ام ار ای (MRI) چیست؟

MRI چیست؟ ام ار آی  یک روش مدرن تصویربرداری از بدن است که تصاویر متعددی از مقاطع بدن میگیرد و میتواند این تصاویر را به صورت سه بعدی بازسازی نماید. دستگاه های ام ار آی با استفاده از میدانهای مغناطیسی کار میکنند.

هزینه ام ار ای

هزینه ام ار ای

تفسیر ام آر آی

تفسیر ام آر آی

انواع MRI

عوارض ام آر آی

آیا ام آر آی  عارضه ای هم دارد؟

تا کنون عارضه خاصی شناخته و گزارش نشده است به طور کلی میتوان گفت عوارض دراز مدت میدان های مغناطیسی (مانند تلفن های همراه) برای بشر شناخته شده نیست.

ام ار آی چیست؟
مشاوره آنلاین ام ار آی

نیاز به مشاوره دارید؟ مشخصات خود را برای ما بگذارید تا با شما تماس بگیریم.

MRI پستان  در چه مواردی انجام میگیرد؟

در موارد زیادی مورد استفاده قرار میگیرد از قبیل مواردی که در ماموگرافی و سونوگرافی سینه  و شکم وجود داشته باشد و تصاویر گویا و واضح نباشند و نیاز به دقت بیشتری باشد، در خانم هایی که در گروه پرخطر برای سرطان پستان قرار بگیرند و سن پایینی داشته باشند، در بررسی های خانم هایی که قبلا جراحی پستان انجام داده به ویژه آنهایی که قبلا پرتو درمانی نیر دریافت کرده باشند و موارد خاص دیگری کاربرد دارد.

بهترین مرکز تهران برای گرفتن ام ار ای مرکز تصویر برداری جردن هست

خانم رضایی
مراجعه کننده

فضای آرام مرکز تصویر برداری جردن باعث شد بتونم اعتماد کنم و به مراجعه کنندگان این مرکز را پیشنهاد می کنم.

آقای ملاکی
دکتر

ما یک فضای مناسب به همراه بهترین و جدید ترین دستگاه های ام ار آی دنیا را برای شما عزیزان فراهم کرده ایم.

دکتر هدایی
پزشک متخصص

در واقع نمی شود گفت که بهتر است به خصوص این که توانایی ماموگرافی برای دیدن رسوبات ریز کلسیم (که در تشخیص زودرس سرطان پستان بسیار با اهمیت است) بیشتر از ام آر آی است اما دقیق ترین روش تصویر برداری از پستان ام آر آی است. از اشکال اصلی مثبت نشان دادن کاذب است یعنی مناطقی را مشکوک نشان میدهد که پس از نمونه برداری و یا جراحی مشخص میگردد که مشکلی وجود نداشته است.

بله تزریق لازم است MRI با تزریق و بدون تزریق وریدی ماده ای به نام گادولینیوم انجام میشود.  این ماده در بیماری های کلیوی استفاده نمی شود و در بارداری و شیردهی باید با احتیاط استفاده شود.

برای انجام لازم است که میدان مغناطیسی دستگاه حداقل یک و نیم تسلا باشد و از کویل مخصوص پستان استفاده شود یعنی از ابزار خاصی استفاده میشود که پستان ها درون آن برای تصویر برداری قرار میگیرند.

سوالات متداول ام ار آی

امواج از جنس رادیویی و مغناطیسی برای بدن ضرر دارند؟ در ام آر آی چگونه یک میدان مغناطیسی ایجاد می شود؟