021-88799987

021-88781629

021-88782491

شنبه تا چهارشنبه 10 تا 19:30 پنج شنبه 9:30 تا 13:30

مرکز سونوگرافی سینه در تهران

مرکز سونوگرافی سینه در تهران

مرکز سونوگرافی سینه در تهران؛ اولتراسوند یک تکنیک تصویربرداری پزشکی مبتنی بر استفاده از سونوگرافی است که امکان “تجسم” داخل بدن را فراهم می کند. سونوگرافی پستان تصاویری از داخل سینه ها ارائه می دهد. سونوگرافی پستان یکی از معاینات تصویربرداری پزشکی مفید برای تشخیص سرطان سینه است. معمولاً به عنوان یک معاینه تکمیلی برای ماموگرافی استفاده می شود. تفسیر سونوگرافی سینه نتایج آن که با نتایج ماموگرافی تجزیه و تحلیل می شود، تشخیص رسمی و کسب اطلاعات بیشتر در مورد ماهیت ضایعه پستان را ممکن می سازد.

فایده سونوگرافی سینه چیست؟

سونوگرافی سینه – سرطان سینه

در مرکز سونوگرافی سینه در تهران سونوگرافی سینه یک آزمایش تصویربرداری پزشکی است که از فناوری اولتراسوند برای تولید تصاویری از داخل غده پستانی استفاده می کند. معمولاً توسط رادیولوژیست با تجویز پزشکی انجام می شود.

در این معاینه از پروبی استفاده می شود که امواج صوتی با فرکانس بالا را به سینه می رساند. سپس اینها به عکسهای فوری قابل مشاهده در زمان واقعی در یک دستگاه رایانه ترجمه می شوند. سونوگرافی پستان بدون درد است و هیچ خطری برای زنان ندارد.

سرطان سینه: ماموگرافی یا سونوگرافی سینه؟

تفاوت سونوگرافی با ماموگرافی ؛ سونوگرافی پستان به تنهایی نمی تواند معاینه مرجع برای تشخیص باشد. به طور سیستماتیک قبل یا بعد از ماموگرافی انجام می شود. این در واقع معاینه ای است که به شما امکان می دهد ساختارهای خاصی را در پستان مشاهده کنید که در ماموگرافی قابل مشاهده نیستند، مانند ماهیت جامد یا مایع یک توده.

سونوگرافی سینه قبل از ماموگرافی

در صورت وجود توده مشکوک، پزشک ممکن است سونوگرافی پستان را به عنوان اولین معاینه تشخیصی در یک بیمار جوان تجویز کند. سینه‌های زنان جوان در واقع متراکم‌تر هستند و این معاینه به وضوح ساختارهای آناتومیکی متفاوتی را که غده پستانی را تشکیل می‌دهند، قابل مشاهده می‌سازد.

سونوگرافی سینه بعد از ماموگرافی

ماموگرافی سرطان سینه

پزشک همچنین ممکن است درخواست سونوگرافی پستان را پس از ماموگرافی انجام دهد، زمانی که ماموگرافی نتایج مشکوک و خطر ابتلا به تومور بدخیم پستان را نشان می دهد. در این مورد، معاینه اطلاعات اضافی برای حمایت از تشخیص فراهم می کند.

بیوپسی پستان با هدایت اولتراسوند

قبل از انجام بیوپسی پستان با هدایت اولتراسوند، نیازی به دنبال کردن آمادگی خاصی نیست. همچنین برای رسیدن به آن لازم نیست برای دوره خاصی از چرخه قاعدگی منتظر بمانید. شما می توانید بدون انجام آزمایش خون خاص، بدون قطع درمان های معمول پزشکی خود و بدون ناشتا مراجعه کنید. برای زنان باردار قابل انجام است.

تنها توصیه این است که با پوشیدن لباس هایی که به راحتی از بالا جدا می شوند (سونوگرافی سینه با سینه برهنه انجام می شود) در قرار ملاقات حاضر شوید و از مرطوب کردن پوست خود با لوسیون ها یا کرم های بدن خودداری کنید.

روش امتحان سونوگرافی سینه

سونوگرافی در مرکز سونوگرافی سینه در تهران توسط رادیولوژیست یا تکنسین رادیولوژی انجام می شود. معاینه حدود پانزده دقیقه طول می کشد و در حالت خوابیده، بدون پیراهن، روی میز معاینه انجام می شود.

پزشک قبل از کشیدن پروب اولتراسوند روی پوست، یک ژل روان کننده سرد را روی ناحیه مورد نظر اعمال می کند. تصاویر ساختارهای داخلی سینه به طور خودکار بر روی یک صفحه خارجی که می توانید در طول معاینه مشاهده کنید، رونویسی می شود. سپس چند عکس از غده پستانی را از زوایای مختلف ثبت می کند.

در حالی که لباس می پوشید و سپس در اتاق انتظار منتظر می مانید، گزارش نوشته می شود و معمولاً با آن خارج می شوید + تصاویر معاینه. یک کپی از نتایج برای پزشکی که دستور معاینه را داده است ارسال می شود. بلافاصله پس از معاینه می توانید فعالیت های معمول خود را از سر بگیرید، هیچ عارضه ای وجود ندارد.

چرا سونوگرافی سینه انجام می شود؟

این معاینه اغلب علاوه بر ماموگرافی (= اشعه ایکس پستان)، برای بهبود تشخیص و تجسم بهتر ساختارهای خاص تجویز می شود. مستقیماً برای غربالگری سرطان سینه استفاده نمی شود.

سونوگرافی پستان اغلب نشان داده می شود:

برای دیدن ماهیت (مایع یا جامد) گره هایی که در لمس احساس می شوند یا در ماموگرافی کشف می شوند.

برای تجزیه و تحلیل دقیق تر کیست ها یا میکروکلسیفیکاسیون های شناسایی شده در ماموگرافی

جایگزینی ماموگرافی در زنان جوان با سینه های متراکم، زیرا در این موارد ماموگرافی تصویر با کیفیت خیلی خوبی ارائه نمی دهد.

در صورت بارداری، زیرا ماموگرافی منع مصرف دارد

در طول بیوپسی پستان ، برای راهنمایی بصری پزشک در هنگام گرفتن نمونه.

امتحان

سونوگرافی شامل قرار دادن بافت ها یا اندام هایی است که فرد مایل به مشاهده آنها در معرض امواج اولتراسونیک است. بدون درد است، نیازی به آماده سازی ندارد و در این حالت حدود ده دقیقه طول می کشد.

برای سونوگرافی سینه توصیه می شود از زیورآلات استفاده نکنید و از مواد آرایشی و بهداشتی از قبل روی پوست استفاده نکنید.

پزشک از ژل روی سینه ها استفاده می کند تا انتشار اولتراسوند را تقویت کند. سپس کاوشگر را روی ناحیه ای که باید مشاهده شود قرار می دهد، آن را “راه می رود” و زاویه را تغییر می دهد.

اگر بیوپسی همزمان انجام شود، معاینه کمی بیشتر طول می کشد.

چه نتایجی را می توان از سونوگرافی سینه انتظار داشت؟

سونوگرافی سینه نمی تواند سرطان را تشخیص دهد. در صورت وجود یک ناهنجاری یا ضایعه مشکوک، احتمالاً معاینات دیگری از جمله ماموگرافی (اگر قبلاً انجام نشده باشد) یا بیوپسی تجویز می شود.

اصل و اهداف

سونوگرافی پستان که سونوگرافی سینه نیز نامیده می شود، از سونوگرافی و بازتاب آن برای به دست آوردن تصویری در زمان واقعی از پستان استفاده می کند. بنابراین این معاینه به پزشک این امکان را می دهد که آنچه را که با انگشتان خود احساس می کند (در حین لمس) و آنچه را که روی صفحه می بیند مقایسه کند. دستگاه اولتراسوند شبیه یک کامپیوتر است، شامل یک صفحه نمایش و یک پروب است که سونوگرافی را منتشر و دریافت می کند که قبل از قرار دادن و حرکت روی سینه روغن کاری می شود. این کاوشگر است که امکان تجسم سینه را فراهم می کند.

این امتحان:

می تواند ناهنجاری های سینه را که در ماموگرافی تشخیص داده نشده است، به ویژه در پستان های متراکم برجسته کند.

برای تعیین ماهیت، مایع یا جامد، ناهنجاری‌های پستان که توسط ماموگرافی، بیمار یا پزشک او (پس از لمس) شناسایی می‌شوند، بسیار مفید است، که امکان تشخیص را فراهم می‌کند.

می تواند برای هدایت نمونه برداری پستان (پنکسیون یا بیوپسی) استفاده شود. برای اطلاعات بیشتر در مورد بیوپسی سینه در تهران و روش های بیوپسی پستان میتوانید روی آن کلیک کنید.

در نظارت بر سینه های عمل شده یا تحت درمان با شیمی درمانی یا رادیوتراپی به دنبال سرطان شرکت می کند.

آماده سازی

شما می توانید قبل و بعد از امتحان به طور معمول غذا بخورید.

در روز معاینه از مواد آرایشی به پوست خود استفاده نکنید.

فراموش نکنید که ماموگرافی و نتایج سایر معاینات مربوط به سینه ها را به همراه داشته باشید.

روش

انجام این آزمون در بهترین مرکز سونوگرافی سینه در تهران فقط ۵ تا ۱۰ دقیقه طول می کشد. اگر باید نمونه برداری شود، معاینه بیشتر طول می کشد.

به پشت دراز کشیده اید یا کمی به پهلو چرخیده اید.

پزشک یک ژل را روی سینه ها اعمال می کند که اجازه می دهد بین پوست شما و پروب سونوگرافی تماس خوبی برقرار شود.

پزشک تمام نواحی سینه‌ها را معاینه می‌کند، غدد لنفاوی را نیز جستجو می‌کند و از آنچه روی صفحه می‌بیند عکس می‌گیرد.

دانستن

در طول این معاینه هیچ تابشی ارسال نمی شود.

تکرار این معاینه به دفعات لازم بدون خطر امکان پذیر است.

هیچ حفاظت خاصی لازم نیست.

این معاینه دردناک نیست.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 3]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری مشخص شده اند *

ارسال نظر

×

نوبت گیری در مرکز : سونوگرافی جردن

× ارسال نسخه در واتساپ و نوبت گیری