021-88799987

021-88781629

021-88782491

شنبه تا چهارشنبه 10 تا 19:30 پنج شنبه 9:30 تا 13:30

مرکز سونوگرافی سینه

مرکز سونوگرافی سینه

مرکز سونوگرافی سینه؛اولتراسوند یک فناوری تصویربرداری رادیولوژی است که از امواج صوتی برای مشخص کردن توده ها یا توده های سینه استفاده می کند.

امواج صوتی از کریستال ها در یک گرز دستی به نام مبدل یا کاوشگر ساطع می شوند. امواج صوتی منعکس شده به صورت تصاویر برای تفسیر توسط رادیولوژیست متخصص برای تشخیص یافته های مختلف ارائه می شود. از آنجایی که فناوری رادیولوژی از امواج صوتی برای مشخص کردن بافت پستان استفاده می کند، به آن سونوگرافی سینه نیز گفته می شود.

 رادیولوژیست به دنبال تغییراتی می‌گردد که ممکن است به‌اندازه توده‌ها آشکار یا به جزئی کشیدن بافت به نام اعوجاج معماری باشد. بسیاری از یافته‌هایی که در سونوگرافی سینه مشاهده می‌کنیم، خیلی کوچک یا عمیق‌تر از آن هستند که در معاینه قابل لمس نیستند.میتوانید با انواع سونوگرافی برای کسب اطلاعات بیشتر آشنا شوید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ی سونوگرافی سینه میتوانید با ما تماس بگیرید.

چگونه توده ها و اعوجاج معماری پیدا می شوند؟

زنانی که به طور منظم ماموگرافی غربالگری در مرکز تخصصی ماموگرافی انجام می دهند، بهترین شانس را برای یافتن تغییرات اولیه در ماموگرافی قبل از لمس بالینی یا خودآزمایی پستان (BSE) دارند. اگر توده‌ای در ماموگرافی غربالگری یافت شود، تصویربرداری رادیولوژی تشخیصی مانند سونوگرافی پستان یا ماموگرافی تشخیصی برای مشاهده دقیق‌ تر یک ناحیه خاص درخواست می‌شود. اینکه کدام ابزار تصویربرداری تشخیصی استفاده می شود به عوامل زیادی از جمله دلیل معاینه، سن بیمار و عوامل خطر مانند سابقه خانوادگی بستگی دارد. برخی از توده ها به جای اینکه در ماموگرافی پیدا شوند در پستان لمس می شوند.شاید علاقه مند باشید بیوپسی پستان را مطالعه فرمایید.

در مورد توده هایی که می آیند و می روند چطور؟

برای توده های سینه که با چرخه قاعدگی می آیند و می روند، منطقی است که یک زن یائسه (قبل از یائسگی) یک یافته غیر مشکوک را تا بعد از سیکل قاعدگی بعدی مشاهده کند. اگر این یافته پس از سیکل ماهانه بعدی برطرف نشد، باید از پزشک یا مرکز اختصاصی تصویربرداری پستان خود یا یک مرکز سونوگرافی سینه کمک بگیرید. با این حال، برخی از زنان ممکن است با شکایات جدی سینه مانند توده ثابت، تغییر پوست از جمله قرمزی غلیظ، وارونگی نوک پستان، یا ترشحات خونی ظاهر شوند.

اگر هر یک از این علائم یا نشانه های جدی را تجربه کردید، انجام تصویربرداری فوری نشان داده می شود.

ویژگی های اولتراسوند توده های سینه چیست؟

رادیولوژیست به دنبال معیارهای خاصی از جرم مانند شکل، جهت، حاشیه جرم، مرز ضایعه، الگوی اکو و ویژگی های آکوستیک خلفی است. این واژگان توسط کالج رادیولوژی آمریکا ایجاد شده است و سیستم تصویربرداری گزارش داده پستان (BIRADS) نامیده می شود. به عنوان مثال، یک ندول بیضی شکل ایزواکوییک که به خوبی محاط شده و موازی با پوست است و یک مرز ضایعه مشخص دارد، به احتمال زیاد فیبروآدنوم خوش خیم است. این ویژگی های جرمی به عنوان BI-RADS 3 دسته بندی می شوند: احتمالاً خوش خیم. از طرف دیگر، یک توده هیپواکوئیک اسپیکوله نامنظم بلندتر از پهن با سایه خلفی با هاله اکوژنیک اطراف احتمال بدخیم (سرطان) است. این ضایعه به عنوان BI-RADS 5 با توصیه برای بیوپسی پستان طبقه بندی می شود.

اینجاست که تجربه اهمیت دارد. رادیولوژیست های تخصصی مرکز تصویربرداری زنان دکتر هدایی که بهترین مرکز سونوگرافی تهران دارای چندین دهه تجربه برای کمک به تشخیص قطعی تر هستند.

برخی از توده ها ممکن است دنبال شوند در حالی که برخی دیگر نیاز به بیوپسی دارند:

هنگامی که یک یافته نامشخص یا مشکوک کشف می شود، رادیولوژیست ممکن است بیوپسی سوزنی را برای تعیین خوش خیم (غیر سرطانی) یا بدخیم (سرطان) بودن توده توصیه کند. ضایعه ای که با سونوگرافی مشاهده می شود را می توان با استفاده از سونوگرافی به عنوان راهنما بیوپسی کرد، حتی اگر در معاینه بالینی یا خود سینه قابل احساس نباشد. پزشکان مرکز تصویربرداری زنان از تجربیات بالینی گسترده خود برای تعیین نیاز به بیوپسی استفاده می کنند. لطفاً برای اطلاعات بیشتر به شرح خدمات اولتراسوند بیوپسی سینه ما مراجعه کنید.

چگونه می توانم نتایج بیوپسی خود را دریافت کنم؟

هر زمان که سونوگرافی تشخیصی پستان برای یک علامت یا یافته غیرطبیعی ماموگرافی انجام شود، رادیولوژیست متخصص مستقیماً با معاینه شما درگیر خواهد شد. رادیولوژیست با تجربه گسترده رادیولوژی تشخیصی پزشکی، تصویربرداری را در طول معاینه تکنسین مشاهده خواهد کرد. سپس آنها با شما ملاقات خواهند کرد و در صورت نیاز، معاینه بالینی پستان (CBE) را انجام خواهند داد. رادیولوژیست متخصص تصاویر و نتایج سونوگرافی را با شرایط قابل درک با شما بررسی می کند. آنها هر گونه پیگیری توصیه شده را با شما در میان خواهند گذاشت.

اگر نیاز به سونوگرافی اورژانسی پستان داشته باشم چه باید کرد؟

اگر به سونوگرافی اضطراری نیاز دارید، دریغ نکنید که در اسرع وقت با ما تماس بگیرید تا بتوانیم شما را به یکی از مکان های متعدد ما در منطقه تهران برسانیم.

مهم است که توصیه های تصویربرداری رادیولوژی و با پزشک ارجاع دهنده خود را برای هر گونه شکایت پستان دنبال کنید.

اگر بیوپسی سینه اندیکاسیون داشته باشد، روش توصیه شده بیوپسی پستان با هدایت اولتراسوند را توضیح خواهند داد و یک دستیار پزشکی جزئیات بیشتر را بررسی خواهد کرد. ناوبر بیمار مرکز تصویربرداری زنان و رادیولوژیست نتایج را با هم مرتبط می‌کنند و هر مراقبت یا مدیریتی که نشان داده شده است را هماهنگ می‌کنند.

چه کسانی باید از نظر سرطان سینه غربالگری شوند؟

واقعاً به ماموگرافی نیاز دارم

“غربالگری” به انجام معاینه بر روی افرادی که علائمی ندارند، اشاره دارد تا امکان تشخیص سرطان پستان در مراحل اولیه را فراهم کند. ماموگرافی غربالگری سالانه (یک بار در سال) را برای زنان ۴۰ ساله و بالاتر توصیه می کنیم. زنانی که در معرض خطر بالاتری هستند ممکن است در سنین پایین‌تر شروع کنند. معاینات غربالگری بسته به عوامل خطر شما ممکن است شامل مراجعه بع مرکز سونوگرافی سینه یا ام آر آی نیز باشد.

تیم ما با متخصصانی کار می کند که به زنانی که ممکن است در معرض خطر هستند، مشاوره دهند، از جمله کسانی که دارای جهش ژنتیکی، سابقه خانوادگی قوی، یا سابقه بیوپسی های غیر طبیعی قبلی هستند.

خدمات تشخیصی تخصصی

اگر علائمی دارید که ممکن است به دلیل سرطان سینه باشد – مانند توده سینه، ترشح از نوک سینه یا درد سینه – ممکن است آزمایشات تشخیصی اضافی توصیه شود. متخصصین ما از ماموگرافی، سونوگرافی، ام آر آی و بیوپسی سوزنی کم تهاجمی برای ارزیابی این علائم استفاده می کنند.

قبل از اینکه مرکز را ترک کنید، نتایج مطالعه تصویربرداری تشخیصی شما را در اختیار شما قرار می دهیم. اگر احساس می کنیم که منطقه مورد نظر نیاز به ارزیابی بیشتری دارد، مراحل بعدی را با شما در میان می گذاریم و به سرعت برای آزمایش های بیشتر، گاهی در همان روز، برنامه ریزی می کنیم. ما همچنین نظرات دوم را برای زنانی که تصویربرداری سینه را در جای دیگری انجام داده اند ارائه می دهیم. بهترین مرکز سونوگرافی تهران دکتر هدایی میتواند همه ی این خدمات را در بهترین شکل و با بهترین پرسنل برای شما انجام دهد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری مشخص شده اند *

ارسال نظر

×

نوبت گیری در مرکز : سونوگرافی جردن

× ارسال نسخه در واتساپ و نوبت گیری