021-88799987

021-88781629

021-88782491

شنبه تا چهارشنبه 10 تا 19:30 پنج شنبه 9:30 تا 13:30

بهترین زمان انجام سونوگرافی سینه

بهترین زمان انجام سونوگرافی سینه

بهترین زمان انجام سونوگرافی سینه؛سونوگرافی سینه یک آزمایش تصویربرداری است که از سونوگرافی برای گرفتن عکس از داخل غده پستانی استفاده می کند. اغلب همراه با ماموگرافی به عنوان بخشی از غربالگری و نظارت بر سرطان سینه انجام می شود. این کار نمی تواند تنها معاینه ای باشد که بر اساس آن تشخیص داده می شود.

سونوگرافی سینه: چیست؟

این یک معاینه تصویربرداری پزشکی بر اساس استفاده از سونوگرافی است. در بهترین مرکز سونوگرافی تهران تصاویر به دست آمده امکان مشاهده داخل سینه را فراهم می کند. معمولاً توسط رادیولوژیست که به انجام این معاینه عادت دارد انجام می شود. برای انجام سونوگرافی نسخه لازم است.

در بهترین زمان انجام سونوگرافی سینه؛ پزشک از یک کاوشگر استفاده می کند که امواج صوتی با فرکانس بالا را به ناحیه مورد مشاهده ارسال می کند. امواج به تصاویر قابل مشاهده در زمان واقعی بر روی صفحه نمایش تبدیل می شوند. سونوگرافی پستان بدون درد است و هیچ خطری برای بیمار ندارد.

برای اطلاعات بیشتر درمورد آندومتریوز چیست؟ ، آیا آندومتریوز سرطان است ، اندومتریوز ، علائم اندومتریوز و تشخیص اندومتریوز با ازمایش خون بر روی آن کلیک کنید.

سونوگرافی پستان اغلب نشان داده می شود:

برای تعیین ماهیت (مایع یا جامد) توده های احساس شده در لمس یا تصویر غیرطبیعی (نامشخص) در ماموگرافی

جایگزینی ماموگرافی در زنان شیرده یا در سنین باروری (زیر ۳۵ سال). در این موارد ماموگرافی دیجیتال تنها به درخواست رادیولوژیست انجام می شود

برای جایگزینی ماموگرافی در صورت منع مصرف در بارداری

برای راهنمایی بصری پزشک در زمان نمونه برداری در طول بیوپسی پستان

آمادگی برای امتحان در بهترین زمان انجام سونوگرافی سینه

قبل از انجام سونوگرافی پستان هیچ آمادگی لازم نیست. با این حال از شما می خواهیم در بهترین زمان انجام سونوگرافی سینه از استفاده از کرم و عطر بدن خودداری کنید تا کیفیت تصاویر تغییر نکند.

سرطان سینه: نشانه هایی برای سونوگرافی پستان

تجویز سونوگرافی پستان به طور کلی مکمل ماموگرافی است. پزشک شما می تواند درخواست کند که قبل یا بعد از ماموگرافی انجام شود.

در بیماران جوان، سونوگرافی پستان ممکن است اولین معاینه ای باشد که در صورت بروز ضایعه مشکوک تجویز می شود. در واقع، غدد پستانی افراد جوان تر به طور کلی متراکم تر هستند و سونوگرافی به شما اجازه می دهد تا ساختارهای مختلف تشریحی موجود در سینه را کشف کنید.

در صورت مشاهده نتایج غیرعادی با خطر سرطان، پزشک می تواند انجام این معاینه را پس از ماموگرافی نیز پیشنهاد دهد. تحت این شرایط، سونوگرافی اطلاعات بیشتری برای تکمیل تشخیص سرطان سینه فراهم می کند.

سونوگرافی سینه همچنین می تواند برای کنترل ژست بیوپسی سینه به منظور تجسم بهتر محل دقیق توده مشکوک و همچنین پیشرفت ژست استفاده شود.

این معاینه پستان به شما امکان می دهد تا ساختارهای خاصی از غده پستانی را که در ماموگرافی قابل مشاهده نیستند، مشاهده کنید. به ویژه، تعیین ماهیت (مایع یا جامد) یک توده مشکوک را ممکن می کند. اگر در مورد نتایج این معاینات شک داشته باشید، پزشک به طور کلی بیوپسی پستان را تجویز می کند.

دلیل انجام سونوگرافی پستان هر چه باشد، همیشه به عنوان یک معاینه اضافی انجام می شود و به تنهایی نمی تواند سرطان را تشخیص دهد.

آماده سازی قبل از سونوگرافی پستان

قبل از شرکت در این آزمون آمادگی خاصی وجود ندارد. سونوگرافی پستان در هر زمانی بدون توجه به چرخه قاعدگی بیمار امکان پذیر است.

نیازی به ناشتا بودن، انجام آزمایش خون یا قطع درمان دارویی نیست. علاوه بر این، بارداری منعی برای انجام سونوگرافی نیست.

از طرف دیگر توصیه می شود لباس هایی بپوشید که به راحتی از بالا جدا شوند، معاینه با سینه برهنه انجام شود و از مصرف کرم یا شیر بدن در روز معاینه خودداری کنید.

روش سونوگرافی سینه

در مرکز سونوگرافی سینه در تهران پس از گزارش ورود خود به پذیرش، به اتاق انتظار هدایت می شوید.

یک تکنسین اشعه ایکس نامه پزشک و ماموگرافی های قدیمی شما را جمع آوری می کند.

او شما را در اتاق امتحان می نشیند و روش کار را برای شما توضیح می دهد.

رادیولوژیست از شما سوال می کند و گزارش ماموگرافی و نامه پزشک یا متخصص زنان شما را می خواند. او یک معاینه بالینی پستان انجام می دهد و به دنبال غدد لنفاوی غیر طبیعی در زیر بغل می گردد. سپس ژل را روی سینه‌ها می‌مالد تا تماس خوبی بین سینه‌ها برقرار شود

پوست و پروب اولتراسوند این ژل ضد حساسیت است. بنابراین، حساسیت به محصول استثنایی است.

معاینه توسط تکنسین رادیولوژی انجام می شود و حدود ۱۵ دقیقه طول می کشد. در حالت خوابیده، روی میز معاینه، بدون پیراهن انجام می شود.

پزشک یک ژل روان کننده تازه را روی ناحیه آسیب دیده اعمال می کند، سپس پروب را روی پوست می کشد. تصاویر از داخل غده پستانی به طور خودکار روی صفحه نمایش داده می شود. تصاویر سینه ثبت می شود.

گزارش و تصاویر در پایان معاینه تهیه می شود و بیمار عموماً با آن به منزل خود میرود.

هیچ عارضه ای ندارد و می توانید به روال عادی روز خود بازگردید.

سونوگرافی پستان از سونوگرافی برای تولید تصاویری از داخل سینه استفاده می کند. او بدون درد است. سونوگرافی پستان توسط رادیولوژیست انجام می شود.

سونوگرافی سینه اغلب علاوه بر ماموگرافی انجام می شود. دیدن ماهیت مایع یا جامد ندول های لمس شده یا کشف شده در ماموگرافی مفید است.

رادیولوژیست به طور سیستماتیک تمام بخش های پستان (های) پستان را بررسی می کند تا ناهنجاری را که توسط ماموگرافی توضیح داده نشده است، جستجو کند.

سونوگرافی به طور متوسط ​​۵ تا ۱۰ دقیقه طول می کشد.

اگر همزمان نمونه برداری شود، ماندگاری بیشتری دارد.

رادیولوژیست از آنچه روی صفحه می بیند عکس می گیرد.

مانیتورینگ و نتایج سونوگرافی پستان

سونوگرافی پستان می‌تواند مشخص کند که آیا ناهنجاری‌های خاصی در پستان وجود دارد یا خیر، اما همیشه نمی‌تواند به طور قطعی بگوید که سرطان است یا خیر. برای این کار باید آزمایشات تکمیلی انجام شود.

رادیولوژیست نتایج معاینه بالینی و سونوگرافی را برای شما توضیح می دهد. در برخی موارد، تشخیص قطعی بلافاصله امکان پذیر نیست. رادیولوژیست معاینات دیگری را انجام می دهد یا توصیه می کند (MRI از

سینه ها یا نمونه ها) برای ایجاد تشخیص.

گزارش معاینه به صورت سیستماتیک به شما داده می شود.

حفظ دقت این گزارش و تصاویری که در معاینات بعدی مفید خواهد بود، مهم است.

سونوگرافی سینه چه زمانی انجام می شود؟

سونوگرافی سینه را می توان انجام داد:

دنبال کردن ماموگرافی زمانی که این یک ناهنجاری را نشان داده است. در این مورد، سونوگرافی به رادیولوژیست اجازه می دهد تا این ناهنجاری را با دقت بیشتری تجزیه و تحلیل کند.

زمانی که تراکم سینه ها امکان انجام ماموگرافی با کیفیت را نمی دهد. این مورد در مورد برخی از زنان جوان است.

در زنان باردار که اشعه ایکس برای ماموگرافی برای آنها منع مصرف دارد. سونوگرافی از سونوگرافی ایمن برای بارداری استفاده می کند.

راهنمایی رادیولوژیست هنگام نمونه برداری (با استفاده از سوزن) از ناهنجاری. برای اطمینان از اینکه او از مکان مناسب نمونه برداری می کند، اغلب از سونوگرافی استفاده می کند که او را در زمان واقعی راهنمایی می کند.

قبل از سونوگرافی سینه

سونوگرافی سینه را می توان در هر زمانی از سیکل قاعدگی انجام داد. نیازی به ناشتا بودن، رژیم غذایی خاص یا قطع دارو نیست.

هیچ آمادگی لازم نیست. در روز امتحان، به سادگی از شما خواسته می شود که با پوست تمیز مراجعه کنید. تاپ و دامن یا شلوار بپوشید، راحت تر خواهید بود.

روش سونوگرافی سینه

رادیولوژیست معاینه بالینی سینه های شما را انجام می دهد و غدد لنفاوی غیر طبیعی را بررسی می کند. سپس یک ژل را روی سینه‌ها اعمال می‌کند که اجازه می‌دهد بین پوست شما و پروب اولتراسوند تماس خوبی برقرار کند. این ژل ضد حساسیت است، بنابراین حساسیت به محصول استثنایی است. رادیولوژیست به طور سیستماتیک تمام نواحی پستان را بررسی می کند. در برخی موارد سونوگرافی ۵ تا ۱۰ دقیقه طول می کشد. اگر همزمان نمونه برداری شود، ماندگاری بیشتری دارد.

در طول سونوگرافی، رادیولوژیست از نواحی مورد مطالعه (آنهایی که از نظر او غیرطبیعی به نظر می رسد و همچنین آنهایی که به نظر نمی رسد) عکس می گیرد. به محض دیدن رادیولوژیست که از یک منطقه خاص عکس می گیرد، جای نگرانی نیست. این عکس ها به او اجازه می دهد تا گزارش خود را به تصویر بکشد.

بعد از سونوگرافی

سونوگرافی معاینه ای است که به راهنمایی پزشک در تشخیص کمک می کند. اما در صورت بروز ناهنجاری، نمی توان با قطعیت تشخیص داد که سرطان است یا خیر.

همه ناهنجاری هایی که در سونوگرافی پستان تشخیص داده می شوند سرطانی نیستند. بسته به ناهنجاری تشخیص داده شده و ظاهر مشکوک آن، پزشک تصمیم می گیرد که آیا معاینات دیگری مانند بیوپسی را انجام دهد یا خیر که به او اجازه می دهد تشخیص سرطان را تأیید کند یا خیر. و یا تفاوت بین کیست سینه و تومور را تایید کند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 2.3]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری مشخص شده اند *

ارسال نظر

×

نوبت گیری در مرکز : سونوگرافی جردن

× ارسال نسخه در واتساپ و نوبت گیری