021-88799987

021-88781629

021-88782491

شنبه تا چهارشنبه 10 تا 19:30 پنج شنبه 9:30 تا 13:30

بهترین مرکز سونوگرافی سینه در تهران

بهترین مرکز سونوگرافی سینه در تهران

بهترین مرکز سونوگرافی سینه در تهران؛همه با سونوگرافی آشنا هستند، سونوگرافی که در آن یک ژل سرد کوچک روی شکم گرد شده مادر قبل از دیدن اولین تصاویر از نوزادش اعمال می شود. اما آیا می دانستید که از همین دستگاه می توان در فرآیند تشخیص سرطان سینه استفاده کرد؟ به این سونوگرافی سینه می گویند.

سونوگرافی پستان معاینه غربالگری سرطان سینه نیست، بلکه یک اکتشاف اضافی برای بررسی سینه‌هایی است که خیلی متراکم هستند و در ماموگرافی ضعیف دیده می‌شوند. در بهترین مرکز سونوگرافی سینه در تهران سونوگرافی کامل بیش از همه اجازه می‌دهد تا یک ناهنجاری موضعی پستان را که در ماموگرافی شناسایی شده است بررسی کنید. همچنین امکان نظارت بر تکامل برخی از ناهنجاری های خوش خیم را فراهم می کند که در سونوگرافی بهتر از ماموگرافی دیده می شوند. به دنبال غدد لنفاوی احتمالی باشید. سونوگرافی همچنین می تواند برای هدایت سوراخ سوزنی یا بیوپسی یک ناهنجاری پستان استفاده شود.

سونوگرافی سینه چیست؟

در مرکز سونوگرافی سینه در تهران ، سونوگرافی از اولتراسوند برای تولید تصاویری از داخل سینه استفاده می کند. در مرکز سونوگرافی سینه همانند ماموگرافی، به استثنای یک پزشک، در بهترین مرکز سونوگرافی سینه در تهران تنها یک تکنسین تصویربرداری پزشکی این معاینه را انجام خواهد داد. برای سونوگرافی سینه در بهترین مرکز سونوگرافی سینه در تهران به نسخه پزشک نیاز دارید.

با دستگاه اولتراسوند در بهترین مرکز سونوگرافی سینه در تهران چگونه کار می کند؟ دستگاه اولتراسوند، پروب، امواج صوتی با فرکانس بالا را بر روی ناحیه مورد بررسی پخش می کند. سپس این امواج فوراً به تصاویر قابل مشاهده روی صفحه تبدیل می شوند. مطمئن باشید این معاینه خطری ندارد و اصلا دردناک نیست.

سونوگرافی پستان معاینه غربالگری سرطان سینه نیست، بلکه یک اکتشاف اضافی برای بررسی سینه‌هایی است که خیلی متراکم هستند و در ماموگرافی ضعیف دیده می‌شوند. سونوگرافی کامل در بهترین مرکز سونوگرافی سینه در تهران بیش از همه اجازه می‌دهد تا یک ناهنجاری موضعی پستان را که در ماموگرافی شناسایی شده است بررسی کنید. همچنین امکان نظارت بر تکامل برخی از ناهنجاری های خوش خیم را فراهم می کند که در سونوگرافی بهتر از ماموگرافی دیده می شوند. به دنبال غدد لنفاوی احتمالی باشید. سونوگرافی همچنین می تواند برای هدایت سوراخ سوزنی یا بیوپسی یک ناهنجاری پستان استفاده شود.

برای اطلاعات در مورد سونوگرافی واژینال در تهران ، آزمایش غربالگری ژنتیکی قبل از تولد ، بیوپسی سینه در تهران و ماموگرافی هالوژیک بر روی آن کلیک کنید.

سونوگرافی سینه چیست؟

سونوگرافی سینه آزمایشی است که از سونوگرافی برای تولید تصاویری از داخل سینه استفاده می کند. این معاینه توسط رادیولوژیست انجام می شود. نیاز به سونوگرافی دارد:

دستگاه سونوگرافی

انجام دادن سونوگرافی در بهترین مرکز سونوگرافی سینه در تهران برای دیدن ماهیت ندول های لمس شده یا کشف شده در ماموگرافی، مایع یا جامد، بسیار مفید است.

این معاینه تصاویر به دست آمده توسط ماموگرافی را کامل و شفاف می کند. جایگزین ماموگرافی که معاینه مرجع برای پستان است نمی شود. برای نوجوانان، زنان جوان و زنان باردار، ماموگرافی کمتر موثر است: بنابراین سونوگرافی پستان معاینه مرجع است. برای زنان مسن تر، ماموگرافی همچنان معاینه مرجع است.

سونوگرافی تصاویری را «در زمان واقعی» ارائه می‌کند، یعنی بلافاصله قابل مشاهده است.

بنابراین در مرکز سونوگرافی سینه در تهران سونوگرافی امکان مقایسه آنچه با انگشتان احساس می شود (در حین لمس) و آنچه روی صفحه دیده می شود را می دهد.

سونوگرافی همچنین می تواند نمونه را راهنمایی کند.

سونوگرافی از اشعه ایکس استفاده نمی کند و دردناک نیست.

قبل از سونوگرافی سینه چه باید کرد؟ (در صورتی که بلافاصله بعد از آن انجام نشود

ماموگرافی)

سونوگرافی سینه را می توان در هر زمانی از سیکل قاعدگی انجام داد.

روزه داری و رژیم غذایی خاصی مفید نیست. اگر دارو مصرف می کنید، آن را به رادیولوژیست گزارش دهید. هیچ آمادگی لازم نیست.

خواهشمند است در روز معاینه در بهترین مرکز سونوگرافی سینه در تهران از مواد آرایشی و بهداشتی (کرم، شیر پاک کننده، عطر، تالک) روی پوست استفاده نشود و از زیورآلات استفاده نشود. پوشیدن لباس همیشه مناسب نیست: لباس پوشیدن با تاپ و یک

دامن یا شلوار، راحت تر خواهید بود.

در روز آزمون مدارک اداری خود را همراه داشته باشید: کارت حیات و گواهی آن، شناسنامه، اوراق پوشش ۱۰۰% در صورت وجود و بیمه متقابل.

برای مراجعه به بهترین مرکز سونوگرافی سینه در تهران تمام ماموگرافی ها و سایر مدارک رادیولوژی سینه خود (سونوگرافی*، ام آر آی*)، و همچنین نتایج معاینات مربوط به سینه های خود (نمونه، بیوپسی، گزارش های جراحی) را همراه داشته باشید. این اسناد به رادیولوژیست اجازه می دهد تا ناهنجاری هایی را که منجر به تجویز این معاینه شده است، به درستی بررسی کند. اگر رادیولوژیست ناهنجاری را شناسایی کند، تجزیه و تحلیل این اسناد می تواند آن را توضیح دهد و در نتیجه از معاینات بیشتر جلوگیری کند.

در بهترین مرکز سونوگرافی سینه در تهران رادیولوژیست را از اعمال جراحی روی سینه ها مطلع کنید. در واقع، تصویر اولتراسوند را می توان با مداخلات اصلاح کرد در حالی که زخم ها همیشه روی پوست قابل مشاهده نیستند.

اگر از پروتز سینه استفاده می کنید، به یاد داشته باشید که آن را گزارش دهید.

چرا سونوگرافی سینه انجام می دهیم؟

ممکن است پزشک قبل یا بعد از ماموگرافی سونوگرافی پستان را تجویز کند.

اگر بیمار جوان باشد و توده مشکوک داشته باشد، پزشک ممکن است سونوگرافی را به عنوان اولین معاینه تحقیقاتی تجویز کند. به یاد داشته باشید که سرطان سینه، اگرچه نادر است، اما بیشترین نوع سرطان در دوران بارداری تشخیص داده می شود.

علاوه بر ماموگرافی که یک ناهنجاری با خطر سرطانی بودن را آشکار می کرد. سونوگرافی تشخیص قطعی سرطان سینه را ارائه نمی دهد، به همین دلیل است که همه آزمایش های تشخیصی مهم هستند. با این حال، اطلاعات اضافی را برای تعیین اینکه آیا بیمار مبتلا به سرطان سینه است یا خیر و برنامه درمانی چه خواهد بود ارائه می دهد. همچنین ممکن است در طول بیوپسی سینه از سونوگرافی برای راهنمایی رادیولوژیست در دست زدن به سوزن استفاده شود.

در بهترین مرکز سونوگرافی سینه در تهران اولتراسوند به دست آوردن تصاویری که ماموگرافی قادر به تولید آنها نیست، مانند تعیین ماهیت یک توده، یعنی مایع یا جامد بودن آن، امکان پذیر است. تومورها معمولا توده های جامدی هستند که ماموگرافی بر خلاف سونوگرافی قادر به تشخیص آنها نیست. این تفاوت ممکن است باعث شود که پزشک آزمایش های بیشتری مانند بیوپسی را توصیه کند. در هر صورت، سونوگرافی همیشه به عنوان یک معاینه تکمیلی در فرآیند پیش تشخیص استفاده می شود. این اطلاعات بیشتر در مورد ماهیت ناهنجاری شناسایی شده برای تعیین اینکه آیا معاینات بیشتر ضروری است یا خیر می دهد.

چگونه برای سونوگرافی سینه آماده می شوید؟

نیازی به آماده شدن برای سونوگرافی نیست. تنها توصیه این است که لباس هایی بپوشید که به راحتی از بالا جدا شوند، زیرا امتحان بدون پیراهن انجام می شود. همچنین توصیه می شود قبل از معاینه از استفاده از کرم ها خودداری شود تا بر کیفیت تصاویر تاثیری نداشته باشد.

سونوگرافی سینه چگونه انجام می شود؟

تکنسین تصویربرداری پزشکی یا رادیولوژیست از شما می‌خواهد که روی میز دراز بکشید و سینه‌های خود را برهنه کنید. سپس او یک ژل روان کننده را روی ناحیه مورد بررسی قرار می دهد، سپس کاوشگر را روی پوست می کشد، که به شما امکان می دهد تصاویری از داخل سینه روی صفحه نمایش داده شود. سپس از منطقه مورد بررسی عکس می گیرد.

کل کار فقط بین ۱۰ تا ۲۰ دقیقه طول می کشد! از آنجایی که هیچ عارضه جانبی در ارتباط با سونوگرافی پستان وجود ندارد، می توانید پس از آن فعالیت های عادی خود را از سر بگیرید.

آنچه باید به خاطر داشت این است که سونوگرافی پستان یک معاینه تکمیلی برای ماموگرافی است. این امکان را فراهم می کند تا ماهیت یک ناهنجاری را که به روش دیگری شناسایی می شد، بیشتر مشخص کرد.

با این حال، نباید فراموش کرد که گاهی اوقات تنها آزمایشی که می تواند تشخیص قطعی سرطان سینه را بدهد، بیوپسی است. بررسی‌هایی که قبل از آن انجام می‌شوند، تنها مراحلی هستند برای تعیین اینکه آیا تحقیقات بیشتر ضروری است یا خیر.

اگر علامتی دارید که شما را نگران می کند: با پزشک خود صحبت کنید، او می تواند شما را راهنمایی کند.

سونوگرافی سینه از سونوگرافی برای به دست آوردن تصاویری از داخل سینه استفاده می کند. این تست تصویربرداری علاوه بر ماموگرافی انجام می شود. این اجازه می دهد تا ماهیت مایع یا جامد ندول های کشف شده در طول ماموگرافی را مشاهده کنید.

سونوگرافی سینه انجام می شود:

پس از کشف یک ناهنجاری توسط دکتر ماموگرافی در طول ماموگرافی، امکان اصلاح نتیجه را فراهم می کند.

زمانی که تراکم سینه ها به خصوص در خانم های جوان اجازه انجام ماموگرافی را نمی دهد.

در زنان باردار که سونوگرافی برای آنها خطری ندارد، برخلاف اشعه ایکس از ماموگرافی.

در خانم هایی که پروتز سینه دارند.

راهنمایی رادیولوژیست در زمان واقعی در هنگام نمونه برداری با سوزن روی سینه یا در حین سوراخ شدن ناهنجاری در پستان.

به عنوان بخشی از بررسی سلامت

سونوگرافی پستان را می توان در هر زمان و در هر دوره از چرخه قاعدگی انجام داد. نیازی به آماده سازی خاصی ندارد. این معاینه بدون درد است و خطری ندارد. سونوگرافی به دلیل عدم تابش و ایمنی خوب، در صورت لزوم می تواند تکرار شود.

روش سونوگرافی پستان

بهترین مرکز سونوگرافی سینه در تهران قبل از شروع سونوگرافی، رادیولوژیست یک معاینه بالینی پستان برای بررسی غدد لنفاوی غیر طبیعی انجام می دهد. سپس برای تسهیل تماس بین پوست و پروب، ژل را روی پوست اعمال می کند. ژل استفاده شده ضد حساسیت بوده و هیچ گونه خطری برای پوست ندارد. رادیولوژیست پروب سونوگرافی را حرکت می دهد تا تصاویری از داخل سینه ها به دست آورد. هر سینه به طور سیستماتیک معاینه می شود. رادیولوژیست در طول سونوگرافی عکس می گیرد. سپس توسط پزشک تفسیر و مطالعه خواهند شد. سونوگرافی سینه معمولاً حدود ده دقیقه طول می کشد. اگر همزمان نمونه برداری شود کمی بیشتر طول می کشد.

در روز معاینه، پوست باید کاملا تمیز و بدون مواد آرایشی باشد. بهتر است که شلوار و تاپ بپوشید تا در حین معاینه به طور کامل لباس نپوشید.

سونوگرافی پستان به شما امکان می دهد ظاهر غده پستانی را مطالعه کنید و به دنبال کیست، گره، آدنوفیبروم و غیره باشید. این امکان را به شما می دهد تا اندازه ناهنجاری ها و ماهیت آنها را اندازه گیری کنید. با این حال، سرطان را تشخیص نمی دهد. در صورت مشکوک شدن باید آزمایشات دیگری برای تایید تشخیص انجام شود. سونوگرافی پستان به پزشک اجازه می دهد تا تشخیص خود را مشخص کند.

باید بدانید که همه ناهنجاری‌های تشخیص داده شده در سونوگرافی سرطانی نیستند. برای تایید تشخیص صحیح، ممکن است که بیوپسی انجام شود.

هدف از سونوگرافی تجسم سینه ها با استفاده از سونوگرافی است، روشی که هیچ تشعشعی ایجاد نمی کند. بنابراین بی خطر و بدون درد است.

سونوگرافی پستان اطلاعات بیشتری را برای ماموگرافی فراهم می کند. هنوز هم در زنانی که سینه هایشان در ماموگرافی متراکم است استفاده می شود. همچنین برای راهنمایی رادیولوژیست برای گرفتن نمونه (بیوپسی) یا قرار دادن نشانگر فلزی قبل از جراحی استفاده می شود.

روز امتحان

هیچ آمادگی لازم نیست. به سادگی از استفاده از محصولات آرایشی بر روی سینه و زیر بغل خود (کرم، شیر پاک کننده، تالک، دئودورانت، عطر) خودداری کنید.

سونوگرافی چگونه انجام می شود؟

امتحان سی دقیقه طول می کشد. توسط رادیولوژیست انجام می شود. او یک ژل را به پوست شما می زند و سپس با استفاده از پروب اولتراسوند سینه های شما را معاینه می کند. بسته به تصاویر به دست آمده، ممکن است با تفسیر سونوگرافی سینه تصمیم بگیرد که ارزیابی را با بیوپسی کامل کند.

نتایج چگونه منتقل می شود؟

یک گزارش شفاهی توسط رادیولوژیست به شما داده می شود و سپس گزارش خود را برای پزشک شما ارسال می کند. تصاویر امتحانات شما در «پرتال وب تصویربرداری» موجود است. یک مدرک با کد دسترسی توسط دبیرخانه رادیولوژی به شما داده می شود.

در بهترین مرکز سونوگرافی تهران در جردن از طریق شماره تماس ها با ما در ارتباط باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری مشخص شده اند *

ارسال نظر

×

نوبت گیری در مرکز : سونوگرافی جردن

× ارسال نسخه در واتساپ و نوبت گیری