود. اگر نمی‌دانید در معرض خطر بالایی هستید یا خیر، انجمن جراحان پستان آمریکا توصیه می‌کند که از سن ۲۵ سالگی یک ارزیابی رسمی خطر سرطان سینه انجام دهید.

در حالی که سن خاصی برای توقف انجام ماموگرافی غربالگری وجود ندارد، به بیماران میگویند تا زمانی که بیماری‌های محدودکننده زندگی (مانند بیماری قلبی یا بدخیمی دیگر) ندارند یا امید به زندگی کمتر از آن دارند، غربالگری سرطان سینه را ادامه دهند. با افزایش سن، مثلاً در حدود ۷۰ یا ۷۵ سالگی، خطر ابتلا به سرطان سینه کاهش می یابد، بنابراین ماموگرافی در آن سنین کمتر اهمیت پیدا می کند.ماموگرافی هالوژیک چیست؟ ماموگرافی دیجیتال چیست؟ برای اطلاع در مورد ۲ وسال مطرح شده روی هر کدام کلیک کنید.

عصر دیجیتال ماموگرافی

هنگامی که ماموگرافی سه بعدی هالوژیک برای اولین بار در دهه ۱۹۷۰ معرفی شد، از کاست های کوچک حاوی فیلم اشعه ایکس برای ضبط تصویر پستان استفاده شد. از آن زمان، تقریباً تمام ماموگرافی در ایالات متحده از صفحه نمایش فیلم به ماموگرافی دیجیتال منتقل شده است.

ماموگرافی دیجیتال در اوایل دهه ۲۰۰۰ ظهور کرد و تا سال ۲۰۱۰، اکثر بخش‌های رادیولوژی بیمارستان‌ها به فناوری جدیدتر روی آوردند. کنترل کیفیت تصویر بسیار آسان‌تر است و تصویربرداری بهتری از ناهنجاری‌ها ارائه می‌کند که احتمال تکرار فرآیند عکس‌برداری را کاهش می‌دهد. ما همچنین می‌توانیم تصاویر را روی رایانه آپلود کنیم، که به رادیولوژیست‌ها توانایی بزرگ‌نمایی و تمرکز روی مناطق مورد توجه را می‌دهد. رایانه ها همچنین مقایسه ماموگرافی های جدید را با نتایج قبلی برای پزشکان آسان تر می کنند. در برخی موارد، کامپیوترهای دارای هوش مصنوعی قادر به تجزیه و تحلیل خود از تصاویر و شناسایی مناطق مورد نگرانی هستند.

چرا توموسنتز انجام شود و چه زمانی؟

فن آوری دیجیتال نیز بهبود یافته است، به ویژه با توسعه توموسنتز سینه دیجیتال (DBT). ممکن است توموسنتز را به عنوان ماموگرافی سه بعدی بشنوید، اما این کاملاً دقیق نیست. توموسنتز سه بعدی است، اما واقعاً سه بعدی نیست.

در طول ماموگرافی دیجیتال سنتی، پزشکان یک برجستگی دوبعدی از سینه را از بالا می‌گیرند – ما آن را نمای CC یا کرانیوکودال می‌نامیم – و دیگری را که از پهلو گرفته می‌شود، به نام MLO یا نمای مایل میانی جانبی گرفته می‌شود.

توموسنتز از یک لوله اشعه ایکس استفاده می‌کند که در یک قوس در اطراف پستان حرکت می‌کند تا چندین عکس بگیرد، سپس یک کامپیوتر آن تصاویر را دوباره به هم می‌پیچد تا تصویری سه‌بعدی از سینه به ما بدهد. این واقعاً سه بعدی نیست زیرا هنوز از صفحات اطلاعاتی یا تکه‌هایی از اطلاعاتی استفاده می‌کند که رایانه آن‌ها را به هم برمی‌گرداند. این فرآیند را می توان با استفاده از نمای بالا، نمای جانبی یا هر دو انجام داد.

توموسنتز دیجیتال در آنچه در ماموگرافی مهم است برتری دارد: به اندازه کافی حساس است که یک ناهنجاری را پیدا کند و به اندازه کافی خاص است که ناهنجاری را از بافت های پوشاننده جدا کند، و به ما امکان می دهد توده های ظریف و اعوجاج معماری را که اغلب در سرطان اولیه یافت می شود، ببینیم.

اکثر روش هایی که ماموگرافی گسترده انجام می دهند، به توموسنتز به عنوان روش اصلی برای غربالگری ماموگرافی تبدیل شده اند. در CTCA، ما معمولاً نمای بالا را با استفاده از ماموگرافی دیجیتال دو بعدی و نمای جانبی را با استفاده از توموسنتز ترکیب می‌کنیم. از آنجایی که توموسنتز منجر به افزایش جزئی در قرار گرفتن در معرض تابش برای بیمار می‌شود، این رویکرد ترکیبی به ما امکان می‌دهد بین نگرانی‌های مربوط به قرار گرفتن در معرض و نیاز به گرفتن بهترین تصاویر ممکن سازش کنیم.

اگر پرچم‌های قرمز در طول معاینه غربالگری اولیه شناسایی شد، از بیمار می‌خواهیم برای تصاویر اضافی – از جمله احتمالاً توموسنتز شامل نمای بالا – برای تعیین اینکه آیا ممکن است به سونوگرافی، تصویربرداری تشدید مغناطیسی (MRI) یا بیوپسی نیاز باشد مراجعه کند.

مزیت توموسنتز این است که بافت های روی هم را جدا می کند. در ماموگرافی سنتی، یک ناهنجاری ممکن است توسط بافت طبیعی پستان مسدود شود و تشخیص تفاوت بین این دو دشوار باشد. با توموسنتز، تجسم برش‌ها و اسلب‌های مختلف به شما امکان می‌دهد تا حالت عادی را از غیرعادی جدا کنید، و توانایی ما در تشخیص ناهنجاری‌ها و کاهش نرخ تماس را افزایش می‌دهد. اگر پزشکان چیزی در مورد توموسنتز ببینند، احتمالاً سونوگرافی بعدی توصیه می شود.

از آنجا، بیوپسی، که شامل برداشتن بافت پستان با جراحی است، قدم بعدی برای تایید تشخیص سرطان است.

برای کسب اطلاعات در باره عکس کلی دندان و عکس دندان بر روی آن ها کلیک کنید.

تفسیر ماموگرافی

هنگامی که رادیولوژیست ها ماموگرافی را بررسی می کنند، به دنبال ویژگی های خاصی هستند که ممکن است نشان دهنده وجود سرطان باشد.

اولین مورد کلسیفیکاسیون ها هستند که نواحی کمی از کلسیم هستند که به صورت لکه های سفید روشن در بافت نرم سینه ظاهر می شوند. اکثریت قریب به اتفاق این کلسیفیکاسیون ها خوش خیم هستند، اما برخی از آنها الگوی نسبتاً مشخصی دارند که با سرطان های اولیه مرتبط است. اینها ممکن است نشان دهنده کارسینوم مجرای درجا (DCIS) باشد که شایع ترین نوع سرطان غیرتهاجمی پستان است و از مجرای شیر شروع می شود. سایر کلسیفیکاسیون ها نیز ممکن است با بدخیمی تهاجمی تر همراه باشند.

هنگامی که کلسیفیکاسیون پستان را ارزیابی می کنیم، آنها را شمارش می کنیم و الگوی آنها را تعیین می کنیم و هر کلسیفیکاسیون را برای تعیین خوش خیم بودن آن بررسی می کنیم.

ما همچنین به دنبال هر نوع جرم یا عدم تقارن هستیم. توموسنتز کمک قابل توجهی به شناسایی توده می کند، زیرا ناهنجاری را از بافت پوشاننده سینه جدا می کند. شما می توانید یک جرم را در چند نما ببینید، در حالی که عدم تقارن ممکن است فقط در یک نما ظاهر شود. عدم تقارن تفاوت در ظاهر یک قسمت از سینه از قسمت های دیگر یا از قسمت دیگر سینه است و ممکن است نشانه سرطان باشد.

یکی از مهم‌ترین راه‌های تشخیص سرطان سینه، مقایسه ماموگرافی جدید با ماموگرافی‌های قبلی است. این دلیل دیگری است که چرا غربالگری سالانه بسیار مهم است. چیزی که ممکن است در یک ماموگرافی متمایز نباشد ممکن است در مقایسه با نتایج گذشته معنای جدیدی پیدا کند.

اهمیت تراکم سینه

هنگامی که تحت ماموگرافی قرار می گیرید، احتمالاً در مورد تراکم سینه های خود به شما گفته می شود. برخی از ایالت ها نیاز دارند که نتایج ماموگرافی حاوی اطلاعاتی در مورد تراکم سینه باشد، زیرا هرچه سینه متراکم تر باشد، خطر ابتلا به سرطان بیشتر می شود. تشخیص سرطان در سینه های متراکم نیز در ماموگرافی دشوارتر است.

سینه‌های زنان برای اهداف ماموگرافی به چهار دسته تقسیم می‌شوند که بر اساس میزان بافت غده‌ای که دارند. سینه‌های شما معمولاً با افزایش سن کمتر غده‌دار یا متراکم‌تر می‌شوند و به مرور زمان چاق‌تر می‌شوند – اگرچه برخی از زنان حتی با افزایش سن همچنان سینه‌های غده‌دار دارند.

انواع سینه عبارتند از:

نوع A: سینه هایی با بافت چربی گسترده که کمتر از ۱۰ درصد بافت غده ای دارند

نوع B: سینه های با تراکم مخلوط که بین ۱۰ تا ۵۰ درصد بافت غده ای دارند.

نوع C: سینه های متراکم که بین ۵۰ تا ۷۵ درصد بافت غده ای دارند

نوع D: سینه های بسیار متراکم که بیش از ۷۵ درصد از بافت غده ای تشکیل شده است

ما توصیه می‌کنیم که زنانی که سینه‌های متراکم یا بسیار متراکم دارند، تقریباً ۴۰ درصد از زنان، تحت معاینه سونوگرافی برای تکمیل ماموگرافی یا شاید MRI قرار بگیرند. اگر سینه های متراکمی دارید، با پزشک خود مشورت کنید که کدام روش تصویربرداری برای شما بهترین است.

سایر آزمایشات برای سرطان سینه

ماموگرافی تنها ابزار مورد استفاده برای تشخیص سرطان سینه نیست. در واقع، محققان به کاوش در فناوری‌های دیگر ادامه می‌دهند و به دنبال ابزاری هستند که ممکن است به فشرده‌سازی نیاز نداشته باشد تا درد و ناراحتی برخی از زنان در طول ماموگرافی را کاهش دهند.

گزینه ها عبارتند از:

ام آر آی: ام آر آی آزمایشی است که به خوبی یا حتی بهتر از ماموگرافی جواب می دهد. چالش MRI این است که انجام آن‌ها گران‌تر هستند، و ممکن است از راه‌های دیگری باعث ناراحتی شوند – برای مثال، نیاز است که بیماران به مدت ۱۵ دقیقه یا بیشتر روی شکم خود بخوابند.

MRI مخفف سینه: در سال‌های اخیر، این ابزار جدید توالی کوتاه‌تری را که معمولاً کمتر از پنج دقیقه طول می‌کشد، اجازه داده است. برخی از جامعه پزشکی فعالانه خواستار استفاده از MRI ​​مختصر پستان به عنوان یک ابزار غربالگری هستند، به ویژه برای بیمارانی که سینه‌های متراکم‌تری دارند.

معاینات تصویربرداری مولکولی پستان (MBI): این روش‌ها شامل ماموگرافی طیفی با کنتراست (CESM) است که یک ماده حاجب یددار را به صورت داخل وریدی تزریق می‌کند تا هرگونه عدم تقارن را که ممکن است سرطانی باشد ارزیابی کند. این معمولا پس از ماموگرافی استاندارد انجام می شود. تصویربرداری گامای خاص پستان (BSGI) یکی دیگر از روش های تصویربرداری مولکولی است، این روش از یک رادیونوکلئید تزریقی داخل وریدی استفاده می کند و تصاویری می گیرد که فعالیت سلولی در پستان را اندازه گیری می کند. فعالیتی که بالاتر از سطح زمینه باشد، مشکوک به سرطان را افزایش می دهد. آزمایش‌های تصویربرداری مولکولی به پزشکان کمک می‌کند تا تعیین کنند که آیا بیوپسی سینه لازم است یا خیر. اغلب اوقات، یک ماموگرافی که عدم تقارن یا توده را تشخیص می دهد، با یک سونوگرافی تشخیصی همراه می شود که در تشخیص ضایعات سرطانی بسیار خوب است. بیشتر تمرین‌ها فقط در مواردی که پزشکان از تشخیص مطمئن نیستند، حتی پس از سونوگرافی، CESM یا BSGI را انجام می‌دهند.

فناوری های تصویربرداری برای تشخیص و درمان موثر سرطان سینه حیاتی هستند. بهترین شانس برای اطمینان از نتیجه موفقیت آمیز، جدی گرفتن توصیه ماموگرافی سالانه که از سن ۴۰ سالگی شروع می شود، یا برای افرادی که در معرض خطر بالاتری هستند، برنامه تنظیم شده با مشورت پزشک است. به تعویق انداختن انجام ماموگرافی که می تواند زندگی شما را نجات دهد منطقی نیست.

تیم‌های مراقبت تصویربرداری زنان در مرکز جردن دکتر هدایی  شامل فن‌آورانی هستند که ماموگرافی واقعی را مدیریت می‌کنند، رادیولوژیست‌هایی که تصاویر را تفسیر می‌کنند و هر آزمایش اضافی را هدایت می‌کنند، و ناوبری پرستار که به هماهنگ کردن ارتباط بین شما و تیم مراقبت شما کمک می‌کند. ناوبرهای پرستار ما همچنین در مورد زمان بندی و سایر اطلاعات آموزشی مشاوره می دهند و به سوالات بسیاری که ممکن است داشته باشید پاسخ خواهند داد.

اهداف: افزایش راحتی، کاهش اضطراب در طول و بعد از فرآیند تصویربرداری

در مرکز جردن، ما نسبت به ایجاد احساس راحتی در بیماران در طول ماموگرافی و کاهش سطح اضطراب آنها پس از آن حساس هستیم – با حرکت سریع برای تعیین اینکه آیا هر ناهنجاری سرطانی است یا خیر.

تیم‌های تصویربرداری مراقبت از زنان ما بر روی ورود و خروج شما طبق برنامه تمرکز می‌کنند، در حالی که اتاق‌های انتظار راحت، اتاق‌های رختکن و مناطق رویه‌ای را فراهم می‌کنند.

در حین غربالگری ماموگرافی، ما معمولاً از دو جهت آزمایش می کنیم، از بالا با استفاده از ماموگرافی سنتی و نمای جانبی با استفاده از توموسنتز. فشرده سازی محکم، که ممکن است ناراحت کننده باشد، برای هر بار مشاهده هر پستان ۱۰ تا ۱۵ ثانیه یا معمولاً کمتر از یک دقیقه طول می کشد.

ممکن است تعجب کنید: چرا برای غربالگری خود به یک مرکز سرطان مانند مرکز جردن مراجعه کنید، در حالی که می توانید به یک مرکز تصویربرداری محلی یا بیمارستان بروید؟ این واقعاً به خاطر داشتن آرامش خاطر است که بدانیم اگر چیزی غیرطبیعی رخ دهد، در دست متخصصان پزشکی هستید که در شناسایی سرطان های اولیه تجربه دارند. از آنجایی که ما هر روز و در تمام طول روز سرطان را درمان می کنیم، حساسیت ما برای یافتن ناهنجاری های ظریف در یک معاینه غربالگری، ما را به خوبی مجهز می کند تا تشخیص دهیم چه آزمایش های اضافی باید تجویز شوند یا نه.

اگر ماموگرافی یک ناهنجاری مشکوک را شناسایی کرد، ما بیماران خود را در عرض چند روز، نه هفته‌ها، برای آزمایش‌های اضافی فرا می‌خوانیم. همه روش‌ها – ام آر آی، سونوگرافی، حتی بیوپسی – معمولاً در یک روز و زیر یک سقف انجام می‌شوند، بنابراین لازم نیست نگران پیگیری قرار ملاقات‌های متعدد باشید. اگر ماموگرافی شما منجر به تشخیص سرطان سینه شود، مدل سرعت به مراقبت ما به ما این امکان را می دهد که بتوانیم یک برنامه درمانی شخصی و جامع را با فوریتی که شایسته شماست ایجاد کنیم.

هر مرکز مراقبت و تحقیقات جامع مرکز جردن دارای یک مرکز اختصاصی سرطان پستان است که توسط تیم‌های چند رشته‌ای متشکل از متخصصان سرطان پستان که دارای آموزش و تجربه در طیف وسیعی از بیماری‌ها، از سرطان مجرای درجا گرفته تا بیماری‌های پیچیده‌تر مانند سرطان پستان منفی و التهابی سه گانه هستند، کار می‌کند. . جراحان سینه ما همچنین روش‌های میکروجراحی مانند ماستکتومی نگهدارنده نوک پستان و جراحی فلپ ترمیمی را ارائه می‌دهند و انکولوژیست‌های پرتوی ما از فناوری‌هایی استفاده می‌کنند که برای کاهش خطر قرار گرفتن در معرض تشعشع در قلب و سایر اندام‌های حیاتی طراحی شده‌اند.

هر جا که تصمیم به انجام غربالگری ماموگرافی گرفتید، مهم ترین راه حل این است که به طور منظم آنها را انجام دهید و به تغییرات غیر طبیعی در سینه خود توجه کنید. ما راه درازی را در تشخیص و درمان سرطان سینه پیموده‌ایم و تشخیص زودهنگام – تا حد زیادی به لطف پیشرفت در ماموگرافی – کلیدی بوده است.

اگر علاقه مند به انجام تصویربرداری پستان درمرکز جردن دکتر هدایی هستید، یا اگر سرطان سینه شما تشخیص داده شده است و می خواهید نظر دومی داشته باشید، با ما تماس بگیرید یا با یکی از اعضای تیم ما به صورت آنلاین چت کنید.

برای کسب اطلاعات درباره پانورکس دیجیتال و پانورکس در جردن بر روی آن ها کلیک کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری مشخص شده اند *

ارسال نظر

×

نوبت گیری در مرکز : سونوگرافی جردن

× ارسال نسخه در واتساپ و نوبت گیری