021-88799987

021-88781629

021-88782491

شنبه تا چهارشنبه 10 تا 19:30 پنج شنبه 9:30 تا 13:30

سونوگرافی تشخیص جنسیت

سونوگرافی تشخیص جنسیت

سونوگرافی تشخیص جنسیت؛شروع از ۱۵ هفته!این یک نکته بسیار هیجان انگیز در بارداری است و اغلب با انتظارات و هیجانات زیادی از سوی مادر و خانواده همراه است. رایج ترین سوالاتی که از ما پرسیده می شود این است که “چقدر زود می توان جنسیت را تعیین کرد؟” سوال دوم این است که “چقدر طول می کشد تا جنسیت را ببینیم؟” ما می توانیم جنسیت را از ۱۵ هفته شروع کنیم، معمولاً به راحتی. چقدر طول می کشد؟ – این تا حد زیادی به موقعیت کودک بستگی دارد. بیشتر اوقات ما می توانیم جنسیت را در عرض چند دقیقه ببینیم. با این حال، هنگامی که جنسیت را می بینیم، در اینجا متوقف نمی شویم. ما به اسکن کردن ادامه می دهیم و از چند زوایای مختلف به جنسیت نگاه می کنیم تا مطمئن شویم که جنسیت را به درستی تعیین می کنیم.

در طول ویزیت سونوگرافی تشخیص جنسیت چه انتظاری دارید؟

قبل از شروع اسکن، می‌توانید انتظار داشته باشید که از در وارد شوید و کارکنان فوق‌العاده ما در میز پذیرش از شما استقبال کنند که به شما کمک می‌کنند در حالی که منتظر هستید (با اضطراب) احساس راحتی و آرامش کنید.

هنگامی که زمان اسکن شما فرا می رسد، شما را به یک اتاق بزرگ گرم و جذاب با اتاق و کاناپه های فراوان برای خانواده و دوستان می برند تا با شما بنشینند و تماشا کنند. تبدیل شدن به یک خواهر یا برادر بزرگ نیز بسیار مهم است، بنابراین ما همیشه از کوچولوها استقبال می کنیم تا با شما در قرار ملاقات شما بیایند. خانواده شما می توانند سونوگرافی را روی صفحه نمایش بزرگ ما ببینند و هیجان را با شما به اشتراک بگذارند.

هنگامی که شروع به اسکن می کنیم، ابتدا نوزاد را به صورت دو بعدی خواهید دید (حتی اگر برای سونوگرافی ۴ بعدی/HD وارد شده باشید). این به این دلیل است که جنسیت همیشه به صورت دو بعدی تعیین می شود. و در واقع، برای به دست آوردن یک تصویر ۴ بعدی یا HD، باید با ۲ بعدی شروع کنیم. بسته به موقعیت نوزاد، ابتدا به جنسیت نگاه می کنیم یا به ضربان قلب گوش می دهیم.

وقتی جنسیت کودک شما را می بینیم، جنسیت را اعلام می کنیم و روی صفحه نمایش می دهیم تا شما ببینید. البته مگر اینکه قصد یک مهمانی آشکار جنسیت را داشته باشید. در این صورت، در حالی که جنسیت را پیدا می‌کنیم، صفحه پروژکتور را خاموش می‌کنیم و سپس تصاویر جنسیت را در یک پاکت قرار می‌دهیم تا خانواده و دوستان شما بتوانند نمایش بزرگ شما را برنامه‌ریزی کنند. وقتی این کار را انجام دادیم، دوباره پروژکتور را روشن می‌کنیم و به شما اجازه می‌دهیم کودکتان را ببینید که لگد می‌زند و حرکت می‌کند. ما مدتی را صرف ذخیره تصاویر برای شما خواهیم کرد تا به خانه ببرید.

این زمان‌ها هیجان‌انگیز هستند، و در حالی که رشد یک انسان کوچک می‌تواند گاهی اوقات سخت و کمی سخت باشد، نقاط عطفی در طول بارداری شما وجود دارد که باعث می‌شود هر درد کوچک و انگشتان پا بدون پدیکور شما کاملاً ارزشش را داشته باشد.

از حدود ۱۴ هفتگی، این امکان برای شما وجود دارد که جنسیت کودک کوچک خود را با سونوگرافی تشخیص دهید! به طور کلی، دقت معمولاً بین هفته های ۱۸ تا ۲۲ بارداری است.

خواندن اسکن سه بعدی یا سونوگرافی عمومی برای دانستن این نکته کلیدی است: آیا بادکنک ها باید صورتی یا آبی باشند؟ به خواندن ادامه دهید و ما به شما خواهیم گفت که چگونه!

بیشتربدانید:ام آر آی چیست؟حاملگی خارخ از رحم

سونوگرافی تشخیص جنسیت چیست؟

برخی از والدین باردار ممکن است بدون انجام سونوگرافی وارد سه ماهه دوم بارداری شوند، بنابراین کل مفهوم هنوز برای شما غریبه به نظر می رسد.

این آزمایش به خودی خود غیر تهاجمی است و از امواج صوتی برای ایجاد تصاویری از جنینی که در داخل شکم شما در حال رشد است استفاده می کند. این آزمایش شامل تشعشع نمی شود و هیچ آسیبی برای مادر یا نوزاد ندارد.

سونوگرافی معمولاً حداقل سه بار در طول بارداری انجام می شود که بستگی به پزشک شما دارد، اگرچه گاهی اوقات این مقدار بیشتر هم می شود. اسکن سه ماهه اول حدود ۱۲ هفته است.

در حدود هفته های ۱۸ تا ۲۰، یک متخصص سونوگرافی از سونوگرافی قبل از تولد برای انجام اسکن آناتومی استفاده می کند، و بیشتر اوقات، این زمانی است که تأیید می کنید که آیا این یک پسر زیبا است یا یک دختر زیبا!

در سونوگرافی تشخیص جنسیت خود به دنبال چه چیزی باشید

سونوگرافی تشخیص جنسیت یک راه عالی برای متخصصان مراقبت های بهداشتی است تا بررسی کنند که همه چیز در مورد جنین شما همانطور است که باید باشد. آنها چیزهایی مانند هر پنج انگشت و پنج انگشت هر دست و پای کامل را بررسی می کنند.

آنها از سونوگرافی برای تعیین اینکه آیا قلب کودک هر کاری را که باید انجام می دهد یا خیر، استفاده می کنند و چیزهایی مانند کلیه ها و اندازه سر را اندازه می گیرند.

در حالی که آن‌ها همه این کارها را انجام می‌دهند، شما به صفحه بالای سرتان نگاه می‌کنید، به این امید که نگاهی اجمالی به غافلگیری که در انتظار شماست را ببینید.

تعیین جنسیت از طریق سونوگرافی

تعداد زیادی مقاله وجود دارد که انواع روش‌های جادویی را به شما می‌گوید تا بتوانید تشخیص دهید جنس کودکتان چیست. با این حال، در نهایت، واقعاً تنها یک راه مطمئن مطلق برای دانستن وجود دارد، و آن این است که نگاهی بیندازید بین پاهای کوچک چاق آنها!

همانطور که فناوری اولتراسوند شما گره اولتراسوند را روی شکم به حرکت در می آورد، همچنان مراقب نمای «پایین» پاهای کودک خود باشید.

دقیقا “دنبال چه چیزی هستید؟

خوب مامان و بابا، اینجا جایی است که ممکن است کمی مشکل باشد. در سونوگرافی تشخیص جنسیت اگر بین پاها چیزی اضافی وجود نداشته باشد، پس دختر است. اما اگر چیزی وجود دارد، پسر است.

جنسیت کودک آشکار می شود

با استفاده از سونوگرافی قبل از تولد، هرگز ۱۰۰٪ تضمین نمی شود که جنین شما برای آشکارسازی بزرگ همکاری کند!

با شروع پیشرفت هفته‌هایتان، میزان موفقیت شما افزایش می‌یابد، بنابراین صبور باشید و اجازه دهید کودکتان درست زمانی که دوست دارد خودش را نشان دهد.

سونوگرافی ابزاری کلیدی برای نظارت بر سلامت جنین شماست، اما می‌تواند هدف هیجان‌انگیز دیگری برای برخی از والدین داشته باشد: فاش کردن جنسیت آنها. اما سونوگرافی ها چگونه برای پیش بینی جنسیت کار می کنند و آیا همیشه دقیق هستند؟ ما با کارشناسان صحبت کردیم تا مهمترین سوالات شما را بررسی کنیم.

در حالی که این مقاله از اصطلاحات “جنسیت” و “پسر” در مقابل “دختر” استفاده می کند، مهم است که توجه داشته باشیم که جنسیت یک هویت شخصی است که در یک طیف وجود دارد، می تواند در طول زندگی فرد تغییر کند – و مهمتر از همه – چیزی که شخص برای خودش تعریف می کند. از سوی دیگر، جنسیت در بدو تولد بر اساس ظاهر اندام تناسلی نوزاد تعیین می شود. در حالی که جنسیت تعیین شده در بدو تولد اغلب با جنسیت فرد مطابقت دارد (سیسجندر نامیده می شود)، گاهی اوقات برای افراد تراجنسیتی، بین جنسیتی و جنسیتی غیر دودویی، اینطور نیست.

سونوگرافی جنسیتی چیست؟

ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی در دوران بارداری سونوگرافی را صرفاً برای تعیین جنسیت کودک انجام نمی دهند. در عوض، تکنسین ها اغلب اندام تناسلی کودک شما را در طول یک اسکن معمول آناتومی، که در سه ماهه دوم، معمولا بین هفته های ۱۸ تا ۲۲ انجام می شود، مشاهده می کنند.

در حالی که برخی از افراد منتظر می مانند تا فرزندشان به دنیا بیاید تا بفهمند که آیا پسر دارند یا دختر، برخی دیگر می خواهند در اسرع وقت بدانند. سونوگرافی یک روش غیر تهاجمی برای حدس زدن خوب در دوران بارداری است.

این سونوگرافی ها، اگرچه معمولاً به عنوان “سونوگرافی جنسیتی” شناخته می شوند، در واقع اسکن های آناتومی هستند که نحوه رشد کودک شما را ارزیابی می کنند. همچنین اتفاق می افتد که از آنجایی که تکنسین ها اغلب در مورد جنسیت کودک سوال می شوند، آنها همچنین به دنبال اندام تناسلی خارجی قابل مشاهده برای ارضای کنجکاوی والدین می گردند.

آنچه در طول سونوگرافی اتفاق می افتد

در حالی که روی میز معاینه دراز کشیده اید، تکنسین سونوگرافی ژل را روی شکم شما می کشد. سپس، آنها با یک مبدل پلاستیکی که امواج صوتی با فرکانس بالا منتشر می کند، روی آن می چرخند. این امواج از بدن کوچولوی شما منعکس می‌شوند تا تصویری از بافت‌ها و اندام‌های نرم او ایجاد کنند.

 در طول اسکن آناتومی، یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی جنین را از سر تا پا ارزیابی می کند، از جمله نگاهی دقیق به موارد زیر:

وزن و طول تخمینی آنها

چهره آنها توجه خاصی به لب و کام دارند

مغزشون

ستون فقرات آنها

قلب آنها

کلیه های آنها

اندام آنها

علاوه بر این، یک تکنسین سلامت جفت را ارزیابی خواهد کرد. تکنسین ها اغلب سعی می کنند اندام تناسلی کودک شما را مشاهده کنند زیرا بسیاری از والدین می خواهند جنسیت را بدانند. تصویر بر روی یک مانیتور برای شما (و هر کسی که ممکن است همراه خود داشته باشید) نمایش داده می شود.

طبق گفته سازمان غذا و دارو (FDA)، سونوگرافی زمانی که توسط یک تکنسین آموزش دیده برای اهداف پزشکی انجام شود، ایمن تلقی می شود و شامل اشعه ایکس یا اشعه نمی شود. معاینه نیز درد ندارد، اگرچه ممکن است ژل کمی سرد و نامرتب باشد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد سونوگرافی سینه – تفاوت سونوگرافی با ماموگرافی – انواع سونوگرافی به مقالات مربوطه بروید.

دقت پیش بینی سونوگرافی پسر در مقابل دختر

همانطور که مشخص است، سونوگرافی تشخیص جنسیت برای تشخیص آلت تناسلی یا فرج، به ویژه در سه ماهه دوم و سوم، بسیار دقیق است. یک مطالعه در سال ۲۰۱۵ نشان داد که تکنسین های سونوگرافی تقریباً ۱۰۰٪ موارد جنسیت تعیین شده برای نوزاد را پس از هفته ۱۴ بارداری به درستی پیش بینی می کنند. تخمین های مربوط به جنسیت جنین بر اساس سونوگرافی در طول سه ماهه اول (بین ۱۱ تا ۱۴ هفته در مطالعه) با تکنسین های سونوگرافی در حدود ۷۵٪ موارد دقیق تر است.

به طور معمول، شما می توانید انتظار یک سونوگرافی بین ۱۸ تا ۲۲ هفته را داشته باشید که طی آن تکنسین احتمالا یافته های خود را به اشتراک می گذارد، مگر اینکه صریحاً از آنها بخواهید این کار را نکنند. با این حال، دقت نتایج امتحان شما به عوامل مختلفی از جمله زمان، وضعیت کودک، اندازه بدن شما، و اینکه آیا چند قلو حمل می کنید بستگی دارد.

موقعیت سنجی

فاصله زمانی بارداری تفاوت زیادی در دقت سونوگرافی های به اصطلاح جنسیتی ایجاد می کند. بارت پوترمن، پزشک متخصص زنان و زایمان در غرفه کودکان تگزاس برای زنان در هیوستون، می گوید: “دقت سونوگرافی ها با افزایش سن بارداری افزایش می یابد.” انتظار تا سه ماهه دوم احتمال خوانش دقیق را افزایش می دهد زیرا اندام تناسلی جنین رشد یافته و راحت تر دیده می شود.

موقعیت کودک شما

اگر سونوگرافیک شما برای دیدن بین پاهای کودک شما به دلیل موقعیت آنها مشکل داشته باشد، توانایی او در تعیین جنسیت کودک شما را مختل می کند. دکتر پوترمن می‌گوید: «اگر آنها به وضوح تجسم نشوند، وقتی سونوگرافیست‌ها جنسیت را بر اساس یک معاینه غیربهینه حدس می‌زنند، ممکن است اشتباهاتی مرتکب شوند.

اندازه بدن شما

میشل هاکاخا، پزشک متخصص زنان و زایمان در بورلی هیلز و نویسنده کتاب Expecting 411: An Insiders Guide to Pregnancy and Birth، می گوید: اگر جثه بزرگتری دارید، تعیین جنسیت جنین در سونوگرافی دشوارتر است. با این حال، یک اپراتور سونوگرافی با تجربه باید بتواند تصویر واضحی را برای افراد در هر اندازه ای دریافت کند.

بارداری با چند قلو

اگر دوقلو یا سه قلو (یا بیشتر!) حمل می کنید، نوزادان شما می توانند خواهر و برادر خود را پنهان کنند و تعیین جنسیت هر نوزاد را دشوارتر می کند.

 چه زمانی و چرا سونوگرافی بارداری انجام می شود

چه زمانی باید سونوگرافی جنسیتی انجام دهم؟

سونوگرافی های اولیه دقیق ترین اندازه گیری برای اینکه آیا شما منتظر یک پسر هستید یا دختر نیست. “اوایل بارداری که می توان جنسیت جنین را با سونوگرافی تشخیص داد حدود ۱۲ هفته است و حتی در آن زمان نیز می تواند بسیار دشوار باشد.” اندام تناسلی خارجی – فرج یا آلت تناسلی و کیسه بیضه – در واقع تا حدود ۱۳ هفته خارجی نیستند.

ممکن است بخواهید تا سونوگرافی های بعدی مانند اسکن آناتومی ۲۰ هفته ای خود برای پاسخ قطعی تر صبر کنید.

مرکز تصویر برداری جردن یکی از بهترین کلینیک‌ها در زمینه تصویر برداری است. این مرکز با استفاده از جدیدترین امکانات و همچنین برخورداری از متخصصین رادیولوژی آماده ارائه خدمات به تمامی هموطنان است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری مشخص شده اند *

ارسال نظر

×

نوبت گیری در مرکز : سونوگرافی جردن

× ارسال نسخه در واتساپ و نوبت گیری