021-88799987

021-88781629

021-88782491

شنبه تا چهارشنبه 10 تا 19:30 پنج شنبه 9:30 تا 13:30

سونوگرافی محل تزریق ژل

سونوگرافی محل تزریق ژل

سونوگرافی محل تزریق ژل؛تزریق ژل یکی از عمل های زیبایی است که کاربردهای زیادی دارد و افراد زیادی به دنبال انجام آن هستند. تزریق ژل انواع مختلفی دارد و می توان از آن در قسمت های مختلف بدن استفاده کرد. تزریق ژل و یا فیلر برای عمل های زیبایی که نیازی به جراحی ندارند استفاده می شود و به جوانسازی پوست هم کمک می کند.شما میتوانید سونوگرافی محل تزریق ژل را در مرکز جردن انجام دهید.

مهمترین کاربرد تزریق ژل تزریق ژل به پوست و پرکردن چین و چروک و سوراخ های عمیق صورت و پوست است. به عنوان مثال، تزریق ژل به طور گسترده ای برای از بین بردن خط خنده، چین و چروک دور چشم و یا برای بزرگ کردن گونه در زنان استفاده می شود.

پرکننده ها یا ژل های مورد استفاده برای تزریق نیز به طور گسترده ای برای ضخیم شدن و حجیم شدن لب ها استفاده می شوند. تزریق ژل در موارد دیگری نیز استفاده می شود که این روزها طرفداران زیادی دارد، مانند تزریق ژل به پیشانی، زیر چشم، باسن، سینه، چانه، دور چشم و…

دستیابی به بهترین نتیجه ممکن در استفاده از تزریق ژل برای عمل های زیبایی و جوانسازی پوست به عوامل مختلفی بستگی دارد. مواردی مانند تفکیک تزریقی، میزان چین و چروک پوست بدن، حجم داروی مصرفی و البته تخصص پزشکانی که تزریق را انجام می دهند.

در چند دهه ی گذشته، استفاده از پرکننده های پوستی به شدت افزایش یافته است. در واقع، هزاران ایرانی هر ساله به این امید که اعتماد به نفس و امنیت بیشتری در پوست خود داشته باشند، تزریق می شوند.

 با شروع به پیر شدن، اثرات جاذبه شروع به تلفات می کند، در نتیجه باعث ایجاد چین و چروک، افتادگی و کاهش حجم عمومی در پوست می شود.

این می تواند برای برخی سفر دشواری باشد، زیرا اغلب احساس می کنند ظاهر بیرونی آن ها با وضعیت روحی و عاطفی جوان تر آن ها مطابقت ندارد.

 پرکننده های پوستی به شما این امکان را می دهند که درخشش جوانی خود را به دست آورید و حجم و خطوط صورت خود را که شروع به از دست دادن کرده اید بازسازی کنید.

در حالی که پرکننده های پوستی یک روش غیر تهاجمی هستند که به شما امکان می دهد تقریباً بلافاصله نتایج را مشاهده کنید، اما هنوز هم به عنوان یک درمان پزشکی در نظر گرفته می شود.

بنابراین، آموزش کامل خود در مورد مزایا، معایب، عوارض جانبی و سایر اطلاعات ضروری مهم است.

یکی از این سوال‌ها که جای تامل دارد این است که آیا پرکننده‌های پوستی در عکس ‌برداری با اشعه ایکس ظاهر می‌شوند و آیا این موضوع باید نگران‌ کننده باشد. بیایید نگاهی به پاسخ به این در زیر بیاندازیم.

آیا فیلرهای پوستی در اشعه ایکس ظاهر می شوند؟

به طور کلی، بله، پرکننده های پوستی می توانند در اشعه ایکس نشان داده شوند.

آن ها به عنوان یافته های تصادفی در تصویربرداری طبقه بندی می شوند و می توان آن ها را از روی ظاهر آن ها شناسایی کرد.

 در حالی که ژل موجود در فیلر پوستی از آنچه قبلاً در بدن شما وجود دارد تقلید می کند، بنابراین هرگونه خطر یا عوارض جانبی را کاهش می دهد، هنوز هم در تصویربرداری پزشکی قابل تشخیص است.

این در درجه اول به دلیل حجم متراکم و محل پرکننده پوست است.

فرآیندهای تصویربرداری که قادر به تشخیص وجود پرکننده های پوستی هستند عبارتند از سونوگرافی، CT، MRI و PET-CT.

استثنای اصلی در این مورد، پرکننده های پوستی مبتنی بر اسید هیالورونیک است که گزینه رایج تری برای پرکننده است.

 از آنجایی که رادیواپاک نیستند، احتمالاً در اشعه ایکس نشان داده نمی شوند مگر اینکه مقدار قابل توجهی از محصول استفاده شده باشد یا در نتیجه عمل عارضه ای ایجاد شده باشد.

برای کسانی که به سادگی فیلر لب دریافت کرده اند، احتمالاً نگران نباشید.

بیشتر بدانید:عکس رنگی رحم یا هیستروسالپینگوگرافیبیوپسی سینه

آیا نشان دادن پرکننده های پوستی در اشعه ایکس مشکلی است؟

در نهایت، خیر، مشکلی نیست که پرکننده های پوستی در اشعه ایکس و دستگاه های تصویربرداری قابل مشاهده هستند.

 رادیولوژیست های آموزش دیده، با تجربه و آگاه، تکنسین های رادیولوژی و سایر متخصصان در این زمینه می دانند که مراقب پرکننده های پوستی باشند و نحوه شناسایی حضور آنها را درک کنند.

با این حال، ارائه یک تاریخچه پزشکی دقیق و کامل قبل از هر گونه اسکن یا عکس برداری با اشعه ایکس، فوق العاده مفید است.

 این باعث صرفه جویی در وقت و نگرانی بالقوه آنها می شود، زیرا آنها می دانند که به دنبال پرکننده های پوستی باشند و بلافاصله می دانند که یافته در اسکن صرفاً پرکننده پوست شما است.

 فیلرهای پوستی گاهی اوقات می توانند ظاهر شرایط دردسرساز مانند تومورها را تقلید کنند، بنابراین از بین بردن هر دلیلی برای نگرانی همیشه مفید است.

توصیه می شود که تاریخچه پرکننده های پوستی خود را بدون توجه به نوع فیلر دریافتی به پزشک خود ارائه دهید.

در حالی که در بالا ذکر شد که پرکننده های مبتنی بر اسید هیالورونیک به احتمال زیاد در CT یا PET-CT ظاهر نمی شوند، شما هنوز تحت یک روش پزشکی قرار گرفته اید، بنابراین گنجاندن آن در تاریخچه پزشکی شما هنوز مهم است.

با این حال، مگر اینکه عارضه ‌ای با پرکننده‌های پوستی شما وجود داشته باشد، مانعی برای هیچ گونه روش پزشکی یا اسکن نمی‌شوند.

بنابراین، اگر شما علاقه مند به سرمایه گذاری در پرکننده های پوستی هستید، اجازه ندهید ترس از قابل تشخیص بودن آنها شما را متوقف کند.

در حالی که تزریق با هدایت اولتراسوند ایمن تر و بیشتر است

امروزه پزشکان به ندرت از راهنمای اولتراسوند برای تزریق استفاده می کنند که نسبت به روش های معمول تزریق (کور) موثر است.

به صورت استفاده از سونوگرافی برای آن دشوارتر است

شناسایی عضلات حالت چهره به جای شناسایی تنه

عضلات یا ماهیچه های اندام فوقانی یا تحتانی، به عنوان

ماهیچه های بیان صورت با عضلات اطراف خود یا بافت های همبند در محل قرارگیری در هم تنیده می شوند

این مشکل، تا جایی که ما می دانیم، به این معنی است که هیچ گزارشی از هدایت سونوگرافی وجود ندارد.

تکنیک های تزریق برای زیبایی شناسی به بیماران اعمال می شود

درمان یا بیمارانی که لبخند نامتقارن دارند.

هدف از این مطالعه تعیین محل عضلات حالت چهره با استفاده از سونوگرافی است.

ژل های تزریقی چیست؟

مواد ژل مانند، که به عنوان پرکننده های پوستی شناخته می شوند، به زیر پوست تزریق می شوند تا حجم از دست رفته، خطوط صاف، نرم کردن چین و چروک ها و بهبود خطوط صورت را بازگردانند.

تزریق فیلرهای پوستی با پاک کردن ریتیدهای پوست یا بازگرداندن کاهش حجم صورت یا هر دو، نتایج زیبایی مطلوبی به همراه دارد.

 نقاطی که معمولاً روی صورت تزریق می‌شوند شامل ناحیه اطراف دهان، ناحیه دور چشم، چین‌های بینی، پد چربی مالاریا، خطوط ماریونت، گلابلا و لب‌ها هستند.

سالانه بیش از یک میلیون مرد و زن این روش محبوب جوانسازی صورت را انتخاب می کنند که می تواند یک روش مقرون به صرفه برای جوانتر به نظر رسیدن بدون جراحی یا استراحت باشد.

در کجا می توان از تزریق ژل استفاده کرد؟

• چین های نازولبیال را نرم کنید

• خطوط لب عمودی صاف

• چین و چروک های قسمت چانه صاف

• شیارهای صاف ابرو وپای کلاغی، خطوط اخم

• زیر چشم ها یا محل های اشک را صاف کنید

• خطوط ماریونت صاف

• جای آکنه را پر کنید

• گونه ها را بلند و تقویت کنید

• لب ها را حجیم کنید

• دست ها را جوان می کند

خطرات تزریق چربی و ژل

عوارض اولیه ژل در طی چند روز یا چند هفته پس از تزریق رخ می دهد و از نظر بالینی با اریتم، کبودی، هایپرترمی،و تورم، حساسیت مفرط، تشکیل ندول و برآمدگی در ناحیه تزریق ظاهر می شود. آن ها به دلیل تزریق بیش از حد و یا توزیع نادرست فیلر هستند و یا به دلیل عفونت ایتروژنیک ایجاد می شوند. عوارض طولانی مدت مربوط به خود فیلر تزریقی و تاخیر در پاسخ میزبان است.

این عوارض حاوی تظاهرات تاخیری عفونت مانند تشکیل آبسه، مهاجرت پرکننده، تغییر شکل ندول ها و اسکار، نکروز و زخم بافتی و تغییر رنگ مداوم است.

سایر مقالات:دکتر متخصص ماموگرافیبیوپسی سینه در تهران

تهیه و مشاوره ژل های تزریقی

تزریق فیلر پوستی کاملا غیر جراحی است و اغلب در طی یک ویزیت مطب تکمیل می شود. درمان اولیه ی شما با یک مشاوره آغاز می شود و در طی آن شما با جراح زیبایی ملاقات می کنید تا نگرانی ها و اهداف خود را در میان بگذارید.

شما میتوانید سونوگرافی محل تزریق ژل را در مرکز جردن انجام دهید.

در طول مشاوره، جراح زیبایی منطقه ی مورد نظر شما را ارزیابی می کند و سابقه ی پزشکی شما را بررسی می کند.

در حالی که خطرات مرتبط با پرکننده های پوستی بسیار کم است، شما باید سابقه ی پزشکی خود را قبل از درمان به طور کامل افشا کنید، زیرا برخی از آلرژی ها، شرایط پوستی و عصبی و یا داروها می توانند ایمنی یا نتایج شما را به خطر بیندازند.

به عنوان مثال، اگر از داروهای NSAID (مثل آسپرین، ایبوپروفن و ناپروکسن) یا داروهای رقیق کننده خون استفاده می کرده اید، باید به جراح زیبایی اطلاع دهید تا احتمال کبودی افزایش یابد.

درست قبل از انجام ، ناحیه تمیز می شود و ممکن است به شما یک بی حس کننده موضعی داده شود تا قبل از تزریق، ناحیه را بی حس کنند.

بسیاری از محصولات پرکننده هم حاوی لیدوکائین هستند، یک بی حس کننده خفیف، که برای به حداقل رساندن ناراحتی در طول و بعد از درمان شما در نظر گرفته شده است. پس از ارائه دهنده شما مقدار دقیقی از فیلر را به صورت استراتژیک زیر پوست تزریق می کند.

بسته به محصول وهمچنین نواحی تحت درمان، باید بتوانید بلافاصله پس از تزریق فیلر متوجه نتایج شوید. برخی از بیماران کبودی و تورم خفیف را تجربه می‌کنند، ولی این موارد موقتی هستند و باید طی روزهای بعد از درمان فروکش کنند.

شما می توانید بلافاصله پس از درمان به فعالیت های عادی روز مره خود بازگردید، اما جراح زیبایی شما ممکن است از شما بخواهد که یک روز را از ورزش و یا سایر فعالیت های شدید جلوگیری کنید.

پیوند چربی صورت یک روش جراحی است و از پروتکل های  درمانی متفاوتی پیروی می کند. به طور معمول، پیوند چربی به عنوان یک روش سرپایی،و نیز با استفاده از بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی همراه با آرامبخش انجام می شود.

نتایج چه مدت ماندگاری دارند؟

مدت زمان ماندگاری اثر پرکننده های پوستی به محصول، ناحیه درمان و بیمار بستگی دارد. به طور کلی، هر چه محصول متراکم تر باشد و عمیق تر تزریق شود، ماندگاری بیشتری خواهد داشت، اگرچه این قانون سخت و سریعی نیست. برای حفظ نتایج، جراح زیبایی شما به سادگی درمان را تکرار می کند و مقدار و تکنیک های لازم را برای اطمینان از نتایج بهینه تنظیم می کند.

برای انجام انواع سونوگرافی محل تزریق ژل میتوانید به مرکز تصویربرداری تخصصی جردن مراجعه کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری مشخص شده اند *

ارسال نظر

×

نوبت گیری در مرکز : سونوگرافی جردن

× ارسال نسخه در واتساپ و نوبت گیری